Menu
 
 

Andy Warhol ir Sunday B Morning šedevras – Vilniuje

2017 12 01  13:59  |  Aktualijos

Marilyn Monroe šilkografijos printai

Nuotraukos – Andy Warhol ©

Pirmą kartą Lietuvoje GRAFO galerija pristato Andy Warhol bei Sunday B Morning kooperacijos šedevrą – dešimties šilkografijos dalių ciklą „MARILYN MONROE“. Ryški, prikaustanti dėmesį ir visame pasaulyje atpažįstama kūrinių serija jau šiuo metu yra išeksponuota Jūsų dėmesiui parodoje „Geriau negu..“ ir gruodžio 9 d. dalyvaus GRAFO galerijos meno aukcione „GRAFO‘X-mas“.

Andy Warhol su žymios aktorės Marilyn Monroe atvaizdu pradėjo dirbti po jos tragiškos mirties 1967 m. Jis sukūrė tai, kas šiomis dienomis laikoma ikoniška ir įsimintiniausia aktorės reprezentacija. Kiekvienas aktorės atvaizdas pulsuoja vis naujomis ryškiomis spalvomis ir jų netikėtais deriniais taip pabrėžiant jos įvairiabriaunę asmenybę bei garsenybės skleidžiamą glamūrą. Nuolatinis atvaizdo bei tam tikrų spalvų pasikartojimas tik išryškina Marilyn Monroe šiandien jau esamą ikonišką statusą.

Andy Warhol bendradarbiaujant su Sunday B Morning „Marilyn Monroe“ šilkografijos printų nauja serija buvo išleista 1970 – 1980 m. norint praturtinti šiuos kūrinius dar įvairesne spalvų palete ir jų variacijomis.

Marilyn Monroe šilkografijos printai

Marilyn Monroe šilkografijos printai

GRAFO galerijos organizuojamo aukciono metu taip pat bus pristatyti šiuolaikinio Lietuvos meno  panoramoje jau gerai žinomus G|R|A|F|O galerijos menininkai – Aistis Kavaliauskas, Eglė Pilkauskaitė, Živilė Minkutė ir Algimantas Černiauskas bei jų kūryba. Aukcione taip pat dalyvaus galerijos projekto “X|O|X|O from young blood” dalyvė – grafikė Dalia Juodakytė, tačiau vis dėl to pagrindinis šio aukciono akcentas – ryškus ir visame pasaulyje atpažįstamas Andy Warhol bei Sunday B Morning kooperacijos kūrinys – dešimties šilkografijos dalių  “Marilyn Monroe” ciklas.

Marilyn Monroe šilkografijos printai

Taip pat vienas iš aukciono aspektų – labdara. Bendradarbiaudama su Danish Chamber of Commerce in Lithuania (DCC) GRAFO galerija pristatys puikiai žinomo lietuvių dailininko Vilmanto Marcinkevičiaus tapybos darbo riboto leidimo printą, kurio būsimojo savininko gera valia pasieks Lietuvos vaikų vėžio fondą (Kids Cancer Foundation).

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO Records