Menu
 
 

Azijos-Baltijos kūrybos dienos

2017 11 17  17:04  |  Aktualijos

Azijos-Baltijos kūrybos dienos - SwO magazine

Nuotraukos – abcdays.lt ©

Lapkričio 24-26 dienomis Vilniuje jau trečią kartą vyks Azijos-Baltijos kūrybos dienos, pristatančios Rytų Azijos kūrybines rinkas. Jau trečius metus vykstantis projektas Lietuvos visuomenei ir kūrybos profesionalams siekia atskleisti šiuolaikinę Aziją, kultūros panašumus ir skirtumus, bei drąsinti lietuvius ne tik domėtis, tačiau ir bendradarbiauti su Rytų Azijos šalimis.

Šiuolaikinės Azijos savaitgalis

Lapkričio 24 dieną, penktadienį Kooperatyvų sąjungoje (Gedimino pr. 28) projektą atidarys Azijos-Baltijos kūrybinių industrijų konferencija, skirta suteikti kontaktus ir naudingas žinias apie Azijos rinkas. Lapkričio 25 diena skirta kūrybinėms sesijoms, kurių metu Rytų Azijos profesionalai kartu su Lietuvos kūrybinio lauko profesionalais ruoš strategijas, kaip gi pateikti į Azijos rinkas, dalinsis patirtimi. Kūrybos savaitgalį vainikuos lapkričio 26 dieną atidaroma šiuolaikinio susikertančių medijų menininko Acci Baba iš Japonijos paroda.

Azijos-Baltijos kūryba

Abėcėlė žengiantiems į Aziją

„Yra galybė klaidinančių stereotipų apie Azijos rinkas, tačiau vienas yra universalus ir teisingas: Azijos rinkos yra labai sudėtingos. Todėl projektas yra tartum abėcėlę žengiantiems į Rytų Azijos rinkas; iš ten ir renginio pavadinimas – Asia-Baltic Creative Days, arba ABCD trumpai,“ – teigia projekto sumanytojas Sergej Grigorjev. Pristatomi ne tik aktualūs kontaktai su milžiniška patirtimi ir noru ja dalintis, o ir aktualios rinkų tendencijos, europiečių patirtys, aptariami kultūriniai skirtumai.

Medaus mėnuo Kinijos ir Lietuvos kultūroms bei dizainui

„Nesikuklinsiu, kultūros lauke dirbu virš 30 metų ir patirtis veteraniška. Dabar stebiu neįtikėtiną Lietuvos ir Kinijos kultūrinį aktyvumą – tai medaus mėnuo! Reikia išnaudoti šią progą, ypač jūsų šalies šimtmečiui artėjant.“ – drąsiai teigia scenos menų ir tarptautinių projektų profesionalas Fai Cheung iš Kinijos. Pono Cheung vardas išnyra visame pasaulyje, pradėjus kalbėti apie scenos meną Kinijoje – nuo nacionalinių pastatymų iki nepriklausomų teatrų. Ponas Cheung lapkričio 24 d. konferencijoje pasakos apie Kinijos scenos menų padėtį. O lapkričio 25 d. kviečia susitikti kūrybinio lauko profesionalus – nuo animatorių iki muzikantų, kuriems dalins asmeninius patarimus apie įėjimą į Kinijos rinką.

Azijos-Baltijos kūryba - SwO magazine

Skaitmeninės beždžionėlės privers susimąstyti apie Japoniją

Projektą vainikuos japonų menininko Acci Baba parodos atidarymas lapkričio 26 d., sekmadienį. Acci Baba, gyvenantis „tarp Rytų ir Vakarų kultūrų fiziškai ir mintimis“, pristatys skaitmeninę instaliaciją, kurios epicentre – smalsios šimpanzės, klaidžiojančios tarp žmogaus sukurtų objektų ir provokuojančios dialogą su lankytoju.

Azijos-Baltijos kūrybos dienos – paskutinį lapkričio savaitgalį

Kūrybinių industrijų konferencija, kūrybinės sesijos, provokuojanti paroda ir ledus pralaužiantys tinklaveikos vakarai – lapkričio 24-26 Vilniuje. Visi renginiai yra nemokami.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO