Menu
 
 

Eglės Gineitytės ir Birutės Stulgaitės kūriniai ArtVilnius’20

2020 10 01  15:24  |  Aktualijos

THE ROOM galerija tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ArtVilnius’20 pristato naujausius tapytojos Eglės Gineitytės ir metalo menininkės Birutės Stulgaitės kūrinius. Jie bus pristatyti 2020 m. spalio 2–4 d. THE ROOM galerijos stende Nr. 5.36 (5 salė), Litexpo.

Eglės Gineitytės ir Birutės Stulgaitės kūriniai ArtVilnius'20

Birutė Stulgaitė. Tėkmė, 2020. Plienas, 100×150 cm. Nuotraukos – menininkų archyvų ©

Tapyba

Nuo pat vaikystės žiūriu į Antano Samuolio Geltoną Moterį“. Atsimenu pradžioje tamsiaodį, niūrų veidą ir ryškaus geltonumo drabužį, vėliau sėdėjimo pozą, siluetą, kambarį, raudonas gladioles. Dar vėliau – nuovargis ir viskas, kas yra Tapyba – spalva, šviesa ir išgyvenimas.

Kartą, priartėjusi prie pat drobės, pamačiau Mėlynumą ir vos įžiūrimą plaštakos žymę juoduose plaukuose. Susijaudinau iki ašarų – lyg man vienai tai pamatyti būtų skirta… Prisisvajojusi apie mėlynas abstrakcijas, su Samuolio Moterimi sugrįžtu prie figūros vaizdavimo ir siužeto. Kuriu galbūt nebūtą meilės istoriją apie du brolius ir moterį Stasę.

Eglė Gineitytė

Eglė Gineitytė (g. 1968) – tapytoja, Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 1988-1994 m. tapybos studijos Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 1988 m. dalyvauja parodose. 1993 m. studijos Zalcburgo vasaros meno akademijoje Austrijoje. Surengė apie 10 personalinių parodų, virš 18 grupinių parodų. Darbų turi NDG, MO muziejus Vilniuje, privatūs kolekcininkai užsienyje ir Lietuvoje.

Metalo menas

Metalai – plienas ir varis – tvirtos ir ilgaamžės medžiagos, bet jautriai reaguoja į laiką ir aplinką. Surūdijęs plienas ar pažaliavęs varis pateikia kitokią, netikėtą, taurią estetiką. Mano užduotis – suvaldyti atsitiktinumus neužgožiant techniniu bei estetiniu sprendimu. Anot filosofo Arvydo Šliogerio: „Leisti patiems kūriniams, patiems daiktams parodyti savo grožį, nes daikto grožis yra ne kas kita kaip daikto būtis, iškelta į regėjimo šviesą.“

Dažnai pakanka minimalios techninės pagalbos, daugiau medžiagos pajautimo – atverti ir sustiprinti ankstesnį daikto tarnavimo poveikį. Taip suteikiant tęstinumą ir naują buvimą kitaip.

Eglės Gineitytės ir Birutės Stulgaitės kūriniai ArtVilnius'20

Eglė Gineitytė. Moteris geltonu drabužiu, pagal Antano Samuolio tapybos darbą, 2020. Drobė, tušas, 90×90 cm.

Birutė Stulgaitė

Birutė Stulgaitė – metalo meno dailininkė. 1977 m. įgijo metalo meno specialybę Estijos valstybiniame dailės institute Taline. Nuo 1976 m. dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose. Nuo 1981 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. 2012 m. apdovanota Lietuvos Respublikos Vyriausybės Kultūros ir meno premija. 1981 m. pelnė bronzos medalį Tarptautinėje Jabloneco bižuterijos parodoje (Čekoslovakija). Birutė Stulgaitė yra surengusi 9 personalines parodas, dalyvavo virš 200 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Kūrinių yra Lietuvos ir užsienio muziejuose, privačiose kolekcijose. Kūryba pristatyta daugelyje leidinių.

THE ROOM galerijos ekspozicijos ArtVilnius’20 mugėje architektė Audronė Kondratienė.

Spalio 2 d., penktadienį, renginio „Naktis Galerijoje“ metu, nuo 18 iki 23 val., THE ROOM galerijoje (Polocko g. 17, Vilnius) bus galima aplankyti Agnės Gintalaitės, Alfredos Gintalienės, Birutės Zokaitytės parodą „Sodas ir kosmosas“.

Apie ArtVilnius’2020:

DIDŽIAUSIAS VIZUALIŲJŲ MENŲ RENGINYS VISAME RYTŲ REGIONE

11-oji šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20“ meno gerbėjus į parodų ir kongresų centrą „Litexpo“  šiais metais pakvies spalio 2-4 dienomis.

„ArtVilnius’20“ dalyvaus 50 galerijų ir 200 menininkų iš 10 šalių. Šiuolaikinio meno mugėje bus pristatytos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijų, skulptūrų ir performansų paroda „Takas“, vyks susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, konferencijos ir edukacijų programa.


Komentuok:
*Reklama