Menu
 
 

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

2024 06 05  18:15  |  Aktualijos

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

Nuotraukos – Miglė Markulytė, Sally Davison asmeninio archyvo ©

 

Rugpjūčio 19 – 27 dienomis į Vilnių grįžta „Summer Dance Intensive Vilnius“ – didžiausias edukacinis šiuolaikinio šokio renginys Lietuvoje, skirtas šokio profesionalams bei mėgėjams. Lietuvos šokio informacijos centras rengia „Summer Dance Intensive Vilnius“ kasmet nuo 2000–ųjų metų. Šiemet programos seminaruose savo žiniomis ir patirtimi dalinsis pedagogai, kilę iš Indijos, Meksikos bei įvairių Europos šalių. Lektorių  seminarai apims šiuolaikines šokio technikas, šokio dramaturgiją, somatinius metodus, kūrybines dirbtuves bei kontaktinę improvizaciją.

Šiemet „Summer Dance Intensive Vilnius“ vyks 25 – tąjį kartą ir pakvies į iki šiol didžiausią edukacinę programą – dalyviai turės progą apsilankyti net šešiolikoje skirtingų, jų lygį atitinkančių, seminarų, kurie truks nuo trijų iki penkių darbo dienų. Net du programos seminarai yra atviro lygio, todėl juose bus laukiami visi šokio ir judesio entuziastai, o kiti seminarai kvies prisijungti profesionalus, studentus ir šokio mėgėjus, turinčius 3-jų ir daugiau metų šokio patirties.

 

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

 

 

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

Sally Davison

 

Trečius metus iš eilės „Summer Dance Intensive Vilnius“ programą patikėta kuruoti  choreografams ir pedagogams Vyčiui Jankauskui ir Giedrei Kirkilei. Atsižvelgdami į praėjusių metų dalyvių grįžtamąjį ryšį, aktualijas akademinėje bendruomenėje, kitų organizacijų Lietuvoje rengiamas edukacines programas, Europoje populiarias šiuolaikinio šokio tendencijas bei naujoves, programos kuratoriai parengė programą, kurioje seminarus ves profesionalūs lektoriai: Marion Sparber ir Alan Fuentes Guerra (šiuolaikinio šokio technikos), Narendra Patil (šiuolaikinio šokio technikos), Gianna Valenti (kūrybinės dirbtuvės ir dramaturgija), Hala Omarsdottir (kūrybinės dirbtuvės), pavleheidler (somatinė anatomija), Katja Mustonen (šiuolaikinio šokio technika ir kontaktinė improvizacija), Sita Ostheimer (kūrybinės dirbtuvės) ir Sally Davison (kūrybinės dirbtuvės). 

 

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

 

Į „Summer Dance Intensive Vilnius“ sugrįžta suomių šokio menininkė Sally Davison, daug metų vedanti pamokas fizinę ir intelektinę negalias turintiems žmonėms bei drauge su jais kurianti scenoje. Ji nuosekliai siekia keisti profesionalių menininkų bei visuomenės suvokimą apie tai, kaip turėtų atrodyti šokantis žmogus scenoje ir kas gali tapti šokio profesionalais. 

2023 – iaisiais metais Sally Davison pristatė seminarų ciklą „All Bodies Speak + methods and tools“, kuris buvo skirtas žmonėms su fizine ar intelektine negalia bei šokio ir judesio profesionalams, norėjusiems išmokti šokio praktiką taikyti darbo su žmonėmis, turinčiais negalią, srityje. Seminarų ciklas sulaukė didelio susidomėjimo ir tikslinės grupės įsitraukimo. Šiais metais Sally Davison sugrįžta ir kviečia dalyvius toliau gilintis į „DanceAbility“ metodą bei kartu sukurti choreografinį kūrinį ir pristatyti jį rugpjūčio 27 d. vienoje iš Vilniaus miesto viešųjų erdvių. Šis seminarų ciklas yra Lietuvos šokio informacijos centro vykdomo projekto „Kūrybinė judesio laboratorija“, kurio metu Lietuvos menininkai rengia šokio pamokas žmonėms su negalia, dalis.

Vasaros šokio mokyklos visame pasaulyje yra aktualūs ir populiarūs renginiai, pritraukiantys įvairaus lygio dalyvius. Kiekvienam šokio srities atstovui svarbu plėsti savo žinių lauką, semtis įkvėpimo, įgauti naujų patirčių ir nuolatos kelti savo kvalifikaciją. „Summer Dance Intensive Vilnius“ programa suteikia puikią galimybę visa tai padaryti Lietuvoje. Tai unikali galimybė Lietuvos šokio bendruomenei susitikti, dalintis patirtimi ir tobulėti kartu su tarptautiniais šokio profesionalais.

 

25 „Summer Dance Intensive Vilnius“ sezonas

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama