Menu
 
 

Bliuzo fenomenas Big Daddy Wilson

2019 04 23  19:50  |  M.I.C. Naujienos

Big Daddy Wilson

Nuotrauka – Big Daddy Wilson asmeninio archyvo ©

Balandžio 26, 27 ir 28 Vilniuje, Kaune ir Palangoje savo pasirodymus surengs amerikietis Big Daddy Wilson su grupe – šviesaus ir šilto bliuzo žvaigždė iš Vokietijos. Atlikėjo muzikinis kelias buvo fenomenalus – juodaodis, gimęs Šiaurės Karolinoje, bliuzą atrado tik perkopęs trisdešimtmetį, pirmąkart jį išgirsdamas Vokietijoje iš Izraelio atvykusio žydų dainininko lūpų. Tačiau dabar Big Daddy Wilson bliuzas toks švelnus ir gilus, kad juo neįmanoma abejoti.

Big Daddy Wilson gimė ir užaugo mažame fermerių miestelyje Šiaurės Karolinoje. Būsimąjį muzikantą augino mama su senele, kurios kiekvieną sekmadienį vesdavosi jį į bažnyčią, skatindamos giedoti gospelą. Šešiolikos Big Daddy Wilson baigė mokyklą ir įstojo į Amerikos kariuomenę, kuri paskyrė tarnauti Vokietijoje. Čia po poros metų sutiko savo būsimąją žmoną, įkvėpusią likti šalyje bei parašyti pirmąjį eilėraštį, ir čia Big Daddy Wilson pirmą kartą išgirdo bliuzą! „Tą naktį suradau tai, ko labai ilgai ieškojau savo gyvenime. Netrukus jis pradėjo lipti į visos Vokietijos bliuzo scenas, maloniai stebindamas savo šiltu ir giliu vokalu, grojo su grupėmis, duetu, ėmė leisti albumus, tapdamas nauju žmogumi – muzika padėjo atsikratyti perdėto drovumo ir ilgai kankinusio namų ilgesio.

Big Daddy Wilson kūryboje jungia bliuzą, gospelą, roots, soulą, fanką ir regį, dovanodamas nepriekaištingos formos muziką. Įtraukdamas savo mėgiamus instrumentus kongus, cajon ir kitus perkusinius atlikėjas sukūrė darnų žanrų mišinį, kurį galima vadinti world muzikos vardu.

Daugelis Big Daddy Wilson dainų yra minorinės ir lėtesnės, tačiau labai tikros – leidžiančios klausytojui atlikėją pajusti lyg save patį. „Gali daug ko išmokti iš įvairių muzikantų, bet bliuze svarbiausias dalykas yra tai, ką tu jauti. Kalbu ne apie šou ar kokį nors stilių. Bliuzas yra jausmas. Noriu, kad žmonės jaustų mane. Noriu paimti juos už rankos ir parsivesti namo į purvinas Šiaurės Karolinos gatves“, – sako muzikantas.

Big Daddy Wilson išsiskiria ir unikaliu vokalo stiliumi – jo  tvirtas bei tuo pat metu šilkinis balsas skamba minkštai, net magiškai, tarsi gydydamas klausytojų širdis. Pasipuošęs žavia šypsena, išvaizdus, jausmingas atlikėjas kelia maloniausius šiurpuliukus. Ne veltui dažna moteris, išgirdusi Big Daddy Wilson, sakantį „I’m your man“ (liet.  „Aš esu tavo vyras“), nors tai iš tikrųjų tik jo albumo ir dainos pavadinimas, neabejodamos atsako: „Damn, right you are“ (liet. „Velniai rautų, esi“).

Big Daddy Wilson praėjusiais metais šventė 25 metų karjeros sukaktį, surengdamas muzikinį turą ir išleisdamas įrašą „Songs from the road“ (2018 m.). Jo diskografiją puošia trylika studijinių bei gyvų pasirodymų albumų. Albumas „Neckbone Stew“ yra pelnęs laurus Vokietijos įrašų pramonės apdovanojimuose „Deutscher Schallplattenpreis“ (2017 m.), tapo geriausiu šios šalies akustinio bliuzo atlikėju „Big Blues Award“ (2014 m.), o su grupe nugalėjo „German Blues Challenge“ (2010 m.).

Koncertai

Balandžio 26 d. 19 val. Šokio teatras, Vilnius

Balandžio 27 d. 19 val. Klubas „Ramybė“, Palanga

Balandžio 28 d. 18 val. Kauno Kultūros Centras, Kaunas


Komentuok:
*Reklama