Menu
 
 

Vilniuje prasidėjo „Naujasis Baltijos šokis“

2019 05 03  17:15  |  Aktualijos

Naujasis Baltijos šokis

Nuotraukos – D. Matvejev ©

Šią savaitę po Lietuvą pasklido tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis’19“ renginiai, o ketvirtadienio vakarą Vilniaus Menų spaustuvėje svečių iš Žaliojo Kyšulio pasirodymu „Iš dramblio kaulo ir mėsos – skulptūros irgi kenčia“ įvyko oficialus festivalio, kuris vyks iki gegužės 12 d., atidarymas.

Dar prieš pagrindinį vakaro spektaklį vilniečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami į Katedros aikštę. Veikiausiai ne vienas jų kraipė galvą, ką čia veikia didžiulis ryškiai raudonas konteineris. Neįprasta erdvė šiuolaikinio šokio spektakliui, tačiau būtent čia dvi dienas iš eilės – vakar ir šiandien –  rodomas po dvejų metų derybų į šiųmetį „Naująjį Baltijos šokį“ atvežtas prancūzų kūrėjų Satchie Noro ir Silvaino Ohlo šokio spektaklis „Origamis“. Jei neteko jo išvysti vakar, turite unikalią progą tai padaryti šiandien. Kaip sako festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė, tai yra dovana miestui – spektaklis nemokamas, o svečiai iš Prancūzijos, jei neužklups smarkus lietus, šiandien 16.30 val. visų lauks Katedros aikštėje!

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

Kiek vėliau šokio dvasia užliejo ir sostinėje esančią Menų spaustuvę – ketvirtadienio vakarą čia rinkosi festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ svečiai, lietuvių ir užsienio šokėjai ir choreografai, šokio kritikai, anksčiau į festivalį atvykę jo dalyviai iš užsienio, kurių pasirodymai dar tik laukia.

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

Vakarą vainikavo iš Žaliojo Kyšulio salų kilusios išskirtinės kūrėjos, daugybę tarptautinių apdovanojimų susižėrusios Marlene Monteiro Freitas spektaklis „Iš dramblio kaulo ir mėsos – skulptūros irgi kenčia“. Ji vadinama kūrėja ne iš šio pasaulio, o jos kūriniai pasižymi unikalia choreografija ir judesio kalba – tuo galėjo įsitikinti ir spektaklį Vilniuje stebėję žiūrovai.

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

Naujasis Baltijos šokis

„Naujasis Baltijos šokis“ vyks iki gegužės 12 d. Laukia dar daug lietuvių ir užsienio kūrėjų pasirodymų. Šiandien, gegužės 3-iąją, Menų spaustuvėje bus pristatomas libaniečio Bassamo Abou Diabo darbas „Giliai po oda“, po jo – svečio iš Nyderlandų – Guilherme’o Miotto šokio spektaklis „Dar blogiau“. O vakare Lietuvos nacionalinio dramos teatro scenoje šėls dar prieš graikų Olimpo dievus visatą valdę „Titanai“ – spektaklio, kurį sukūrė graikų režisierius ir choreografas Euripidis Laskaridis, herojai.    


Komentuok:
*Reklama