Menu
 
 

Vyriška aksesuarų skrynia

2010 04 17  22:24  |  Aktualijos


Šių dienų mados aktualijos svarbios ne tik moterims, bet ir vyrams. Vis daugiau puslapių skiriama stipriosios lyties įvaizdžiui, žurnaluose apie madą. Nekalbėsiu apie tai, ką vyrams siūlo Calvin Klein ar Tom Ford. Taip pat nenorėčiau analizuoti Lietuvos vyrų taip pamėgtų storų grandinių ant kaklo ir apyrankių. Aš tikiuosi, kad tokį stilių propaguojančių, sparčiai mažėja. Taigi, kokius aksesuarus turėtų rinkis vyras ar jaunuolis, norintis atrodyti stilingai, bet ne vulgariai?

Kaklaraištis

Taip, tai jis. Šis aksesuaras man visada buvo vyriškos spintos ašis. Taip yra turbūt todėl, kad, jau senovės Romoje  vyrai kaklą juosdavo skarelėm – kaklajuostėm, kurios davė pradą dabartiniam kaklaraiščiui. Taip pat, drįstu teigti, kad šiuolaikiniame pasaulyje, vyras retai išsivers be šios smulkios, tačiau svarbios aprangos detalės. Kaklaraištis privalomas profesinių susitikimų metu. Taip pat labai džiugu, kad kaklaraiščio gerbėjų gretas papildo jaunoji karta, kuri, šią aprangos detalę, integruoja į kasdieninę aprangą.

Kaklaraštis Nuotrauka: toxel.com

Kaklaraštis Kaklaraštis

Kaklaraštis Kaklaraštis

Kaklaraštis Kaklaraštis

Tačiau koks kaklaraištis yra tinkamas?

Aišku, kasdieniniam nešiojimui šis aksesuaras neprivalo būti itin aukštos kokybės. Jis gali būti tiek tradicinis, tiek itin siauras arba ypač platus. Taip pat aprangą pagyvintų ryškios spalvos, iššaukiantys raštai.

Kaklaraštis KaklaraštisKaklaraštis

Kaklaraštis Kaklaraštis

KaklaraštisKaklaraštis

Bet, jeigu kalmare apie oficialų susitikimą, kaklaraištis tiesiog privalo būti kokybiškas, neatrodyti pigus, ramių spalvų ir santūrių raštų.

Peteliškė

Peteliškė taip pat galime priskirti prie šios kategorijos. Tai taip pat yra kaklą juosiantis aksesuaras, tačiau jis yra mažesnis ir ne toks populiarus, kaip kaklaraištis. Nors man, asmeniškai, peteliškė niekuom nenusileidžia veteranui kaklaraiščiui.

Neretai merginos mėgsta „pasiskolinti“ kaklaraiščio idėją. Vis daugiau ir daugiau atsiranda drąsių merginų, kurios skolinasi tėčių, vaikinų ar brolių kaklaraiščius ir peteliškes. Tai išties džiugina, nes merginos atrodo ne tik stilingai, bet, tokių būdu, jos populiarina unisex stilių. Deja, tokiu drąsių moterų nėra itin daug.

Peteliškė Peteliškė

Peteliškė Peteliškė

Nuotraukos: toxel.com; musicties.com; premierclothing.com; howdoesshe.com; babble.com; vi.sualize.us; delawareonline.com; flypaper.bluefly.com

