Menu
 
 

Sustabdantys laiką

2011 11 10  11:33  |  Įžvalgos

Kiekvienas norėtų, kad kai kurios akimirkos tęstųsi amžinai. Manot, tai neįmanoma? Galiu pasakyti bent tris žmones, kuriuos pasaulio žinomieji laiko magais. Tai – fotografai, sugebantys sustabdyti laiką.  Jų dėka panorėję visad galime išvysti amžinąjį atilsį Alexanderį Mcqueen’ą ar dar jauną Džeką Nikolsoną. Norėčiau pristatyti tris mados įamžintojus, kurie įstrigo giliai žmonijos mintyse, ir nemanau, kad kas nors sugebėtų juos išstumti. Tai Terry Richardson, Mario Testino bei  George Holz. Kodėl būtent jie? Todėl, kad jų gyvenimas bei stilius vienas nuo kito skiriasi kaip diena ir naktis, todėl, kad Terry Richardson turi bakenbardus, Mario Testino kilęs iš Peru, o George Holz New York’e turi nedidelį ūkį. Jei šie faktai Jūsų nesudomino, neabejokite, pamatę nuotraukas būtinai turėsite juos įsileisti į savo mintis.

Pirmas mūsų sąraše Mario Testino. Mados žinovams ši pavardė tikrai yra girdėta. Lemtingiausias jo gyvenimo poelgis buvo tiesiog perskriejimas iš Limos į Londoną, tačiau įsimintiniausias – rožine spalva dažyti plaukai jaunystėje. Tuo jis siekė būti labiau pastebimas tarp fotografų, o kodėl gi ne, juk siekiant populiarumo ne vien tokios priemonės naudojamos! Tada viskas ir prasidėjo: per savo nugyventus penkiasdešimt ketverius metus šis fotografas įamžino  princesę Dianą Vanity Fair viršeliui, bendradarbiavo su įvairių šalių Vogue, V ir Vanity Fair žurnalais, fotografavo didžiųjų mados namų, tokių kaip Dolce & Gabbana, Burberry Prorsum, Valentino, Miu Miu kolekcijas ir galiausiai įamžino bene garsiausius pasaulio žmones nuo Margareth Thatcher iki Lady Gagos bei išleido septynis savo kūrybos albumus.

Fotografas: Mario Testino

Fotografas: Mario Testino

Mario Testino

George Holz – antrasis mūsų traukos objektas. Jis tikras žvaigždžių numylėtinis: juk jis daug geriau išreiškia grožį ir sulėtina laiką nei bet kuris plastikos chirurgas! Jo talentu susižavėjo ir Angelina Jolie: jau trisdešimt metų dirbantis fotografas ir išraiškingų bruožų savininkė kartu sukūrė vieną gražiausių kada matytų fotosesijų! Savo karjeros laiptais jis taip pat pradėjo kilti išvykęs iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Milaną,  pradėjęs fotografuoti itališkajam Vogue ir kitiems žurnalams, tačiau ten likęs ne visiškai  suprastas, nusprendė savo kūrybą pratęsti gimtoje šalyje. Jis vienas tų kūrėjų, kuris neapsiriboja vien mados ar įžymybių fotografija: George Holz nuotraukose dažnai būna užfiksuota gamta bei nuogas kūnas.  Visą gyvenimą besisukiojantis Holivude, skraidantis pirmyn-atgal iš Europos į JAV, pats George Holz pirmenybę teikia šeimai ir ramybei, todėl laisvalaikį leidžia su savo žmona, sūnumi ir augintiniais fermoje New York‘e.

Fotografas: George Holtz

Fotografas: George Holtz

Fotografas: George Holtz

Trečiasis, bet tikrai ne prasčiausias, sakyčiau, net labiausiai „išprotėjęs” fotografas – Terry Richardson. Kuo i-D žurnalas taip išsiskiria iš kitų mados žurnalų? Ogi savo fotosesijomis ir jų idėjomis, kurios kyla būtent Terry Ridchardson; juk niekur kitur nepamatysi viršelio, kuriame ledų porciją sau į akį įsismeigia Lindsey Wixson. Taip pat šis fotografas gali pasigirti įamžinęs netgi Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Baraką Obamą, prisipažinkim, tai tikrai netikėta! Tai netipinis kūrėjas, kuris nori išreikšti ne „glamūrinę” ar estetinę mados pusę, o tiesiog sukurti žaismingas ir pritraukiančias nuotraukas. Bet vėl gi, čia žaismingumas pasiekia alternatyvias ribas ir pats fotografas pradeda nusirenginėti ir ragina modelius paįvairinti fotosesiją. Terry Richardson pasekė savo tėvo, garsaus mados fotografo Bob Richardson pėdomis. Tikėkimės, kad per toli nenuseks, šizofrenija nesusirgs ir toliau stebins.

Fotografas: Terry Richardson

Fotografas: Terry Richardson

Fotografas: Terry Richardson

Nuotraukos: www.mariotestino.comwww.georgeholz.comhypebeast.com,  terrysdiary.comi-donline.com.


Komentuok:
*