Menu
 
 

Konceptuali latvių meno paroda „Užtvara“

2016 09 01  18:06  |  Aktualijos

Kaspars Podnieks - SwO magazine

Nuotraukos: menininko archyvas. Kaspars Podnieks – Pienas

Šių metų rugsėjo 6d. 18 val. (AV17) galerijoje atidaroma latvių menininko Kaspars Podnieks paroda „Užtvara“.

Kaspars Podnieks yra konceptualus latvių menininkas savo parodose dažniausiai jungiantis fotografiją, instaliaciją bei videomeną. Jaunas menininkas šiuo metu yra viena pagrindinių meno figūrų Latvijoje, per porą dešimtmečių dalyvavimo parodose ir konkursuose įvairiose šalyse pelnęs tarptautinį pripažinimą. Svarbiausiu šio menininko įvertinimu yra laikomas Latvijos atstovavimas 55-ojoje Venecijos bienalėje 2013 m., kurios metu menininkas sulaukė daug dėmesio ir teigiamų kritikų atsiliepimų.

Kaspars Podnieks

Kaspars Podnieks kūryboje vienas iš pagrindinių tyrinėjimo objektų yra kaimas ir jame gyvenančių žmonių kasdienybė bei aplinka. Nuolat fiksuodamas mažo miestelio gyventojus, žemės ūkiui skirtą atributiką bei naminius gyvūlius, menininkas analizuoja šiandieninę provinciją kaip reiškinį, o kontrasto principu gretindamas didmiestį simbolizuojančius objektus, jis siekia paliesti ir politinį/socialinį aspektą, kuris stovi lyg „užtvara“ tarp didelio ir mažo miesto gyventojų. Toks vaizdavimo principas kuria siurrealumo įspūdį ir žiūrovą priverčia permąstyti realybės sąvoką.

Dažnai sutinkami Kaspars Podnieks gimtojo miestelio Drusti peizažai, portretai bei autoportretai kartu egzistuoja ir kaip kūrėjo kultūrinio identiteto paieškos ženklai. Identiteto, kurį formuoja istoriniai prototipai ir konservatyvios kultūros bei modernėjančio miesto simboliai. Analizuodamas ūkyje įsivyravusią kasdienybę ir post-sovietinės kultūros paliktas žymes kaimo žmonių gyvenime, K. Podnieks savo darbais įprasmina kiekvieno žmogaus kultūrinio identiteto paiešką, kuri priklauso nuo politizuotos ir nuolat besikeičiančios Europos geografijos.

Kaspars Podnieks

Kaspars Podnieks – Karve (Dešinėje). Nepaprasta vieta

Parodoje „Užtvara“ Kaspars Podnieks pristatys įvairių medijų (fotografijos, vaizdo įrašai bei instaliacijos) ekspoziciją, kurioje sukurtas nenutrūkstantis naratyvas privers kiekvieną įsiklausyti į savo kultūrinę patirtį ir permąstyti jį supančios kasdienybės struktūrą. Kūriniai kalbės apie visa apimančius procesus ir jų cikliškumą. Apie nuolat atsinaujinančius, judančius ir kintančius ryšius, kurie gamtoje veikia nepriekaištingai lyg laikrodžio mechanizmas, tačiau socialinėje aplinkoje stringa ir nesugeba perlaužti žmogaus susikurtų “užtvarų”.

Paroda “Užtvara” veiks iki rugsėjo 28d.

Rugsėjo 7d. 18 val. parodą seks seminaras „Postsovietinio palikimo ženklai kultūrinio identiteto beieškant lietuvių bei latvių medijų mene”. Dalyvauja Kaspars Podnieks (LV), Artūras Valiauga (LT), seminarą ves  menotyrininkas Jurijus Dobriakovas.

Seminaras vyks Vilniaus Dailės Akademijoje, „Titanike” (Maironio g. 3), 112 auditorijoje.


Komentuok:
*Reklama