Menu
 
 

Ciao, Amore: ta naivi „italo disco“ romantika

2015 03 03  20:05  |  M.I.C. Naujienos

Naivi „italo disco“ romantika

Nuotraukos: Greta Bernotaitė

Šviesiąsias šokių muzikos spalvas reprezentuojantis „Love In Slow Motion“ judėjimas kartu su talentingais šalies fotografais, „SwO“ ir „Aprangos Galerija“ pristato naują renginių ciklą, kuris „Studio 9“ šokių saliono lankytojams pristatys išraiškingas klubinės kultūros epochas, be kurių naktinio gyvenimo istorija šiandien būtų žymiai nykesnė. Pirmąja kryptimi tapo italo disco era, apie kurią daugiau papasakojo „Studio 9“ programos vadovas Paulius Petravičius.

Butaforinis blizgesys, ryškios spalvos, banalūs dainų tekstai ir juokinga anglų kalba (neretai su klaidomis) juos plėšiantys europiečiai? Panašu, kad kalbame apie italo disco.

The most amazingly uncool genre ever created and how its absurd chintziness still inspires electronic artists around the globe“ – taip ši era ir jos įtaka trumpai pristatomos neseniai publikuotame straipsnyje autoritetingame muzikos portale „Pithcfork“. Taip, italo niekada nepretendavo į intelektualiausio muzikinio žanro titulą, tačiau naivi jo romantika įkvėpė tikrai ne vieną muzikos, mados ar meno kūrėją. Prie jų galima priskirti ir du pirmo kūrybinio „Love In Slow Motion“ eksperimento dalyvius – fotomenininkę Gretą Bernotaitę bei muzikos prodiuserį Mario Moretti.

Ankstesniuose Gretos darbuose nesunku sutikti vintažinių motyvų ir ryškių spalvų. Tiesą sakant, ji pati gatvėje kartais atrodo lyg laiko mašina persikėlus tiesiai iš aštuoniasdešimtųjų, todėl renkantis fotografą teminei fotosesijai nekilo minčių apie kitą jų autorių. Greta puikiai pateisino mūsų lūkesčius – senojoje Vilniaus plokštelių studijoje darytose nuotraukose dvi Lauros ir Karolina virto tikromis diskotekų divomis.

Su iš Panevėžio kilusiu, bet kūrybinį slapyvardį iš praėjusio amžiaus italų teroristo pasiskolinusiu muzikos kūrėju viskas dar paprasčiau. Klausant jo kūrinių, atrodo, jog ūsuotas Mario Moretti personažas vis dar gyvena kažkur Riminyje, rūko raudoną „Marlboro“ ir dienas leidžia prie analoginių muzikos instrumentų. Jo produkciją leidžia tradicines italo disco vertybes puoselėjanti įrašų kompanija „Bordello A Parigi“ ir tai, ko gero, pats didžiausias komplimentas vienam talentingiausių šokių muzikos kūrėjų Lietuvoje. Neabejoju, kad penktadienį jis padovanos puikų setą šokėjams.

MARIO MORETTI – SPAZIO TEMPO

Italo disco – tai klubinės kultūros periodas, į kurį galima žiūrėti su šypsena, tačiau šaipytis tikrai nederėtų. Kaip dainos iš žodžių neišmesi, taip ir italo iš klubinės kultūros istorijos neištrinsi. Be to, su tokiu požiūriu tikrai nesutiktų viso to įkvėpti drabužių dizaineriai Milane, muzikos kūrėjai Detroite ar fotografai Vilniuje.

Fotografė: Greta Bernotaitė

Video: Titas Satkūnas

Style: Milda Metlovaitė (Aprangos Galerija)

Makiažas: Giedrė Simutė

Plaukų stilius: Renata Černauskė

Modeliai: Karolina Krilavičiūtė, Laura Jaraminaitė, Laura Petkevičiūtė

Vakarėlis: http://bit.ly/LISM0306

Naivi „italo disco“ romantika

Naivi „italo disco“ romantika

Naivi „italo disco“ romantika


Komentuok:
*Reklama
DNO