Menu
 
 

Dalius Naujokaitis – NEW YORK SOUNDS

2024 05 21  13:41  |  M.I.C. Naujienos

Dalius Naujokaitis – NEW YORK SOUNDS

Nuotraukos – Daliaus Naujokaičio archyvo, Ryčio Šeškaičio ©

 

Niujorką puikiai pažįstantis lietuvių džiazo būgnininkas, kompozitorius ir performansų autorius Dalius Naujokaitis kviečia atrasti šį miestą per garsus.– tai pirmasis toks šiam miestui ir Jonui Mekui dedikuotas performansas, vyksiantis gegužės 29 d. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“.

Savo laisve nuo bet kokių muzikinių klišių ir stilistinių rėmų žavintis lietuvių būgnininkas, kartu su Daniel Jodocy, atlikėju ir bičiuliu iš Niujorko rengia unikalią patirtį. Specialiai šiam koncertui paruoštą kompoziciją lydės Niujorke įrašyti miesto garsai, tenykščių bičiulių, menininkų kurtos vizualizacijos, specialūs svečiai bei Daniel Jodocy garso instaliacija.

„Su Daniel esame seni geri draugai, jis pats gamina nepaprastai įdomius, keistus instrumentus ir garso instaliacijas, groja būgnais, perkusija, elektronika, tokiais būdais prodiusuodamas unikalius garsus, ritmus ir tekstūras“, – pasakoja Dalius Naujokaitis.

Atsiradus galimybei bičiulį muzikantą pasikviesti į Vilnių, gimė naujas bendras judviejų projektas. „Įvairiose Niujorko grupėse kartu grojame jau virš dvidešimt metų, o viena tokių buvo ir „Now We Are Here“, kurioje dainuodavo bei savo poeziją deklamuodavo Jonas Mekas. Šį kartą nutarėm naudoti visai nesenai įrašytus Niujorko garsų gabaliukus ir dedikuoti šį koncertą Jonui Mekui“, – sako muzikantas.

 

Dalius Naujokaitis – NEW YORK SOUNDS

 

Pasak jo, Niujorkas yra nuolatos ūžiantis miestas, apipintas netikėtų, nuolat besikeičiančių garsų. „Mėgstu klausytis jo lyg 3D kvadrofoninio garso koncerto ir taip pat – jį įrašinėju. Kiekvienas miestas turi savo garsą, bet nei vieno negali sulyginti su Niujorku – jis turi savo platų garsą, savo judėjimą.“

Nuo laisve alsuojančio miesto neatsiejama ir Lietuvos meno ikona – filmų ir poezijos kūrėjas Jonas Mekas. Lietuvių būgnininkui jis svarbus ir kaip tikras draugas, ir kaip mokytojas. Suteikęs muzikantui studiją savo Antologijos Filmų Archyve Niujorke, Jonas Mekas vėliau prisijungė ir prie jo grupės „Now We Are Here“.

„Jonas dažnai prisijungdavo prie grupių, kuriose aš grodavau. Viena iš jų buvo mano draugų Kenny Wollesen ir Jonathon Haffner grupė „Himalayas“, kurioje grodavo ir į Lietuvą atvyksiantis Daniel Jodocy. Su Jonu daug bendraudavome, praleisdavome daug vakarų pas jį ir Sebastian Mekas kalbėdamiesi bei klausydamiesi muzikos iš visų pasaulio kampų“, – prisiminimais dalinasi būgnininkas.

Dalelė Jono Meko kūrybinės laisvės ir poetiško požiūrio į aplinką nugulė ir naujame pasirodyme. „NEW YORK SOUNDS“ gegužės 29 d. trečiadienį „Tamsta“ klube lauks visų, ieškančių subtilių, erdvių ir unikalių garsinių patirčių. „Klausytojams reikia tikėtis to, ko dar nematė ir negirdėjo – koncerte kviesime atsipalaiduoti ir klausyti to, kas vyksta čia ir dabar“, – sako Dalius.


Komentuok:
*Reklama