Menu
 
 

Stiliaus „Kovos klubas”

2013 08 13  14:42  |  Aktualijos

Stiliaus „Kovos klubas”

Nuotraukos: four-pins.com, gq.com, edwardshair.net, realmenrealstyle.com, complex.com, highsnobiety.com

Jeigu atsigręžtume į kostiumo istoriją, aprangos tiek moterims, tiek vyrams normos mums šiandien greičiausiai primins fantastinę komediją. Apranga, pirštu baksnojanti į tavo padėtį visuomenėje, išsilavinimą, darbo pobūdį. Ką ji deklaruoja dabar? Požiūrį, skonį, stilių – tai, ką mes pasirenkame rodyti patys: kuo kvėpuojame, ko trokštame, kas mes esame.

Mada moterims jau seniai leidžia rinktis, kuo ji nori būti ir kaip nori atrodyti, nors ir yra varžoma tam tikrų, šiam laikmečiui būdingu socialinių normų. Ar kada susimąstėte, kokios yra modernios vyriškos aprangos taisyklės?

Kurią poziciją užimate jūs? Klasikinė eilutė, sukaustyta disciplinos ir kostiumo papročių, ar noras eksperimentuoti, atrasti ir išreikšti? Šimtmečius gyvavusios taisyklės interneto ir mados bei meno dėka pradėtos laužyti, pakeistos ir dekonstruotos. Dabar stilius – tai įvaizdžiai, jau spėję tapti kultiniais ir sezoniniai vėjeliai, paveikiantys tik entuziastus. Klasikinis kostiumas, kuriam nereikia savigynos, niekada neišnyks – kaip ir suknelė – tačiau savo šalininkų paskutiniu metu šis entuziastingai ginamas internetiniuose tinklaraščiuose kaip priešiškas atsakas neva surežisuotai gatvės kultūrai ir tumblr vaizdų propagandai. Tačiau liberalai sako ir aš sutinku: XXI amžiuje nėra žmogaus ar tokių normų, kurios sukurtų „nekilnojamąsias” ir nejudinamas taisykles.

Stiliaus „Kovos klubas”

Alec Blank savo straipsnyje prabilo „Kovos klubo” (Fight Club) Tailerio Durdeno balsu: klubo taisyklės, pasak jo, eliminuoja aprangos mitą.

Šios nuomonės šalininkai teigia, kad jau gana burbėti ir garbinti stabus, jokios taisyklės madoje neegzistuoja ir stilius – ne mokslas. Kaip kad kovos klubo nariai NIEKADA nešneka apie Kovos klubą, taip niekas negali būti teisus, kurdamas aprangos taisykles ar stereotipus: visi Kinijoje pagaminti drabužiai yra šlamštas, gatvės mada ir sportbačiai skirti tik mažvaikiams, o laisvalaikio drabužiai kostiumo elementus gadina kaip šaukštas deguto medaus statinę.

Šalin nuomonę, kad domėjimasis mada ir jos vertinimas yra nevyriška ir visiškai nepraktiška – juk mada, kaip ir menas, gali būti perspektyvus žvilgsnis į ateitį, tai, kas kuria naujus siluetus, naujas idėjas ir padeda save realizuoti.

Kiekvienas turi teisę į savo nuomonę ir gali kurti savo įvaizdį, kuris reprezentuotų individualumą ir tam tikrą požiūrį. Galbūt reikėtų apsižvalgyti aplink ir pripažinti, kad gana kurti taisykles, kurios vyrams nebereikalingos – jie savarankiški ir moka būti stilingi patys.

Stiliaus „Kovos klubas”


Komentuok:
*Reklama
DNO