Menu
 
 

Valery Didelon paskaita „Galiausiai – kritika“

2019 10 21  20:45  |  Aktualijos

Valery Didelon

Nuotrauka – Valery Didelon archyvo ©

Spalio 24 dieną, ketvirtadienį, Architektūros [pokalbių] fondas kviečia į architekto, istoriko ir architektūros kritiko Valery Didelon paskaitą „Galiausiai – kritika“.

Vieni ją aptarinėja, kiti jos reikalauja, o treti norėtų jos vengti. Ji – kritika. Žvelgiant iš architektų ir urbanistų perspektyvos, ji tikra linksmybių gadintoja. Nepaisant to, ji įkvepia kūrėjus naujai pažvelgti, o gyventojams geriau suprasti juos supančią aplinką ir jos pokyčius. Koks yra kritikos tikslas ir prasmė šiais meilės ir neapykantos laikais? Apie tai savo įžvalgomis dalinsis Valéry Didelon, jau dešimtmetį Paryžiuje dirbantis „Criticat“ žurnalo redaktoriumi.

Valéry Didelon yra architektas, istorikas ir architektūros kritikas, Paryžiaus Panthéon-Sorbonne universitete 2010 m. įgijęs daktaro laipsnį ir apsigynęs disertaciją „The „Learning from Las Vegas“ : productions and receptions (1968-1988)“. Paris-Malaquais nacionalinėje architektūros mokykloje (École nationale supérieure d’architecture de Paris-Malaquais) pašnekovas dėsto teoriją ir dizainą. Valéry Didelon kritikos publikacijos yra skelbiamos architektūros žurnaluose, jis yra nuo 2008 m. dukart per metus leidžiamo žurnalo Criticat redaktorius ir įkūrėjas. Tarp Valéry Didelon publikacijų yra tokios knygos kaip „La controverse Learning from Las Vegas“ (2010 m.) ir „Yours critically: writings on architecture“ – architektūros kritikos straipsnių rinktinė iš 1-10 žurnalo Criticat numerių (2016 m.)

Pokalbis anglų kalba vyks 2019 m. spalio 24 d., ketvirtadienį,

MO muziejuje, Pylimo g. 17, Vilniuje.

Pokalbio pradžia: 20.00. Renginys nemokamas.

Pokalbį pristato: Lietuvos kultūros taryba, Prancūzų institutas Lietuvoje, Tarkett, Paroc.


Komentuok:
*Reklama