Menu
 
 

„Avanti“ kviečia į išskirtinį nemokamą uždarymo koncertą

2021 10 13  20:48  |  M.I.C. Naujienos

„Avanti“ kviečia į išskirtinį nemokamą uždarymo koncertą

Nuotraukos – Vytauto Didžiojo universiteto Kamerinio orkestro archyvo © X-asis AVANTI_David Geringas, VDU Kamerinis orkestras, Jonas Petronis.

Tarptautinis festivalis „Avanti“ visą mėnesį dovanojo gurmanišką patirtį klasikinės muzikos gerbėjams. Jau dešimtą kartą vykstantį renginį spalio 17 dieną su trenksmu uždarys prestižinių premijų laureatas – Valstybinis Vilniaus kvartetas ir jubiliejų švenčiantis VDU kamerinis orkestras.

Kauno kamerinės muzikos festivalis „Avanti“, supažindinęs klausytojus su profesionaliais Lietuvos styginių kvartetais, skambesio įvairove ir pristatęs ne vieną ilgai lauktą premjerą, skelbia šių metų festivalio finišą. Specialiai šiam koncertui yra paruošta retai atliekama programa – Eugène Ysaÿe Harmonies du soir, Op.31 ir Edward Elgar’s Introduction and Allegro for Strings, Op. 47 – scenoje kartu su VDU kameriniu orkestru solo partijas grieš Valstybinis Vilniaus styginių kvartetas.

„Avanti“ kviečia į išskirtinį nemokamą uždarymo koncertą

Šis pasirodymas unikalus ir netikėtas atlikėjų sudėtimi. Duetas spalio 17 d. 16 val. VDU Didžiojoje auloje išpildys solines partijas retai sutinkamoje kamerinio orkestro ir styginių kvarteto solo sudėtyje. Vyriausiasis dirigentas – Vytautas Lukočius.  Paklausyti šios išskirtinės klasikinės muzikos skambesio gali kiekvienas – „Avanti“ jau dešimt metų atlieka didelę kamerinės muzikos sklaidą nemokamai.

„Pati mintis atlikti būtent šiuos kūrinius man kilo lygiai prieš dvejus metus, tada su orkestru koncertavome Sakartvele ir sutikome puikų kvartetą iš Vokietijos, kuriam pasiūliau atlikti solo partijas su VDU Kameriniu orkestru. Tačiau pasaulį netrukus sukaustė pandemija ir planus teko atidėti. Puoselėjau viltį šią ypatingą programą atlikti su aukščiausio lygio muzikantais, kokie ir yra Valstybinio Vilniaus kvarteto nariai. Labai džiaugiuosi, kad ši programa sudomino atlikėjus ir atitiko Lietuvos kultūros tarybos lūkesčius bei laimėjo taip būtiną paramą, kurios dėka koncertas klausytojams – nemokamas“, – komentuoja festivalio „Avanti“ sumanytoja ir meno vadovė Rita Bieliauskaitė.

„Avanti“ kviečia į išskirtinį nemokamą uždarymo koncertą

X-asis AVANTI, Kauno styginių kvaretatas, Jonas Petronis ©

Festivalis „Avanti“ simboliškai žymi ne tik savo, bet ir VDU kamerinio orkestro 10-ties metų jubiliejų. Kamerinis orkestras per palyginti trumpą gyvavimo laiką jau surengė daugiau nei 200 koncertų su žymiais mūsų šalies ir pasaulio atlikėjais, koncertavo tiek Lietuvoje, tiek įvairių užsienio šalių, tokių kaip Kipras, Vokietija, Jungtinėse Amerikos Valstijo, Sakartvelas, scenose. Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nors 10-asis Kamerinės muzikos festivalis baigiasi, VDU Kamerinis orkestras kvies toliau švęsti. Gruodžio 16 d. orkestras suburs visus melomanus į jubiliejaus šventę.  

„Avanti“ kviečia į išskirtinį nemokamą uždarymo koncertą

Nuotrauka – Kipro Kublicko ©

„Avanti“ aktyviai puoselėja lietuvių kompozitorių kūrybą – festivalio uždarymo koncerte skambės M.K. Čiurlionio styginių kvartetas c-moll, kurį atliks festivalio svečiai – Valstybinis Vilniaus kvartetas. Tai daugelio prestižinių premijų laureatas, kuris jau 55 metus yra vienas ryškiausių kolektyvų Lietuvos kultūriniame gyvenime ir pelno geriausius įvertinimus ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Renginį organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Kamerinis orkestras, o dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Ina Budrytė

Kauno bienalė

DNO