Menu
 
 

Vilniuje atidaroma Šarūno Šlektavičiaus kūrybos paroda

2024 03 22  11:51  |  Aktualijos

„Dizaino fondas“ kartu su Vilniaus dailės akademija (VDA) kviečia visus dizaino ir architektūros mėgėjus, profesionalus bei plačiąją visuomenę į išskirtinę parodą – „Procesai“. Ši paroda skirta pagerbti garsų viduriniosios kartos Lietuvos dizainerį ir pedagogą Šarūną Šlektavičių (1977–2023) ir pristatyti jo kūrybą.

 

Vilniuje atidaroma Šarūno Šlektavičiaus kūrybos paroda

 

Eksponuojami darbai, apimantys juvelyrikos kūrinius, inovatyvius transporto dizaino sprendimus, tokius kaip kateris „Symphony“ ir keltas „Uperis“, taip pat savaeigio autobuso bei pontoninio laivo modeliai, atskleidžia dizainerio kūrybos įvairovę ir profesinius pasiekimus. Lankytojai taip pat galės susipažinti su Šlektavičiaus smulkesniais darbais, įskaitant ir radijo stoties „Radiocentras“ apdovanojimų statulėles.

Parodos kuratorės Karolina Jakaitė ir Gintautė Žemaitytė pabrėžia, kad vienas iš parodos tikslų – atskleisti Šarūno Šlektavičiaus kūrybinių procesų dinamiką, idėjų evoliuciją ir profesinius metodus, dizainerio gebėjimą derinti estetiką su funkcionalumu.

Paroda „Procesai“ kviečia susipažinti su Šlektavičiaus kūrybos kelione, pamatyti ne tik baigtus darbus, bet ir kūrybinio proceso užkulisius – brėžinius, eskizus, modelius.

Šarūnas Šlektavičius, baigęs M. K. Čiurlionio menų mokyklą bei dizaino ir architektūros studijas VDA, ne tik puoselėjo Lietuvos dizaino tradicijas, bet ir aktyviai dalyvavo jas kuriant  ir plėtojant. Nuo 2004 m. dėstė VDA Dizaino katedroje, nuo 2022 m. jai vadovavo. 2021 m. buvo išrinktas VDA Senato pirmininku. Šarūnas Šlektavičius du dešimtmečius aktyviai dalyvavo dizaino kompetencijų ugdymo, sklaidos projektuose, buvo vienas iš 2016 m. įkurto „Dizaino fondo“ steigėjų ir aktyvių bendraautorių. Su bendraminčių komanda sukūrė ekologišką upės keltą per Nerį „Uperis“, kitus taip pat skatino kurti ambicingus ir inovatyvius produktus. 

Parodą inicijavo Goda Dapšytė-Šlektavičienė, kuruoja Karolina Jakaitė ir Gintautė Žemaitytė, o prie jos rengimo prisidėjo talentingi specialistai iš įvairių sričių. Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus dailės akademija. 

 

Parodos atidarymas kovo 26 d. 18 val. VDA Titanikas, I a. (Maironio g. 3, Vilnius). Paroda veiks iki balandžio 27 d. Parodų salės darbo laikas: II–VI nuo 12 iki 18 val.

Parodą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus dailės akademija. 

Parodos iniciatorė Goda Dapšytė-Šlektavičienė
Kuratorės: Karolina Jakaitė, Gintautė Žemaitytė
Architektūra Justinas Dūdėnas
Grafinis dizainas Marius Žalneravičius
Dizaino konsultacijos Ignas Survila
Restauravimas Donatas Stasiulis
Vaizdo įrašai Karolis Milaševičius 
Komunikacija Stefanija Jokštytė


Komentuok:
*Reklama