Menu
 
 

Du išskirtiniai orkestro NIKO koncertai

2015 10 03  21:23  |  M.I.C. Naujienos

NIKO

Nuotrauka: NIKO archyvas

Jau spalio 5 d. Vilniaus Rotušėje Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras NIKO į sceną žengs net du kartus – šventinius 10 – ojo sezono atidarymo koncertus klausytojai galės išgirsti 18 ir 20 val. Koncerto programoje – pirmą kartą Lietuvoje atliekami britų kompozitoriaus Max Richter perkomponuoti garsieji Antonio Vivaldi „Metų laikai“ ir orkestro NIKO gerbėjų pamilta Gedimino Gelgoto muzika.

Pirmi du kolektyvo gyvavimo metai scenoje prabėgo už pultų sėdint dvidešimčiai muzikantų. Tuo tarpu šiandien NIKO scenoje kuria akademinei muzikai netikėtas muzikines patirtis – į savo atliekamos minimalistinės muzikos repertuarą įtraukia ne tik styginiais instrumentais profesionaliai atliekamą muziką, bet ir judesį, tekstą bei dainavimą, o savo atliekamą repertuarą vadina progresyvia klasika.

Daugiau nei vienuolika mėnesių intensyvių repeticijų ir koncertų per metus, virš penkiasdešimties pasirodymų per sezoną – analogų neturintis orkestras yra nuolatos išlaikomas kolektyvo gerbėjų bei klausytojų. Užsienio kritikų vadinamas „roko muzikos žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje scenoje“, NIKO pasirodo ne tik filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse: nuo bažnyčių, naktinių klubų iki arenų ar oro uostų. 2014 m. NIKO albumas „Music for Strings“ išleistas garsios leidybinės kompanijos Vokietijoje Peermusic Classical. Koncertinė orkestro geografija aprėpia D. Britaniją, Švediją, Šveicariją, Austriją, Lenkiją, Ukrainą, Latviją, Rusiją, Jungtines Amerikos Valstijas.


Komentuok:
*Reklama