Menu
 
 

Beata Molytė: „Tikroji prabanga yra paprastumas“

2019 04 17  17:58  |  Aktualijos

Beata Molytė

Nuotraukos – Monikos Penkutės ©

„Nemėgstu būti dėmesio centre, tad dramatiškus įvaizdžius palieku scenai. Kita vertus, scena išmokė daug svarbių dalykų renkantis drabužius kasdienai, leido suprasti, kad net pats puošniausias drabužis turi būti patogus ir kūnui, ir sielai. Jis turi leisti išsitiesti ir pasijusti savimi, nesvarbu, ką darytum“, – sako elegantiškoji baleto šokėja Beata Molytė-Kulikauskienė, kuriai šis pavasaris padovanojo du išskirtinius įvertinimus – apdovanojimą „Padėkos kaukė“ už nuopelnus teatrui ir pasiūlymą tapti mados prekės ženklo „Ivo Nikkolo“ 2019 m. pavasario–vasaros kolekcijos modeliu.

Beata Molytė

Stiprybė nebijoti savo trapumo

„Ivo Nikkolo“ pristatyti savo kolekciją ieškojo moters, kuri būtų savarankiška, stipri asmenybė, bet kartu turėtų drąsos neslėpti moteriško trapumo. Todėl Beata Molytė-Kulikauskienė prisipažįsta – malonu sulaukti kvietimo tapti šių mados namų kolekcijos veidu.

„Ivo Nikkolo“ kolekcijose dera tai, ką vertinu, – elegancija, netikėtos detalės, skandinaviškas minimalizmas ir įdomios spalvos. Beje, nors spalvas mėgstu, tačiau atsitiktinių spalvų mano garderobe nėra – kiekviena turi savo charakterį, nuotaiką, asociacijas, kurių neapibūdinsi vienu žodžiu“, – šypteli žinoma balerina.

Scenoje įkūnijusi ir ugningąją Karmen, ir tragiško likimo Aną Kareniną balerina Beata Molytė-Kulikauskienė nustebina prisipažinusi, kad nemažai įtakos jos pačios stiliui turėjo griežta menų mokyklos disciplina ir balerinos kasdienybė.

Beata Molytė

Beata Molytė

Raktas į asmeninį stilių – paprastumo ir vidinės laisvės dermė

Madų žinoma balerina niekada nesivaikė – ir dabar dažniausiai renkasi laiko patikrintus prekės ženklus ir laisvus, judesių nevaržančius drabužius. „Nei suknelių, nei sagių ar kitų detalių iš sceninių kostiumų mano asmeninėje spintoje nėra. Užtai ten galima rasti mėgstamų drabužių, kuriems jau gal net ir dešimt metų. Jau seniai esu ištikima klasikiniam stiliui, manau, kad tikroji prabanga yra paprastumas. Tiesa, neslėpsiu, būna dienų, kai jaučiu nuovargį, būnu sutrikusi. Tuomet situaciją pataiso naujas drabužis. Tad gražių drabužių galios nenuvertinu – jie padaro mūsų gyvenimą įvairesnį“, – sako pašnekovė.

Šiandien estetikos pojūtį B. Molytė-Kulikauskienė perduoda ir mokinėms savo vardo baleto mokykloje Klaipėdoje. „Baletas nuo pat mažens moko vertinti lengvumą ir klasikinį grožį, todėl šiuos dalykus akcentuoju ir mokinėms. O štai merginoms ir moterims, kurias mokau flamenko, reikia jau ko kito – nusimesti kompleksų naštą, atgauti pasitikėjimą savimi. Čia man praverčia persikūnijimo į skirtingus personažus patirtis. Net viena ryški detalė priverčia pasijausti drąsiau, ryžtingiau, todėl ir savo flamenko klasės moteris raginu išbandyti naujus, nekasdienius įvaizdžius – tai leidžia atgauti vidinę laisvę tada, kai to labiausiai reikia“, – pasakoja B. Molytė-Kulikauskienė.

Beata Molytė

Beata Molytė

Ištikimybė sau – svarbiausia išskirtinio skonio dalis

Vis dėlto svarbiausias stiliaus patarimas, kurį žinoma balerina dažniausiai kartoja jos patarimų klausiančioms draugėms ir mokinėms, neturi nieko bendra su drabužiais. „Geras stilius prasideda nuo geros dvasinės savijautos, ištikimybės sau, o tam pirmiausia reikia rasti laiko dažniau pažvelgti į dangų ir apsidairyti aplinkui, įsiklausyti į save ir tuomet jau daryti tai, ką jauti – nori įsisegti rožę į plaukus – įsisek!“ – pataria pašnekovė ir surimtėjusi tuoj pat priduria, kad žmonių niekada nevertina pagal išvaizdą.

„Pati būdama paauglė norėjau atrodyti kuo panašesnė į savo drauges. Supanašėjusios jautėme daugiau saugumo ir bendrumo, o to paauglystėje labai reikia. Šiandien ši patirtis leidžia geriau suprasti įvairius stiliaus pasirinkimus. Kai kurie protestuoja, kai kurie nori sulaukti kuo daugiau dėmesio, ir tai diktuoja jų stilių. Apskritai man nėra blogo skonio. Yra tik nuolatinis savęs ieškojimas. Vieni žmonės atranda savo stilių anksčiau, kiti – vėliau. Tai, beje, būdinga ir kūrėjams – nuo drabužių dizainerių iki šokėjų“, – įsitikinusi B. Molytė-Kulikauskienė.

O ar nutinka taip, kad pati Beata ilgiau užtrunka prie veidrodžio rinkdamasi drabužius iškilmingoms progoms, kokia buvo ir apdovanojimai „Padėkos kaukė“? „Dažnai tenka girdėti – gražiam žmogui bet kas tinka. Neskubėčiau su tuo sutikti. Man atrodo, visiems reikia įdėti širdies ir laiko norint gražiai atrodyti“, – intriguoja talentinga menininkė.

Beata Molytė

Fotografė – Monika Penkutė

Stilius – Greta Butrimavičiūtė

MUA ir šukuosena – Gintarė Chaleckytė


Komentuok:
*Reklama
DNO