Menu
 
 

Dizaino savaitgalyje – pirmoji Lietuvoje industrinio stiliaus ekspozicija

2014 05 09  09:59  |  Aktualijos

Pirmoji Lietuvoje industrinio stiliaus ekspozicija

Nuotraukos organizatorių.

Šį savaitgalį Vilniuje, Loftų kvartale, rengiama pirmoji Lietuvoje industrinio stiliaus ekspozicija, kurioje bus galima ne tik „pačiupinėti“ šio stiliaus baldus, aksesuarus ir šviestuvus, bet ir susipažinti su interaktyviai pristatomais geriausiais šio stiliaus interjerų pavyzdžiais, išgirsti apie jo istoriją, raidą, žinomiausius šiam stiliui atstovaujančius užsienio dizainerius.

„Industrinio stiliaus pionieriai“ – taip pavadintam pristatymui 2014 m. Dizaino savaitgaliui savo jėgas sujungė „Atelier LOFT“ – dizaino studija, prekiaujanti vien industrinio stiliaus baldais – ir „LoftBrands“, pristatanti pirmuosius 20 a. pradžios industrinio dizaino pionierių darbus – šviestuvus, ventiliatorius ir kitus objektus.

Specialus pristatymas vyks gegužės 9 d., penktadienį, 18 val. Loftų kvartalo ketvirtajame aukšte (įėjimas – kairėje nuo „Daiktų viešbučio“, Ševčenkos g. 16a). Nesuskubę į pristatymą kviečiami aplankyti ten esančią ekspoziciją jiems patogiu laiku, kol vyks kiti Dizaino savaitgalio renginiai.

Kas tai – industrinis stilius?

Baldai, šviestuvai ir daiktai, atrodantys taip, lyg ką tik būtų atvežti iš senos gamyklos ar uždaromo pašto archyvo. Tai stilius, pastaraisiais metais nepaprastai išpopuliarėjęs Vakaruose, kartu su vis masyvėjančiu loftų ir kitų netradicinių erdvių pritaikymu gyvenamiesiems būstams. Šio stiliaus ištakos siekia XIX amžiaus pradžios pramoninę revoliuciją, kai daiktų ir ypač baldų gamybai kartu su medžiu imtas naudoti metalas.  

Industrinis stilius pagrįstai Vakaruose vadinamas pastarųjų metų interjero atradimu. Šiuo stiliumi įrengiami ne tik menininkų loftai, bet ir prabangūs restoranai (Jamie Oliver „Italian“ – vienas jų), Holivudo žvaigždžių studijos bei aukštosios mados parduotuvės.

Pirmoji Lietuvoje industrinio stiliaus ekspozicija

„Industrinio stiliaus pionierių“ ekspozicijos lankytojai turės unikalią galimybę pamatyti įspūdingus, originaliai atkurtus industrinio stiliaus baldus ir tuo pačiu susipažinti su 20 a. pradžioje dizaino legendų kurtais šviestuvais bei interjero detalėmis.

Lietuvoje iki šiol buvo galima rasti tik fragmentiškus šio stiliaus elementus, tačiau manoma, kad ši interjero tendencija netrukus taps svarbi ir lietuvių interjerų projektuose.


Komentuok:




*



Reklama