Menu
 
 

Vasaros knygynas Nidoje ir šiemet atostogautojus aprūpins gera literatūra

2021 05 21  21:18  |  Aktualijos

Vasaros knygynas Nidoje ir šiemet atostogautojus aprūpins gera literatūra

Nuotraukos – Vasaros knygyno archyvo ©

Pernai Neringoje atsidaręs Vasaros knygynas šį atostogų sezoną vėl veiks. Nuo birželio 5 d. Nidoje, viešbučio „Jūratė“ verandoje, Pamario gatvėje, Neringos gyventojai ir atvykę poilsiautojai galės džiaugtis atrinktų knygų asortimentu, susitikimais su autoriais, diskusijomis ir naujausių knygų pristatymais.

„Pernai atostogautojai ir Neringos gyventojai parodė, kad jiems tikrai reikalingas knygynas, kuriame siūlomos kruopščiai atrinktos knygos. Po sėkmingo sezono nekantraujame vėl įsikurti Nidoje ir susitikti su knygų mylėtojais. Tikiu, kad šiemet, kaip ir pernai, lankytojai ieškos ne tik literatūros naujienų, bet dėmesio netrūks ir poezijos, filosofijos lentynoms“, – pasakoja Vasaros knygyno sumanytojas Dovydas Kiauleikis.

Vasaros knygynas Nidoje ir šiemet atostogautojus aprūpins gera literatūra

Vasarą skaitytojai atsigręžia į per metus išleistas knygas, kurioms neturėjo laiko žiemą, o per atostogas atsigriebia. „Neabejoju, kad Nidoje bus populiari istoriko Jaredo Diamondo knyga „Sumaištis“ apie šalių gebėjimą išgyventi krizes, Edwardo Snowdeno atsiminimai „Įrašas visiems laikams“, Nobelio premijos laureatės Olgos Tokarczuk „Praamžiai ir kiti laikai“, – ateinančios vasaros hitus prognozuoja D. Kiauleikis.

Iniciatyvą įgyvendina leidykla „Kitos knygos“, tačiau Vasaros knygyne bus prekiaujama daugumos Lietuvos leidyklų knygomis, o Vilniuje įsikūręs knygynas „Eureka!“ paruoš specialią knygų anglų kalba lentyną.

Šalia knygyno veikianti kavinė bus paversta renginių erdve. Knygų pristatymai dar derinami atsižvelgiant į autorių atostogų planus, tačiau dalį programos organizatoriai jau atskleidžia. Istorikas Aurimas Švedas ruošia paskaitą apie jūrą. Į Nidą planuoja atvykti ir savo knygą „Patirti peizažą“ pristatyti Vaidas Jauniškis, o Lietuvoje gyvenantis rašytojas R. K. Saltersas papasakos apie savo romaną „Drugelių kalnas“.

Vasaros knygynas Nidoje ir šiemet atostogautojus aprūpins gera literatūra

Per atidarymo šventę birželio 5 d. savo eiles iš naujos knygos „Jūros nėra“ skaitys poetė Aušra Kaziliūnaitė. Vertėja Ieva Toleikytė pristatys naują skandinavų rašytojo Kimo Leineʼs knygą „Raudonas žmogus / Juodas žmogus“, kurią planuojama išleisti šių metų pabaigoje. Kita šio autoriaus knyga – „Amžinybės fjordo pranašai“ – buvo viena perkamiausių pernai Vasaros knygyne. Per atidarymą gros Algis Fediajevas.


Komentuok:
*Reklama
DNO