Menu
 
 

Šviesi pradžia

2019 06 06  20:27  |  Aktualijos

Šviesi pradžia

Nuotraukos – Kristina Galdikaitė ©

Ar grožis gali būti patogus ir draugiškas aplinkai? Ne tik gali, bet ir turėtų toks būti. Gražiausiomis gyvenimo akimirkomis norisi švytėti ir džiaugtis, nekvaršinant galvos dėl spaudžiančių dirželių, judesius apsunkinančių fasonų ir veržiančių siūlių. Juk kojos turėtų pavargti nuo šokių, žygių ir sekimo paskui savo svajonę – o ne nuo nepatogių aukštakulnių! Apranga turėtų mums padėti jaustis geriau ir lengviau, o ne įkalinti ir kankinti.

Vis dažniau kasdienai renkamės patogesnius, laisvai krentančius kokybiškus drabužius. Nes vertiname gerą savijautą, kuri yra pats madingiausias papuošalas, ir neliekame abejingi savo namų – gamtos – tausojimui.

Renkantis vestuvinę suknelę taip pat vis populiaresniais tampa minimalistiniai, kuklesni variantai. Būsimos nuotakos ieško universalesnių sprendimų, leidžiančių drabužį apsivilkti ir kitomis šventinėmis progomis. Tai liudija mūsų vartojimo įpročių kaitą ir sąmoningesnius sprendimus.

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

„Mados butą“ atstovaujanti dizainerė Žaneta Černė pristato kolekciją „Šviesi pradžia“, atsiliepdama į nuotakų, pasiilgusių lengvumo ir tvarumo, norus. Itin svarbų vaidmenį šioje kolekcijoje vaidina būtent ekologijos idėja. Kūrėja padeda nuotakoms išsirinkti tokius modelius, kuriuos būtų lengva persiūti, derinti su skirtingais aksesuarais, perdažyti ir dėvėti dar kartą kitos šventės metu.

Dizainerė pabrėžia, jog mados kultas yra opi šiuolaikinio pasaulio problema – nuolat besikeičianti greitoji mada ir masinio siuvimo pramonės perteklius labai teršia aplinką. Dauguma vos kartą užsidėtų drabužių nukeliauja į krosnis, sąvartynus, iš kurių patenka  į dirvožemį, požeminius vandenis, vandens telkinius, o iš ten teršalai sugrįžta ant mūsų stalo per maisto grandinę.

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

„Mados butas“ stengiasi išvengti produkcijos pertekliaus, siūlydamas individualiai siūnamus drabužius, kurie gaminami pagal pavyzdį, pritaikant konkretaus kliento poreikiams ir kūno linkiams. Tokiu būdu sunaudojama gerokai mažiau tekstilės, o individualiai siūtas drabužis tampa unikaliu ir tobulai tinkančiu žmogui, kuriam yra skirtas. Be to, kai spintoje kabo tobulai tinkanti, universaliai panaudojama ir kokybiška suknelė, tai nelieka reikalo skųstis, kad nėra, ką apsirengti. Beje, investuojant į kokybę, lengviau pavyksta atsispirti norui nusipirkti greitosios mados drabužių, kurie tarnaus trumpai, o gal ir niekada neišlįs iš spintos, nes atrodys daug prasčiau nei parduotuvės kabinoje. Tokiais atvejais ne tik išleidžiame papildomų pinigų prekėms, kurių mums nereikia, bet ir teršiame gamtą, kurios dalimi patys esame.

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

Taip pat, labai svarbu nepamiršti ir audinių kokybės. Natūralios sudėties audiniai vertinami ne tik dėl draugiškumo gamtai ir greitesnio, lengvesnio perdirbimo bei dažymo, bet ir dėl rūpesčio klientų odai ir oro pralaidumo, tvarumo ir suteikiamos prabangos jausmo.

Šviesi pradžia

Šviesi pradžia

„Šviesi pradžia“ – tai lengvumu ir ilgaamžiškumu alsuojanti idėja, kviečianti atsigręžti į tai, kas iš tiesų svarbu ir nesuvaidinta. Tai meilės prisipažinimas tiek sau, tiek gamtai. Kad vestuvių dieną galėtumėte būti nepakartojama ir laiminga, o tuo pačiu jaustis patogiai ir žengti žingsnį į naują gyvenimo etapą, kuriame tvarumas ir rūpestis yra gerbūvio pamatas.

Dizainerė – Žaneta Černė
Vizažistė – Silvija Brazionytė
Fotografė – Kristina Galdikaitė
Modelis – Vilnė Kymantaitė


Komentuok:
*Reklama