Menu
 
 

Babel Mnauar paroda „Siekis“

2018 03 06  22:18  |  Aktualijos

Babel Mnauar

Nuotraukos – Babel Mnauar asmeninio archyvo ©

Babel Mnauar yra palestiniečių kilmės menininkas gyvenantis Suomijoje. GRAFO galerijoje jis pristato savo pirmąją personalinę parodą Lietuvoje, kurioje eksponuojami naujausi autoriaus tapybos darbai bei mažosios plastikos kūriniai sukurti kūrybinio kelio pradžioje. Paroda „Siekis“ – tai menininko pasakojimas apie gyvenimo kelionę, kuri prasideda Vidurio Rytuose ir tęsiasi iki Pietų bei Šiaurės Europos šalių. Tai istorija apie žmones ir apie tai, kas juos jungia, vienija ir leidžia pasitikėti.

„Daugiakultūrė arena pilna įvairiausių tautybių žmonių yra jungiama vieno dalyko – humaniškumo. Nesvarbu iš kur mes esame kilę, žmonių tarpusavio santykis yra vienodas ir tai yra mano istorija apie vienybę.“

Natural selection

Šokančios figūros, judančios subtiliais, lengvais ir ritualistiškai geometriškais judesiais yra pagrindiniai Babel kūryboje veikiantys personažai. Elegantiškų ir galantiškų formų ištįsę abtsrahuoti herojai menininko paveiksluose veikia pagal savo taisykles. Susiglaudę, apsikabinę, vietomis susilieję veikėjai kalba viena – kūno kalba ir tik per fizinius pojūčius, asociatyvias nuorodas jie pasakoja žiūrovui apie artumą, bendrumą ir meilę. Apie siekį dalintis ir bendrauti.

Stereoscopy

Šioje abstrakčioje istorijoje pagrindinėmis nuorodomis ir ženklais tampa ryškios, tarpusavyje kontrastuojančios spalvos bei medžiagiškumas ir tekstūra. Naudodamas įvairias technikas ir metodus tiek tapyboje tiek mažojoje plastikoje menininkas siekia sukurti vaizdą, kurį galima ne tik matyti, bet ir išgirsti. Išgirsti mintyse ir vaizduotėje. Dėl to žaisdamas įvairiausių spalvų palete menininkas perteikia ir visą spektrą jausmų ir pojūčių, kuomet abstrakčios figūros metafiziškai mums pasakoja apie gėrį, šilumą ir santykį.


Komentuok:
*Reklama
DNO