Kaklaraiščio segtukas

Deja, man nepavyko pabėgti nuo kaklaraiščių temos. Kaklaraiščio segtukas, tai dar vienas, itin patrauklus, vyriškas papuošalas. Pradinė jo funkcija buvo prilaikyti kaklaraištį, kad šis neplevėsuotu pučiant vėjui. Tačiau dabar, kai mada tampa aktuali ne tik moterims, bet ir vyrams, šio mažo, tačiau dailaus aksesuaro funkcija yra ir estetinė. Priešingai nei kaklaraištis ar peteliškė, jis nėra itin paplitęs gatvės madoje, kasdieninėje aprangoje. Kaklaraiščio segtukas segimas ypatingomis progomis ir, žinoma, per oficialius reginius. Papuošalas būna inkrustuotas akmenukais, gamtos motyvų piešiniai taip pat nėra svetimi. Populiarūs kaklaraiščio segtukai dekoruoti grandinėlėmis ir swarovski kristalais. Kitaip tariant, kiek tik leidžia kūrėjo fantazija ir pirkėjo norai. Šio vyriško aksesuaro moterys kol kas nepasisavino. Šį tą paliekame vyrams, kad turėtumėte kažką savito. Reikia nepamiršti, kad kaklaraiščio segtukas turi nepriekaištingai derėti su dar viena vyriška detale…

Kaklaraiščio segtukas Kaklaraiščio segtukas

Kaklaraiščio segtukas Kaklaraiščio segtukas

Kaklaraiščio segtukas Kaklaraiščio segtukas

Sąsagos

Šie vyriškos papuošalų skrynios stebuklai (taip, aš juos vadinu stebuklu) man mieliausi. Ir tikrai ne todėl, kad jie labai tinka vyrams. Jie ne ką mažiau tinka ir mums, merginoms. Kartais kyla minčių šiek tiek pakoreguoti marškinių rankogalius žirklėmis, neribotam laikui „pasiskolinti“ tėčio sąsagas ir  mėgautis kai kuriais vaikinų nešiojamais aksesuarais. Manau, kad kasdieniniam nešiojimui jie tinka labiau. Nelabai įsivaizduoju vaikiną ar vyrą (nebent labai oficialias pareigas užimantį)  kasdien seginti sąsagas. Bet štai merginą kuo puikiausiai regiu vaizduotėje su šiais nuostabiais rankogalių segtukais. Bet grįšiu prie temos – vyriški aksesuarai. Kaip jau minėjau, vyrams jie skirti oficialiems susitikimams, renginiams ar per įspūdingas šventes. Mano šventu įsitikinimu, sąsagos ir kaklaraiščio segtukas turi būti vienodi, t.y. dekoruoti vienodais raštais. Todėl šie aksesuarai dažniausiai būna pardavinėjami vienoje pakuotėje, dailioje, aksominėje dėžutėje. Vien pažvelgus į taip supakuotus papuošalus, užplūsta pasiekiamos prabangos jausmas.

Sąsagos Sąsagos Sąsagos

Sąsagos Sąsagos Sąsagos

Sąsagos Sąsagos

Sąsagos Sąsagos

Sąsagos Sąsagos

SąsagosSąsagos

Nuotraukos: thompsonlondon.com; boneville.com; policegiftshop.co.uk; scottishloft.com; img.alibaba.com; celticottage.com; dargate.com; szdowell.com; celticottage.com

Žiedas

Šio papuošalo, gerai žinomo moterims, būvimas vyriškuose rankose, tik dar kartą įrodo, kad puoštis patinka ne tik mums. Yra vyrų, kurie taip pat dievina žiedus, kaip ir moterys.

Aišku, moters ir vyro nešiojami žiedai skiriasi. Moterys gali rinktis iš dviejų variantų: dideli, masyvūs žiedai ir smulkūs, ploni žiedeliai. O štai vyrams dažniausiai kuriami tik dideli žiedai (išskyrus santuokos žiedus). Turbūt tai labai aiškiai suprantama. Pabandykime įsivaizduoti ploną žiedelį ant tvirtų, vyriškų pirštų. Tai gali atrodyti netgi šiek tiek juokingai.

Žiedas

Žiedas Žiedas

Vyrų galią ir socialinę padėtį parodo žiedo dekoravimo būdas. Savaime suprantama, kad, jeigu žiedą puošia didžiulis smaragdas ar rubinas, tai, šio papuošalo savininkas, gali sau leisti tokią prabangą. Kuklesniems tenka tenkintis žiedais, kurie inkrustuoti swarovski kristalais, brangiųjų akmenų imitacijomis ar pusbrangiais akmenimis.

Žiedas Žiedas

Lietuvoje labai išpopuliarėjo žiedai, puošti religiniais motyvais, Zodiako ženklais ar socialinio pobūdžio tekstais. Galima drąsiai teigti, kad šios kategorijos žiedai yra lengviausiai prieinami jaunimui. Jie nėra brangūs, be, šių žiedų tarpe, galima rasti išties gražių žiedelių.

Žiedas

Žiedas

Nuotraukos: igordeev.ru; redgaloshes.com; saggi.co.uk; khmer-world.com; buychinawholesaleproducts.com; fancypocket.sg; jewelrybygemstone.com; beowulfjewelryshop.com; darenot.com

Rankinė

Nuo seno yra priimta manyti, kad rankinės yra moteriškojo garderobo dalis. Tačiau, dėka garsiųjų mados namų Hermes ir Louis Vuitton, ir vyrams atsirado puiki galimybė nešioti rankines. Ir vėlgi, moteris pasisekė labiau. Mes galime rinktis ir dideles, ir mažas rankines. O štai vyrams siūlomi tik didžiuliai krepšiai. Vyriškos rankinės dera tiek prie kostiumo, pakeliui į darbą, tiek prie kasdieninės aprangos, pakeliui į paskaitas ar į draugų susitikimą. Rankinės dažniausiai yra žemiškų spalvų: ruda, juoda, pilka. Žinoma, mėgstantys išsiskirti, ras ir ryškiaspalvių ir margų rankinių. Turbūt pritarsite man, kad šioje vyriško garderobo srityje, ne viena norėtume nugvelbti vieną kitą rankinę. Kai kuriuos vyriškus krepšius sunku atskirti nuo moteriškų. Tokį įspūdį sukuria paprastumas, funkcionalumas ir klasika. Pastebina tendencija, kad vyriškų rankinių daugiau išperka moterys. Galia, kad mūsų krašte vyriškų rankinių mada nėra itin paplitusi. Dažniai ji net nesuprantama. Mat, tai nevyriška.

Rankinė Rankinė

Rankinė Rankinė

Rankinė Rankinė

Nuotraukos: notempire.com; goodreads.com; en.ivan2002.com; aldhinmatters.files.wordpress.com; leathercraftcentral.com; upscaleswagger.com; esquire.com

Piniginė

Šis aksesuaras yra pats populiariausias vyrų tarpe. Tai net ne aksesuaras. Tai tiesiog būtinybė. Turbūt nerastume nei vieno vyro, jaunuolio, kuris neturėtų piniginės. Keista, bet vyrai šioje srityje nėra išrankūs. Piniginės dažniausiai būna juodos odos. Rečiau pasitaiko ruda spalva. Forma tradicinė: kvadratas, išsilankstantis į tris ar keturias dalis. Prabangios pinigų saugyklos gaminamos iš krokodilo ar gyvatės odos (humaniška tai ar ne, nuspręskime kiekvienas savarankiškai), puoštos brangiaisiais akmenimis ir žinomų firmų metaliniais ženklais ar įspaudais odoje. Vaikinų manymu, svarbiausia, kad piniginėje būtų skyrelis monetoms ir vieta vairuotojo pažymėjimui. Šiuo atveju moterys turi pranašumą: piniginės vien savo išvaizda žavi. Nesvarbu kas yra viduje. Kalbant apie vyriškas pinigines, telieka padaryti išvadą, kad šioje srityje, nugali paprastumas ir patogumas.

Piniginė Piniginė

Piniginė

Nuotrauka: select.no

Diržas

Diržas, kaip ir piniginė, yra labai populiari vyriškojo garderobo dalis. Šių įvaizdžio detalių vyrai, turbūt, turi daugiausia. Jie būna taip pat įvairūs. Odiniai, medžiaginiai, kuklūs, iššaukiantys. Vyrai, nemėgstantys išsiskirti iš minios, turintys santūrų skonį, renkasi klasikinį juodą arba rudą diržą, su niekaip neišsiskiriančia sagtimi. Tokiems vyrams diržas atlieka tik kelnių suveržimo funkciją.

Diržas Diržas

Vyrai (dažniausiai jaunuoliai), kurie mėgsta išsiskirti iš minios, rūpinasi savo stiliaus išskirtinumu renkasi diržus, kurie rėžia akį. Tokie juosmens aksesuarai būna ryškių spalvų, blizgantys, įspūdingos sagtimis ir kitaip rėžiantys akį. Sagtys būna didelės, inkrustuotos blizgančiais akmenukais ir net  šviečiančios.

Diržas Diržas

Taip pat egzistuoja grupė vyrų (turbūt ir vėl jaunuolių), kurie renkasi diržus, su garsių dizainerių vardais. Tik nesuprantu vieno, kodėl, dažniausiai pasitaikantis, mados namų logotipas yra D&G?

Diržas

Diržas

Diržas

Praktiškiausi ir originaliausi yra diržai – rankinės. Tai darbininkų diržai. Tačiau juos galima pritaikyti ir kasdieniniame gyvenime. Toks diržas – rankinė atlieka diržo, rankinės ir piniginės funkciją. Man tai itin aktualu, kai tenka lankytis naktiniame klube. Tada renkuosi mažą rankinę, kurią galiu kaspinu užrišti ant liemens.

Diržas

Nuotraukos: thumb11.shutterstock.com; cdn2.ioffer.com; us.123rf.com; lumigram.com; poraricos.files.wordpress.com; designerleathercraft.co.uk; likeoriginal.com; fashionaccessoriesgo.com

Petnešos

Turbūt nėra vaikino, kuris vaikystėje nebūtų turėjęs jų. Neveltui sakoma, kad mada sukasi ratu. Petnešos vėl madingos Tai vienas iš seniausių vyrų nešiojamų aksesuarų. Kaip ir kaklaraiščio segtukas, taip ir petnešos atlieka svarbią estetinę funkciją. Ryškiaspalvės petnešos puikiai tiks vakarėliui. Jos gali tapti pagrindinė aprangos detale. O klasikinės petnešos tinka visada: ir kasdien, ir solidaus įvaizdžio kūrimui.

Petnešos Petnešos

Petnešos Petnešos

Petnešos Petnešos

Petnešos Petnešos

Nuotraukos: jetcomx.com; thisheartsonfire.com; elsathenetherlands2.nl; techshop.latech.edu; 50statesclassifieds.com; select.no

Dabar petnešos gaminamos dviejų tipų: Vienos yra iš dviejų atskirų detalių, kitos sudarytos iš vienos dalies. Mano manymu, pirmosios yra funkcionalesnės, nes jas gali kryžiuoti nugaroj, arba ne. O štai antrosios neturi šios funkcijos.

Petnešos taip pat prisisega nevienodai. Vienos iš jų prisegamos iš karto prie kelnių, kitos iš pradžių tvirtinamos prie lankelių, o šie – prie kelnių.

Laikrodis

Nuolat skubančių ir nuolat vėluojančių gyvenimo būdo dalis. Kaip vienas mano artimas draugas yra pasakęs, vyras privalo turėti bent du laikrodžius: vienas – su metaline apyranke – kasdieniniam nešiojimui, kitas – su odine apyranke – ypatingoms progoms. Pritariu šimtu procentų. Laikrodis su metaline apyranke tiesiog per grubus dėvint kostiumą. Bet odinė apyrankė tikrai nesugadins laikrodžio ir kostiumo ansamblio. Dabar egzistuoja itin platus laikrodžių pasirinkimas. Pradedant sportiniais ir baigiant tokiais, kurie rodo ne valandas, o paros laiką. Turbūt savaime suprantama, kad sportinio stiliaus laikrodžius renkasi sporto atstovai. Šie laikrodžiai turi papildomų funkcijų, kurios svarbios sportininkam: chronometras, pulso matuoklis ir pan. O laikrodžiai, rodantys tik paros metą, skirti tiems, kurie leidžia sau prabangą ir laiką skaičiuoja paros tarpsniais.

