Menu
 
 

Vitos Mozūraitės premija įteikta šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

2022 06 13  22:26  |  Aktualijos

Vitos Mozūraitės premija įteiktą šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

Nuotraukos – Šiuolaikinio šokio asociacijos archyvo ©

Birželio 12-sios vakarą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, šiuolaikinio šokio pirmo kursų studentų kūrybinių darbų vakaro metu šokėjui, choreografui LMTA šokio ir judesio katedros vedėjui Andriui Katinui įteikta šokio kritikės, knygotyrininkės, socialinių mokslų daktarės Vitos Mozūraitės (1960–2014 m.) premija. Ši premija skirta pagerbti asmenis, kurie keičia šiuolaikinio šokio pasaulį, plečia jo ribas, pradeda kurti reiškinius, naujus šioje teritorijoje ir už jos ribų, nagrinėja šiuos fenomenus ar daro įtaką visai šalies meno ir šokio politikai. Šokio kritikė Vita Mozūraitė neapsiribojo viena sritimi ir stengėsi pastebėti kuo daugiau šviesos blyksnių tradiciškai tamsioje Lietuvos scenoje. Taip ir šio premijos iniciatoriai – Lietuvos šokio informacijos centras, Šiuolaikinio šokio asociacija, Scenos meno kritikų asociacija ir paskiri asmenys – siekia pagerbti reiškinius ir žmones, kurių dėka šokis praauga patį šokį. Vitos Mozūraitės premija yra nepiniginis, nematerialus, bet, tikimės, įkvepiantis tolimesnei veiklai apdovanojimas – laureatas apdovanojamas kelione dviem asmenims į jo norimą pamatyti šokio spektaklį Europoje.

Vitos Mozūraitės premija įteiktą šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

Vitos Mozūraitės premija įteiktą šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

„Andrius Katinas yra šokio menininkas ir akademikas, šiomis abejomis savo veiklos dalimis nepretenzingai, konceptualiai ir nuosekliai plečiantis Lietuvos šiuolaikinio šokio suvokimo bei kūrybos ribas. Tai ir apibrėžia jo, kaip personos gratos daugelyje kompanijų, būseną: tarp. Esantis (o gal kryptingai pasiklydęs?) tarp Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ir ne mažesnės savo šeimos, tarp scenos ir auditorijų, tarp Šiaulių, Vilniaus ir Helsinkio, tarp noro atiduoti visiems, bet šiek tiek pasilikti ir sau. Todėl jis tiesiogine prasme somatiškai laviruoja tarp akademinių puslapių, kūrybos kontekstų ir atlikimo variacijų,“  – rašoma laureatui įteiktame diplome.

Vitos Mozūraitės premija įteiktą šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

Vitos Mozūraitės premija įteiktą šokėjui ir choreografui Andriui Katinui

Lietuvos šokio informacijos centro direktorė Gintarė Masteikaitė, teigia jog „Šiuolaikinio šokio pripažinimo, sklaidos ar augimo sėkmė dažniausiai priklauso nuo šioje dirbančių profesionalų motyvacijos, entuziazmo, vizijos ir sunkaus darbo. Vitos Mozūtaitės premija – tai kartu iškilios asmenybės padėjusios pagrindus šokio kritikai Lietuvoje atminimo pagerbimas kartu, tai bendruomenės palaikymas bei padėka tiems profesionalams, kurie atiduoda  save kurdami aplinką, kurioje gali augti ne tik pavienės šokio asmenybės, bet ir visos šiuolaikinio šokio kartos.“   


Komentuok:
*Reklama