Menu
 
 

Truputis istorijos – minimalaus garderobo idėja

2013 08 14  16:40  |  Aktualijos

Truputis istorijos  – minimalaus garderobo idėja

Nuotraukos: blackblessed.com , unefemme.net, coquette.blogs.com

Drabužiai reikalingi visiems. Vieniems pakanka kelių komplektų, kiti (šiai kategorijai, beje, tinku ir aš) bent porą kartų per mėnesį džiaugiasi nauja suknele ar kelnėmis, kurias įspraudus į spintą, sulūžta kabykla. Nesijuokite, būtent taip man nutiko prieš porą dienų. Ko gero,  šis kiek juokingas nutikimas ir pastūmėjo aprašyti savotišką ir labai įdomų reiškinį, žinomą „Capsule wardrobe“ vardu, o lietuviškai tai galima pristatyti kaip minimalaus garderobo idėją.

Minimalaus garderobo idėja yra aštuntame dešimtmetyje susiformavusi sąvoka, kurią pirmą kartą įvardino Susie Faux, nedidelio „Wardrobe“ butiko, esančio Londone, įkūrėja. Pasak „Jigsaw“ elektroninės parduotuvės vadovės Louise Trotter, minimalus garderobas yra ne kas kita, kaip kelių drabužių kolekcija, kurioje visi elementai dera kartu, tačiau gali būti dėvimi įvairiais komplektais ir progomis.

„Capsule wardrobe“ principą išpopuliarino dizainerė Donna Karan, 1985–aisiais išleidusi pavyzdinę kolekciją „7 Easy Pieces“ („Septyni paprasti objektai“) ir nuo to laiko šen bei ten galime pamatyti minimalaus garderobo pavyzdžių – pavyzdžiui, visai neseniai italų prekinis ženklas Blackblessed ir mano mėgstamiausia blogerė Love Aesthetics pristatė bendrą blackblessed x LoveAesthetics darbą.

Na, o grįžtant prie sulūžusios kabyklos temos – kol pasiėmusi plaktuką ir įsikandusi vinis bandžiau sutaisyti spintą (beje, jei įdomu, man pavyko), turėjau pakankamai laiko iškontempliuoti mintį, kad renkantis minimalų garderobą turi labiau pasistengti, įdėti daugiau darbo į drabužį – tai tarsi iššūkis, žaidimo principas, o jo rezultatas maloniai džiuginantis. Jau vien kiek sutaupome laiko ryte skubėdamos į darbą, kai visi drabužiai idealiai tinka! Istorijos moralas, ko gero, yra toks – manau, pats laikas susitvarkyti spintą…

Truputis istorijos  – minimalaus garderobo idėja

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Porcelianas

SwO Street

DNO Records