Menu
 
 

Tie madingieji 50 pilkos atspalvių

2013 01 27  16:36  |  Įžvalgos

Tie madingieji 50 pilkos atspalvių

Nuotraukos: grumblinggrace.wordpress.com, fashiongonerogue

Ar pastebėjote, kad šiemet mada, lyg negalėdama pasisotinti, traukia į save naujas tendencijas su erotikos, fetišizmo ir smurto prieskoniais? Prisiminkite skausmingus Givenchy auskarus, kontraversiškas fotosesijas žurnaluose, kuriuos tenka atsargiai vartyti viešoje vietoje… vardinti toliau turbūt nė nebereikia. Pakalbėkime apie vieną be proto madingą knygą, įkvėpusią net mados industriją.

Tie madingieji 50 pilkos atspalvių

,,50 shades of Grey”. Britų rašytojos E. L. James ,,šedevras” jau išverstas ir į lietuvių kalbą. ,,50 pilkų atspalvių“ – tokiu tiesioginiu pavadinimu galite rasti istoriją šalies knygynuose.

Pasauliniu fenomenu žaibiškai tapęs erotinis romanas savo pardavimais pranoko net Harį Poterį. Tai kas gi tokio svarbaus toje knygoje? Jeigu klausiate mano nuomonės, atsakysiu: knyga literatūrine prasme – visiškai nieko ypatingo. Jauna nekalta mergina, vardu Anastacia Steel, gyvena nuobodžiausią gyvenimą, kol sutinka multimilijonierių ir šiaip nerealų gražuolį Christian Grey (anglų knygoje tai – ir pavardė, ir spalva; lietuvių vertėjai pavadinime paliko tik… spalvą), o tada viskas ir prasideda. Anastacia įtraukiama į jai visiškai naują BDSM (dominavimo ir nuolankumo santykių) pasaulį su visais jo pliusais ir minusais. Įpusėjus šią knygą man kilo įtarimas,kad kažką man visa ši ,,gruobuonio” ir ,,paprastos, bet nepaprastos” merginos istorija kažką primena. Ir, žinoma, šiek tiek pagooglinus viskas atmintyje susidėliojo į vietas: pati rašytoja pripažino, kad ši jos knyga gimė kaip ,,Twilight” gerbėjos kūrybinis eksperimentas ir filmo herojų Bellos ir Edvardo istorijos pratęsimas.

Tie madingieji 50 pilkos atspalvių

Būtent dėl šios priežasties į tokią knygą negalima žiūrėti kaip į rimtą literatūrinį kūrinį – tai tiesiog eilinis skaitalas savaitgaliui. Bet yra tas ,,bet“, kuris turbūt taip ir užkabliavo itin didelį skaičių skaitytojų, iššlavusių knygas ir pavertusiu kūrinį bestseleriu – tai tos erotinės scenos, kurios aprašytos labai tiesmukiškai be jokių metaforų, ir – nori nenori, bet jos įtaigios. Gyvenimo jums ši knyga aukštyn kojom neapvers, neišmokys nieko naujo ar naudingo, bet maloniam laiko praleidimui ši knyga yra pats tas. Tad jei nesate itin kritiška arba literatūros gurmanė, skaitykit į sveikatą. Tik per daug neįsijauskite.

Tie madingieji 50 pilkos atspalvių


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors