Menu
 
 

Tvarka bus!

2011 05 01  00:03  |  Įžvalgos

Tvarka bus!

Pavasaris jau eina į pabaigą, tačiau, būkime sąžiningi, kiek iš mūsų NUOŠIRDŽIAI susitvarkė savo drabužių spintas? Pavasarinis spintos valymas – tai ne tik drabužių sulankstymas ar pakabinimas ant pakabų. Kaip britai sako, step by step, ir mūsų spinta bus pasiruošusi sutikti vasarą. Startas:

 

1. Išverskite visą spintos turinį ant grindų. Turbūt pamatysite ne vien savo dievinamus drabužėlius, bet ir spintai visiškai nereikalingus daiktus. Meskite juos lauk arba suraskite jiems naują lokacijos vietą.

2.Imkitės spintos. Juk nenorite, kad Jūsų dievinamos suknelės ir kostiumai kabotų tarp dulkių. Išsivalykite spintą ne tik šluota ar dulkiu siurbliu, bet ir drėgnu skudurėliu. Egzotikos mėgėjams: galite „atgaivinti“ spintą smilkalais ar kitokiomis priemonėmis. Žinoma, jei naudosite kvepiančias žvakes, prieš kabindami rūbus, nepamirškite jos užpūsti ir išmesti. Juk nenorite gaisro?

Tvarka bus!

3. O dabar atėjo laikas apžiūrėti pakabas. Jos senos, didžiulės, surūdijusios, sulūžusios? Meskite jas lauk ir įsigykite naujų. Geriau būtų vienodų, tokių, kurios užima mažai vietos.

 Tvarka bus!

4. Dabar imkitės rūbų. Nuoširdžiai į juos pažiūrėkite. Ar tie seni džinsai jums išties reikalingi? Su jais siejasi puikūs prisiminimai? Puiku, prisiminimai lieka jums, o dvejus metus nenešiotas rūbas – šiukšlių konteineriui. Išmokite atsisakyti rūbų, kurių nedėvėjote jau metus ar net daugiau (profesionalūs stilistai siūlo pusmečio taisyklę. Mes ją padvigubiname). Likusius drabužius nuodugniai apžiūrėkite. Jei yra ištrūkusi saga – įsiūkite naują. Jei prairusi siūlė – taip pat ją užsiūkite. Sutvarkykite visus menkus „sužeidimus“. Galbūt kils noras kai kuriuos rūbus atiduoti į siuvėjo rankas ir juos patobulinti, atnaujinti.

5. Suskirstykite rūbus pagal sezonus: šiltojo ir šaltojo. Atskyrę drabužius į dvi grupes, sugrupuokite rūbus: suknelės, sijonai, šortai, kelnės, marškiniai, švarkai ir t.t. Žinoma, Jūs galite susikurti savo sistemą: pagal spalvą, dydį, dėvėjimo dažnumą ir pan. O dabar atėjo metas rūbus kabinti ant pakabų. Jei jūsų spinta maža, o sutalpinti reikia daug, ką gi, teks kabinti vieną ant kito. Savaime suprantama, esamo (šiuo atveju šiltojo) sezono rūbai turi būti lengvai prieinami, o žieminiai drabužiai – spintos gale.

 Tvarka bus!

6. Pravartu paltus, kailinius ir kitus viršutinius šaltojo sezono rūbelius nunešti į cheminę valyklą. Kad nerikėtų to daryti netikėtai užklupus šaltukui rudenį.

7. Neretai spintos apačioje puikuojasi rankinės, galvos apdangalai, pirštinės, skarelės ir pan. Visą šį turtą taip pat sutvarkykite. Kaip ir drabužius.  Būtų neprošal viską sudėti į dėžutes. Jei neturite tam specialiai skirtų – naudokite kartonines batų dėžes.

8. O dabar maloniausia dalis – garderobo atnaujinimas. Jums tereikia kulniuoti į parduotuvę ir įsigyti bent vieną naują rūbą ar aksesuarą.

 Tvarka bus!

Ir, švaru ne ten, kur tvarkoma, o ten, kur nešiukšlinama. Nelaukite kito pavasario ar rudens. Kasdien, pravėrus spintos duris, pravartu pažiūrėti, ar viskas vietoje. Juk geriau iškart pakabinti į vietą nukritusią palaidinę, nei laukti pusmetį ir vėl paaukoti (nors man tai malonumas) valandą ar pusdienį (nelygu koks apsileidimo/kruopštumo laipsnis) spintos tvarkymui.

 Tvarka bus!

Nuotraukos: 4.bp.blogspot.com, masterfile.com, blog.beliefnet.com, glamitycalamity.com, closet-shelf.com, thecreativebeast.blogspot.com

 

 

 

 


Komentuok:
  • Olga says:

    o kaip reikejo sito straipnsio man, kaip tik sito ir reikejo, kad pastumetu susitvarkyti pagaliau:D


*Reklama
DNO