Menu
 
 

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – prestižiniame teatro festivalyje FIAT

2022 09 08  15:25  |  Aktualijos

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – prestižiniame teatro festivalyje FIAT

Nuotraukos – Mantas Puida ©

Režisieriaus Artūro Areimos spektaklis „Po ledu“, apkeliavęs ne vieną reikšmingą tarptautinį teatro festivalį, pirmą kartą bus pristatytas alternatyvaus teatro festivalio FIAT (Festival of International Alternative Theatre) pagrindinėje programoje, Juodkalnijoje. Šis spektaklis jau sulaukė tarptautinio pripažinimo Škotijos, Prancūzijos, Kinijos tarptautiniuose teatro festivaliuose, Edinburgo tarptautiniame teatro festivalyje buvo įvertintas specialiuoju prizu.

FIAT jau 32 metus yra vienas didžiausių ir svarbiausių kultūros renginių pietryčių Europoje ir Balkanuose. Prestižiniame festivalyje atsiskleidė ne vienas jaunas šiuolaikinio teatro kūrėjas, nepriklausoma teatro trupė. Festivalyje savo spektaklius pristatė tokie reikšmingi teatro kūrėjai kaip Pippo DelBono, Jan Fabre, Eugenio Barba, Rodrigo Garcia, Arpad Schilling, Ellen Stewart, Oleg Kulik.

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – prestižiniame teatro festivalyje FIAT

Režisierius Artūras Areima: „Į pagrindinę FIAT festivalio programą paprastai įmanoma patekti tik praėjus oficialią festivalio atranką, tačiau dėl aktyvaus organizatorių domėjimosi mūsų kūryba, sulaukėme kvietimo dar 2020 m., be būtinybės dalyvauti oficialiame konkurse. Nors dėl pandemijos pastaraisiais metais išvažiuoti galimybės nebuvo, džiaugiamės, jog festivalis mūsų laukė net dvejus metus, kad pagaliau galėtų įtraukti į pagrindinę programą. Keliaudami po pasaulį įsitikinome, kad „Po ledu“ nepraranda savo aktualumo, net atvirkščiai – yra priimamas ir skamba vis jautriau šiandieninių įvykių kontekste. Tai ilgiausiai gyvuojantis AAT spektaklis, tad esu ypač dėkingas visai komandai už ilgą ir prasmingą kelionę kartu.“

Spektaklyje vaidina aktoriai Rokas Petrauskas, Dovydas Stončius, Tomas Rinkūnas, spektaklio videomenininkas – Kornelijus Jaroševičius, garso operatorius – Dominykas Morkūnas.

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – prestižiniame teatro festivalyje FIAT

AAT jau įrodė, jog šis darbas gali kreiptis į bet kokios tautybės publiką ir atliepti egzistuojantį politinį kontekstą: spektaklyje kalbėdamas apie pasaulinę ekonominę sistemą bei dvasines ir socialines jos keliamas problemas.

A. Areima: „Manau, kad šiandien mes neturime teisės būti apolitiškais, tad džiaugiuosi, jog su „Po ledu“ festivalio tarptautiniame kontekste galime būti šimtu procentų atviri, tiesmuki ir neapsimetinėti, jog tuo metu, kol ten dalyvaujame, karą galime pamiršti. Nors gyvenimas turi tekėti sava vaga ir kultūra šiuo metu nėra pajėgi sustabdyti karo veiksmų, spektaklis vis dėlto atspindi mūsų pyktį, apmaudą, pilietinę poziciją ir vertybes, tad dalyvaudami festivalyje jaučiamės sąžiningi patys prieš save.“

Artūro Areimos teatro spektaklis „Po ledu“ – prestižiniame teatro festivalyje FIAT

Nuotrauka – Artūro Areimos teatro archyvo ©

Spektaklis „Po ledu“ bus pristatomas rugsėjo 9 dieną, 20val., pagrindinėje festivalio FIAT scenoje Podgoricoje. Spektaklio uždarymo metu speciali festivalio komisija pagrindinės programos dalyviams įteiks apdovanojimus už geriausią režisūrą ir geriausią vaidybą.


Komentuok:
*Reklama
DNO