Menu
 
 

Bliuzas prie savo ištakų sugrįžta Lietuvoje

2017 05 11  16:21  |  M.I.C. Naujienos

Griot Blues Lietuvoje

Nuotraukos iš „Griot Blues“ asmeninio archyvo ir Olgos Bash

Netikėtas skirtingų šalių ir skirtingų žanrų muzikantų susitikimas įvyko Vilniuje 2014 m., kai į Kristupo vasaros festivalį koncertuoti pakviestas Baba Sissoko apsilankė tuo pat metu Vilniuje vykusiame „GM Gyvai” organizuojamame Mighty Mo Rodgers koncerte. Po metų abu muzikantai su grupe grįžo į Lietuvą albumo įrašymui. „Tai buvo stebuklas. Viskas liejosi natūraliai, muzikantai jautė vienas kitą ir taip gimė autentiškas, ekvivalento pasaulyje neturintis albumas“, taip teigia „GM Gyvai“ vadovas ir albumo prodiuseris Žilvinas Švarplys.

Griot Blues

„Griot Blues“  išskirtinumas slypi albumo pavadinime. Griot terminu apibūdinami Vakarų Afrikos klajojantys muzikantai, istorijų pasakotojai ir žodinių tradicijų saugotojai. Griot – tai titulas ir pareiga, paveldima per vyrišką šeimos liniją ir iki šiol egzistuojanti Vakarų Afrikoje. Griot tradicija vergovės metais Amerikoje dingo, tačiau gimė bliuzas. Ir šiame albume bliuzas sugrįžta namo…

Griot Blues Lietuvoje

Griot Blues Lietuvoje

Nors pasaulyje yra išleista  bendrų darbų tarp bliuzo ir Afrikos muzikantų, tačiau „Griot Blues“  jau pripažįstamas kaip novatoriškas, nes kūriniuose užmezgamas tiesioginis dialogas, pokalbis, kuris virsta tiesų atskleidimu.

Lietuviams suteikta išskirtinė galimybė įsigyti ir išgirsti šį albumą pirmiesiems, nes projekto autoriai, muzikos grandai Mighty Mo Rodgers ir Baba Sissoko  vienas kitą atrado mūsų šalyje.  Dėl šios priežasties viena didžiausių platinimo kompanijų „Socadisc“ suteikė išskirtinę galimybę ir leido albumą išleisti anksčiau su sąlyga, kad bus prekiaujama tik fiziniais diskais ir tik Lietuvoje.

Jau gegužės 17-20 d. galėsime patys pirmieji pasaulyje išgirsti unikalų albumą „Griot Blues“. Albumo pristatymo koncertai vyks gegužės 17 d. Lietuvos rusų dramos teatre Vilniuje, gegužės 18 d. klubo „Combo“ terasoje Kaune ir gegužės 20 d. klube „Ramybė“ Palangoje.


Komentuok:
*Reklama
DNO