Menu
 
 

8 faktai apie skandalingąjį Myyki Blanco

2017 09 06  07:28  |  M.I.C. Naujienos

Myyki Blanco

Nuotraukos iš asmeninio atlikėjo atchyvo ©

Rugsėjo 8-9 d., vyksiantis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ pristato ryškiausia festivalio žvaigžde tapsiantį amerikiečių reperį Mykki Blanco. Jis festivalio scenoje pasirodys šeštadienio naktį ir žada joje užkurti siautulingą vakarėlį.

Pristatome jums 8 svarbiausius ir labiausiai intriguojančius faktus apie itin spalvingą Mykki Blanco asmenybę, kurią pasaulio žiniasklaida tituluoja vienu įtaigiausių šios kartos reperių.

 

Šeimoje – vienintelis menininkas

Tikrasis Mykki Blanco vardas yra Michaelas Davidas Quattlebaumas Jaunesnysis. Jo tėtis buvo informacinių technologijų specialistas, vėliau tapęs fiziku. O mama Deborah Butler – teisininkė. Mykki Blanco šeimoje niekada nebuvo menininkų, todėl jis ilgai kovojo su tėvų įsitikinimu, kad jis turėtų rinktis rimtą profesiją.

 

Nemėgsta skambių etikečių

Blanco žiniasklaidos buvo tituluotas vienu iš reikšmingiausių queer repo pionierių. Tačiau pačiam atlikėjui niekada nepatiko nei „gėjų reperio“, nei queer atstovo etiketės. Jis griežtai kratosi ir transvestito apibūdinimo. „Jūs negalite manęs vadinti repuojančių transvestitu, nes man niekada nerūpėjo madingas įvaizdis. Aš esu kilęs iš punk’o ir „Riot Grrr“ judėjimų“, – viename interviu pasakojo Mykki. Nuo jaunystės save indentifikavęs kaip transeksualą, nepriklausantį nei vienai lyčiai, Mykki nemėgsta net reperio titulo. Sykį jis yra prisipažinęs, kad mieliau norėtų būti siejamas su Yoko Ono, nors karjeros pradžioje norėjo save vadinti tiesiog Michaeliu iš pagarbos Michaeliui Jacksonui.

 

Bėgo iš namų ir metė mokslus

Reperis, poetas, aktyvistas ir „queer rap“ atstovas, Mykki Blanco, niekada nebijojo keistis ir priimti drąsių sprendimų – vaikystėje vaidino teatre, vėliau pabėgo iš namų, įstojo į du prestižinius meno koledžus, bet vėliau juos abu metė.

Myyki Blanco

Vyras ar moteris?

Porą metų Mykki Blanco identifikavo save kaip transeksualę moterį, bet galiausiai perukus pasiliko tik teatrališkiems pasirodymams scenoje. „Supratau, kad gyvenime svarbiausia susitelkti į save ir kūrybą. Nebegalvoti, kaip atrodai iš šalies ar kas ką pagalvos. Žiniasklaida man mėgo kabinti įvairias etiketes: nuo transvestito, homoseksualaus reperio ar ŽIV sergančios pop žvaigždės. Mano tikrieji gerbėjai žino, kas aš esu ir man to pakanka“, –  pasakojo Mykki.

 

Poetas

2011 metais Mykki išleido ir publikavo savo pirmąją poezijos knygą „From the Silence of Duchamp to the Noise of Boys“. Šis kūrinys buvo palankiai sutiktas ir skaitytojų, ir literatūros kritikų. Visų savo dainų tekstus taip pat dažniausiai rašo pats Mykki, todėl jie itin asmeniški, jautrūs ir įtaigūs.

 

ŽIV

2015 metais savo „Facebook“ paskyroje Mykki paskelbė liūdną žinią, kad jam buvo nustatytas ŽIV. Iš pradžių, jis tikėjosi, jog ši žinia sugriaus karjerą, tačiau nepaisant niurių minčių, Blanco tikino negalėjęs to slėpti nuo savo gerbėjų: „Padariau tai dėl savęs. Supratau, kad tai tas atvejis, kai mano gyvenimas svarbesnis už karjerą. Turėjau būti nuoširdus, nors iš pradžių maniau, kad tai bus pabaiga. Mykki Blanco yra juokingas. ŽIV visai nejuokinga. Tai, kai aš galėsiu toliau būti juokingu, jei sergu ŽIV?“. Tačiau Mykki nuogąstavimai nepasitvirtino – jis sulaukė milžiniško palaikymo – vien jo žinutė „Facebook“ tinkle sulaukė 12 tūkstančių „patinka“ paspaudimų ir beveik 1000 pasidalinimų.

 

Repo scenoje vos penkis metus

Reperio karjerą jis pradėjo 2012 metais išleidęs mini albumą „Mykki Blanco and the Mutant Angels“. 2013-aisiais Blanco išleido antrąjį mini albumą „Betty Rubble: The Initiation“, o pernai pasirodė ir debiutinis jo pilnas albumas „Mykki“.

 

Koncertinis turas su  Björk

Vos per penkerius karjeros metus Blanco jau spėjo apkeliauti pasaulį koncertuodamas kartu su Björk, įrašyti kūrinius su Tricky ir „Basement Jaxx“ ir suburti minią gerbėjų (tarp kurių tokios žvaigždės, kaip „Grimes“ ir Jean-Paul Gaultier, gerais draugu tapę Le1f bei Zebra Katz ir kiti).

Energingi, labai atviri ir tiesūs kūriniai, provokuojantis įvaizdis ir įtraukiantys dainų tekstai Mykki Blanco neleidžia likti šešėlyje. Pirmą kartą Lietuvoje pasirodysiantis išskirtinis ir unikalus reperis ant pagrindinės „Loftas Fest“ scenos lips šeštadienio naktį.


Komentuok:
*Reklama
DNO