Menu
 
 

5 mažai žinomi faktai apie į Vilnių atkeliaujančius „Glass Animals“

2018 06 05  20:36  |  M.I.C. Naujienos

Glass Animals

Nuotraukos – Caroline Records ©

Kūrybą įkvėpė nemiga

Studijuojant mediciną Dave’ą, dėl streso ir darbų krūvio, užklupo nemiga. Nors iš pradžių Vos paskelbus, kad rugsėjo 7 d. į Vilnių grįžta britų muzikos žvaigždės „Glass Animals“ – gerbėjai sukruto. Pigiausių išankstinių bilietų neliko vos per tris dienas, sparčiai šluojami ir bilietai be nuolaidų. Kokia šių britų sėkmės paslaptis ir kodėl juos taip myli lietuviai? Ne tik intriguojantys kūriniai, bet ir asmenybės.

Jūsų dėmesiui penki mažai žinomi faktai apie visą pasaulį pavergusią Oksfordo ketveriukę, kuri jau šį rudenį naujausiomis ir populiariausiomis savo dainomis vėl džiugins lietuvių ausis.

Gydytojas tapo muzikantu

„Glass Animals“ siela – Dave’as Bayley puikiai pažįsta žmones, nes studijavo neuro mokslus. Vaikinas planavo tapti gydytoju, bet galiausiai pirmąją vietą jo gyvenime užėmė muzika. „Keturis metus praleidau studijuodamas žmogaus smegenis ir bandydamas suprasti, kaip jos veikia, kaip žmogus mąsto. Nors tuo nebe užsiimu profesionaliai, iki šiol koncertų turuose sutinku daugybę žmonių, kurie man atveria tamsiausias savo paslaptis, nori išsipasakoti, sulaukti patarimo. Kartais jų išpažintys tampa įkvėpimu naujiems kūriniams,“ – pasakojo Dave’as

tai buvo problema, būtent ji tapo įkvėpimu kūrybai. Muzikai neabejingas vaikinas nemigą pabandė vaikyti ne tik klausydamasis svetimų kūrinių, bet ir leisdamasis į asmeninius muzikinius eksperimentus. Juos išgirdę mokyklos laikų bičiuliai – Drew MacFarlane’as, Edmundas Irwin-Singer’is ir Joe Seawardas, tuoj pat nusprendė prisijungti ir taip pasaulį išvydo „Glass Animals“ kolektyvas.

Glass Animals - SwO magazine

Stikliniai gyvūnai tik per plauką netapo afro poniu

Kūrybą vaikinams sekėsi puikiai, tačiau pavadinimas kėlė dvejonių. Ieškodami originalaus vardo, kurį laiką jie prisistatinėjo ir „Afro Pony“, ir „Alligator Puffin Chicken Go Yeh Woo“. Bet galiausiai, įkvėpti savo pačių kūrinių, pasirinko „Glass Animals“ pavadinimą.

Meksikoje ir Milvokyje – nusikaltėliai

Gitaristas Drew MacFarlane’as nuogas užsiropštė ant kelio ženklo Milvokyje (JAV) ir buvo sučiuptas policijos. Uždarytas į areštinę ji galiausiai įtikino policininkus jį paleisti. Grupės vaikinai  įsitikinę, kad oficialių kaltinimų jis išvengė tik dėl savo charizmos arba… kyšio. Problemų su policija turėjo ir solistas Dave’as Bayley. Jis buvo sulaikytas Meksijoje ir apieškotas dėl narkotikų. „Turbūt Meksikoje tai įprasta,“ – vėliau pasakojo Dave’as, prisipažinęs, kad kalėjimo išvengė tik policininkas įsiūlęs 50 pesų, t. y. mažiau nei 2 eurus.

Juos atrado Adele vadybininkas

Pirmuoju „Glass Animals“ prodiuseriu tapo muzikine uosle garsėjantis Paulas Epworthas. Vos išgirdęs vaikinus jis iškart pasiūlė jiems kontraktą. P. Epworthas yra atradęs ir pasauliui pristatęs ne vieną dabar kultinę muzikinę asmenybę ar grupę – nuo Adele iki „Florence and the Machine“.

Lietuvoje – antrą kartą

Tai bus jau antrasis „Glass Animals“ pasirodymas Vilniuje. Pirmąjį kartą Lietuvoje, menų fabrike „Loftas“, jie viešėjo prieš trejus metus. Nors buvo labai pavargę po kelionės, britai nuovargį ir nemiegotas valandas pamiršo vos užlipę ant scenos – koncertas Vilniuje pranoko ne tik lietuvių, bet ir jų pačių lūkesčius. „Sunku patikėti, kad taip toli nuo namų, mus sutiko taip šiltai. Pilna salė kartu dainuojančių žmonių“, – tąkart po koncerto džiaugėsi „Glass Animals“ ir vos nulipę nuo scenos pažadėjo, kad į Vilnių tikrai dar grįš. Šį rudenį pažadas taps žodžiu. 


Komentuok:




*



Reklama