Menu
 
 

Virtualus „ArtVilnius’21“ turas – galimybė aplankyti meno mugę iš namų

2021 11 09  22:04  |  Aktualijos

Virtualus „ArtVilnius’21“ turas – galimybė aplankyti meno mugę iš namų

Nuotraukos – „ArtVilnius’21“ archyvo ©

Prieš keletą savaičių pasibaigusios tarptautinės šiuolaikinio meno mugės „ArtVilnius’21“ organizatoriai kviečia sugrįžti į „Litexpo“ erdves, tik šįkart – virtualiai. Po spalio 15 –17 dienomis vykusio didžiausio vizualiųjų menų renginio Rytų regione sales galėsite pavaikščioti virtualiame 3D ture.

Dvyliktą kartą vykusi šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’21“ trijose Lietuvos parodų ir kongresų centro „Litexpo“ salėse ir lauko teritorijoje subūrė 56 galerijas iš 12 pasaulio šalių. Pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyko susitikimai su meno kūrėjais, diskusijos, paskaitos, geriausių dalyvių rinkimas, turai su menotyrininkais.

Virtualus „ArtVilnius’21“ turas – galimybė aplankyti meno mugę iš namų

Jau antrus metus renginio organizatoriai tiek savo lankytojams, tiek tiems, kurie negalėjo atvykti į renginį, tiek tiems, kurie nori ten sugrįžti, siūlo apsilankyti virtualiame 3D mugės ture.

„Praėjusių metų virtualus turas sulaukė didelės sėkmės ir peržiūrų skaičiaus, vadinasi, jis tikrai naudingas ir aktualus. Tokie mugių turai jau seniai ne naujiena, į virtualius turus kviečia ir meno muziejai, institucijos bei galerijos, taip palengvindamos kūrinių pamatymo ir įsigijo procesą – meną galima įsigyti tiesiog sėdint prie kompiuterio ekrano“, – sako „ArtVilnius“ vadovė Diana Stomienė, pabrėždama, kad vis dėlto virtualūs turai niekuomet nepakeis gyvo susitikimo su menu ir yra tik priedas pačiam renginiui populiarinti.

Virtualus „ArtVilnius’21“ turas – galimybė aplankyti meno mugę iš namų

Šiemet 3D turas buvo kuriamas nuosekliai skenuojant visą erdvę kas keletą metrų, iš viso – skaičiuojant visą „ArtVilnius’21“ plotą buvo nuskenuota apie 1 100 taškų. Skenavimas užtruko daugiau nei 36 val., fotografuoti teko naktimis, kai mugėje nėra lankytojų. Kadangi visa mugės ekpozicinė erdvė „Litexpo“ užima  net 12 tūkst. kv. metrų plotą ir išsidėsčiusi skirtingose salėse, visų patogumui virtualus „ArtVilnius’21“  turas yra padalintas į 4 dalis.

„Toks procesas reikalauja ne tik fizinės ištvermės, bet ir kruopštumo. Vis dėlto galimybė keletą naktų praleisti su visos Lietuvos ir užsienio šalių rinktiniu vizualiuoju menu – neišdildomas įspūdis. Šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ kiekvienais metais unikali – nuo galerijų ekspozicinių sprendimų ir pristatomų kūrinių iki kasmet besikeičiančios mugės architektūros“, – pasakojo 3D turo įgyvendintojas, kultūros ir meno portalo „Voxart.lt“ vadovas Matas Drukteinis. Pasak jo, virtualus 3D turas leidžia realistiškai užfiksuoti ir įamžinti šią patirtį, pačią mugę su jos visu turiniu sujungiant į vieną maštabišką skaitmeninės patirties meno kūrinį.

Virtualus „ArtVilnius’21“ turas – galimybė aplankyti meno mugę iš namų

Virtualų turą rasite „ArtVilnius“ interneto puslapyje, skiltyje 3D turas. Tuo tarpu tie, kurie nori plačiau pasidomėti mugėje pristatytomis galerijomis, kviečiami apsilankyti elektroniniame mugės dalyvių kataloge. Jame  galima rasti visų mugės galerijų ir menininkų pristatomus darbus, jų kainas ir aprašymus. Patinkančius darbus galima pasižymėti ir atsisiųsti į elektroninį paštą, virtualiai kabančius pamatyti mugės 3D ture ir, pagaliau, susisiekti su galerijomis dėl kūrinių įsigijimo.

„ArtVilnius’21“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Vilniaus miesto savivaldybė, mecenatas – advokatų kontora „Cobalt“, ypatingasis partneris – „Lewben“.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Kinas po paskaitų

DIOR

Ina Budrytė

Kauno bienalė

DNO