Laikrodis Laikrodis

Laikrodis Laikrodis

Laikrodis Laikrodis

Laikrodis Laikrodis

Laikrodis Laikrodis

Nuotraukos: chinawholesalegift.com; cabanonpress.com; geekalerts.com; geeky-gadgets.com; mrwriteon.files.wordpress.com; thedailygreen.com; gadgetgrid.com; blog.makezine.com; farlang.com; inqmnd.ca

Dabartinė laikrodžių pasiūla tokia plati, kad sunku ir išsirinkti. Vieni laikrodžiai  nebeturi skaičių: juos pakeitė brūkšneliai, taškeliai ar piešiniai. Kitų laikrodžių ciferblatai yra permatomi. Tai suteikia galimybę pažvelgti į laikrodžio vidų ir stebėti mechanizmo darbą. Laikrodžiai turi daugybę papildomų funkcijų: drėgmės matuoklį, termometrą. Telieka išsirinkti tinkamiausią.

Saulės akiniai

Saulės akiniai ypač aktualūs tapo šiomis dienomis,. Kai oras šiltėja, o saulė ryškėja. Vyriškų ir moteriškų saulės akinių tendencijos panašios. Aišku, aksesuaras skiriasi dydžiu. Vyrams, kaip ir moterims, siūlomi dideli akiniai, kurie dengia kone pusę veido. Manyčiau, kad šio tipo akiniai labiau tinka moterims. Džiugu, kad vis smarkiau populiarėja Ray Band stiliaus saulės akiniai. Jie išties stilingi ir, šiuo metu, itin populiarūs. Klasika išlieka klasika. Todėl vis dar madingi Aviator tipo akiniai. Mados tendencijose jie laikosi jau ne pirmą sezoną. Kanye West taip pat diktavo savo Aviator saulės akinių mada. Na, nežinau ar grotas primenantys akiniai gražūs (čia skonio reikalas), bet jie tikrai nepraktiški. Turbūt tokie akiniai tinkami nebent vaizdo klipų filmavimams ir fotosesijoms. Nes vargu ar ką nors tenkina dryžuotas vaizdas. Asmeniškai aš rekomenduočiau Ozzy Osbourne mėgstamus akinius.

Saulės akiniai Saulės akiniai

Tai akiniai, su mažais, apvaliais stiklais. Tokie akiniai atrodo jaunatviškai ir žaismingai (na ir kas, kad Ozzy ne 16 metu). Renkantis saulės akinius svarbu atsižvelgti į savo stilių ir veido formą.

Saulės akiniai

Saulės akiniai

Saulės akiniai

Saulės akiniai

Nuotraukos: sunglasses-shop.co.uk; farm1.static.flickr.com; zizum.com; media.onsugar.com; stylecaster.com; maximumeyewear.com; g-ec2.images-amazon.com

Štai ir aptariau pagrindinius vyriškos papuošalų skrynelės elementus. Dalis jų yra perimti iš moterų, kai kuriuos mes taip pat „skolinamės“ iš vaikinų. Mada yra iš ties įdomus reiškinys, paplitęs tarp abiejų lyčių. Vyriškoji pusė man nėra tokia pažįstama ir artima, kaip moteriškoji mada. Vyrų ir moterų  mados kryptys yra labai skirtingos, bet kartu ir glaudžiai susijusios. Kaip ir gyvenime, taip ir madoje: vyrai negali be moterų, moterys be vyrų.


Komentuok:
  • love says:

    Tases ir laikrodziai amazing!!!!

  • Vinis says:

    Noriu dirzo petnesu laikrodziu akiniu kaklaraiscio sąsagu ziedu pinigines ferrario lektuvo salos nuskristi i menuli i marsa arbatos miego krc afygeni dalykeliai cia super .. dedu pliusa 😀


*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors