Menu
 
 

Trumpai apie drabužį: audinio magija

2013 08 29  11:03  |  Įžvalgos

Trumpai apie drabužį: audinio magija

Visai neseniai su dar jaunu, bet jau puikiai žinančiu, ko nori, žmogumi kalbėjausi apie drabužius, siuvimą ir bendrai apie dizainerio būtį. Jis iškėlė klausimą apie medžiagas, mat svarbiausia jam – paprastumas ir kokybė. Būtent tas teiginys – „man reikia kokybės“ – ir prišaukė mintį, kad paprastas drabužis neatrodys gerai, kol nebus iš tiesų kokybiškas.

Trumpai apie drabužį: audinio magija

Drabužio kokybė susideda iš daugelio faktorių – tai konstrukcija, pasiuvimas, galų gale modelio pritaikomumas figūrai. O svarbiausias faktorius, ko gero – medžiaga, jos sudėtis. Nenuostabu, kodėl net iš pažiūros patys paprasčiausi (basic) drabužiai garsiųjų dizainerių parduotuvėse atrodo prabangiai – pažiūrėjus į medžiagos sudėtį ausyse pasigirsta Yann Tiersen „Amelijos valsas“, o liečiant audinį net temsta akyse, kaip gerai.

Trumpai apie drabužį: audinio magija

Pamenu, pirmame kurse viena dėstytoja pasakė: „daugiausiai renkuosi drabužius pagal jų sudėtį ir medžiagiškumą“. Ir ji buvo absoliučiai teisi, nes drabužis gali būti žiauriai gero modelio, bet su juo jausiesi kaip ne savame kailyje, nes oda nekvėpuos, apykaklė neaiškiai grauš, po pirmo skalbimo medžiaga susitrauks ar sukietės… Ir taip toliau. O jeigu vis dar galvojate, kad medžiaga yra tik materija – smarkiai klystate, nes garsiosios tekstilės parodos Premiere Vision tinklapyje jau galite peržiūrėti ateinančios žiemos audinių tendencijas, o ir vien jau faktas, kad prie tendencijų analizių profesionalai dirba ne tik drabužių srityje, bet ir audinių bei medžiagų sektoriuje, tik patvirtina, jog dizaineriai įdeda daug darbo planuodami, kaip ir iš ko bus sukurtas gaminys.

Trumpai apie drabužį: audinio magija

Nuotraukos iš www.nataliaallen.wordpress.com , www.premierevision.com , www.designboom.com ir premiere vision facebook paskyros

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Porcelianas

SwO Street

DNO Records