Menu
 
 

Amerikietiškasis „Vogue“ rugsėjo numeris pagal Anna Wintour

2012 06 23  13:47  |  Aktualijos

Anna Wintour – kas ji? Galbūt ji tiesiog aikštinga amerikietiškojo, mados biblija tituluojamo, žurnalo „Vogue“ vyriausioji redaktorė? O galbūt – perdėtai griežta ir įnoringa mados pasaulio figūra, sugebanti tik kritikuoti? Ak, kas gi iš tikrųjų yra ta moteris, savo rankose „Vogue“ vairą laikanti jau daugiau nei 20 metų? Klausimų apie Anna Wintour galime iškelti ir daugiau, kadangi ši moteris daugiau nei mįslė, daugiau nei tik mados pasaulio ikona – ji  yra žmogus, sugebėjęs „Vogue“ paversti didžiule ir galinga imperija, apie kurią žino kiekvienas mados mylėtojas.

Amerikietiškasis „Vogue“ rugsėjo numeris pagal Anna Wintour

Nuotrauka: http://trendland.com/

Anna Wintour dažnai spaudoje ir visuomenėje pristatoma kaip griežta sau ir kitiems. Šiai poniutei, rodosi, visai nerūpi kitų žmonių nuomonė – vienintelė svari nuomonė yra jos pačios. Be to, Annos replikas ir komentarus „sugeria“ tokių mados namų kaip Yves Saint Laurent, Mango ar Prada dizaineriai. Na, o ką jau kalbėti apie „Vogue“ mados industriją atstovaujančio žurnalo užkulisius – čia nuolatos vyrauja įtampa, o darbas virte verda. Sakoma, jog Anna nuolaidesnė tik žurnalo redaktoriams, o mados fotosesijoms bei jų pateikimui ji skiria visą savo dėmesį ir netoleruoja jokių alternatyvų. Nepaisant to, Anna niekuomet nepersistengia ir nešvaisto savo emocijų veltui. „Ji nėra draugiška, ji tik dirba savo darbą“, – teigia „Vogue“ žurnalo leidėjas Tom Florio. Garsaus „Evening Standart“ veikalo redaktoriaus Charles Wintour duktė nebijo pripažinti, jog yra panaši į savo tėvą, kuris buvo užsidaręs ir darbui atsidavęs žmogus. Moteris taip pat pripažįsta, jog būtent savo tėčio dėka pasuko mados industrijos link ir tapo tokia moterimi, kokią mato visuomenė – žinoma, bet paslaptinga.

Amerikietiškasis Vogue rugsėjo numeris pagal Anna Wintour

Nuotrauka: http://karima-illustration.blogspot.com/

Moteris, verta kino juostos

Pasitelkus šios autoritetingos moters prototipą, 2006 metais buvo sukurtas filmas „Ir velnias dėvi Prada“ („The devil wears Prada“, angl.). Na, o jau 2009-ais metais dienos šviesą išvydo ir dokumentinė kino juosta – „Rugsėjo numeris“ („The September issue“, angl.). Šioje juostoje, skirtingai nei meniniame filme „Ir velnias dėvi Prada“, dėmesys sutelkiamas ne tik Annos įnoringąjai pusei atskleisti, tačiau bandoma supažindinti ir su šios moters asmeniniu, buitiniu pasauliu. Būtent dėl to Anna yra kalbinama ir savo namuose Niujorke. Rodosi, jog ši moteris turi dvi pagrindines kaukes – viena ją paverčia griežtu ir ekscentrišku mados pasaulio talismanu, o kita – paprasta ir šilta, netgi motiniška moterimi.

Bežiūrint šią dokumentinę kino juostą iškyla klausimas: kaip ši moteris sugeba iškęsti nuolatinį bėgimą į priekį ir sugeba išlikti tokia šalta? Juk tuometinis 2007 metais maketuotas „Vogue“ rugsėjo numeris turėjo būti didžiausias per visą žurnalo gyvavimo istoriją, tad ypatingas dėmesys buvo skiriamas net menkiausioms smulkmenoms. Tenka pripažinti, jog Anna puikiai su šia užduotimi susidorojo ir buvo labai kritiška. Tikriausiai būtent todėl ir buvo sukurta ši kino juosta, kurioje atsispindi tikrasis Annos Wintour įnoringumas ir perfekcionizmas, norint pasiekti geriausią rezultatą. Filme netgi teigiama, jog mados pasaulyje rugsėjis prasideda jau nuo sausio, nes būtent šis mėnuo yra ilgo ir varginančio kūrybinio proceso pradžia. Anot Annos, kiekvienas rugsėjo numeris turi būti nepriekaištingas ir ryškus, o numerio puslapiuose turi būti pasakojama nuosekli istorija. Taigi, net ir geriausios fotosesijų nuotraukos iš tuometinio rugsėjo „Vogue“ numerio buvo negailestingai pašalintos. Ir visai nesvarbu, jog kažkam tai kėlė pyktį ar nepasitenkinimą – kokybė šiai moteriai svarbiau už kiekybę.

Amerikietiškasis Vogue rugsėjo numeris pagal Anna Wintour

Nuotrauka: http://soundonmars.com

Nėra abejonių, jog Anna Wintour turi savo skonį, požiūrį ir įsitikinimus. Ji jaučia madą, tad diktuoja jos tendencijas, stiprindama mados industriją ir nurodydama kryptį, kurios link verta žengti. Verta paminėti ir tai, jog šios moters dėka šiuo metu ant „Vogue“ žurnalo viršelių dažniausiai puikuojasi žinomi pasaulio žmonės. Ši primadona pirmoji mados industrijoje pastebėjo, jog susidomėjimas garsenybėmis visuomenėje vis auga ir tuo galima pasinaudoti, norint pakelti leidinio populiarumą. Būtent dėl to Anna yra daugiau nei tik žinoma ir gerbiama mados pasaulio figūra.

Filmo pristatymas:

 


Komentuok:
*Reklama