Menu
 
 

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

2022 04 15  17:55  |  Aktualijos

Antrajam sezonui sugrįžusi Architektūros fondo edukacinė mentorystės programa tęsia savo misiją plėsti architektūros lauko ribas ir skelbia atvirą kvietimą jauniesiems talentams iš įvairių erdvinių praktikų sričių.

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

Nuotrauka – Luko Juso ©

Šiemet Eksperimentų platformoje ir toliau bus siekiama atrasti naujus ir neišbandytus būdus nagrinėti temas, kurios peržengia pamatinių architektūros disciplinos žinių ribas. Platformos dalyviai bus kviečiami panirti į tris šių metų programos temą formuojančius klausimus: „Ko mums reikia?“, „Ką mes turime?“ ir „Ko mes norime?“, kurie atveria įvairius tarpusavyje besijungiančius kelius dalyvių tyrinėjimams ir eksperimentams.

„Edukacinėje programoje norima suteikti ne tik galimybę eksperimentuoti vystant savo idėją, bet ir sukurti giją, kuri jungtų šių metų projektus ir kurtų tvirtą pagrindą tarpusavio diskusijomis. Tad šie trys klausimai, kuriuos viename ar kitame kūrybos etape kelia jaunas kūrėjas, tampa skirtingų požiūrių vektoriais, kuriuose tikimasi itin asmeninio, individualaus ir sąžiningo kiekvieno kūrėjo atsakymo, vengiant jau žinomų erdvės formavimo receptų ir įsisenėjusių formuluočių“, – apie programos temą pasakoja šį Eksperimentų platformos sezoną kuruojanti architektė Gabrielė Černiavskaja.

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

Nuotrauka – Luko Juso ©

Platformos dalyviams reaguoti į programos klausimus ir vystyti savo idėjas padės mentorių komanda, kurią sudaro plataus spektro erdvines praktikas vystantys specialistai. Tarp jų – „Architecture uncomfortable workshop“ architektūros biuro Budapešte įkūrėjai Dénes Emil Ghyczy ir Lukács Szederkényi, kurie nuolat ieško situacijų, kuriose komfortas atitinka realius žmogaus poreikius. Programos mentorių gretas papildys ir Švedijos architektė Erika Henriksson, dirbanti architektūros, meno, amatų ir tyrimų paribyje bei tarpdisciplininio meno kūrėjas, urbanistikos teoretikas ir pedagogas Miodrag Kuč, kurio darbuose tiriami kompleksiški sąryšiai tarp efemeriškų struktūrų, erdvinių apropriacijų ir miesto politikos. Prie programos mentorių komandos taip pat prisijungs erdvės praktikai Klodiana Millona iš Albanijos ir Yuan Chun Liu iš Taivano – studijos Roterdame „Millonaliu“ įkūrėjai, tyrinėtojai ir pedagogai, kurių veikla sutelkta į sankirtą tarp nematomumo erdvėje politikos ir nematomų erdvinių praktikų dominuojančiuose užstatytos aplinkos naratyvuose.

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

Nuotrauka – Luko Juso ©

„Eksperimentų platformoje dalyvaujantis jaunas kūrėjas įgaus drąsos ir pasitikėjimo savimi reformuoti nusistovėjusias erdvės kūrimo taisykles. Programoje bus skatinama plačiau pažvelgti į architektūros lauką, išeinant už jo ribų“, – apie šių metų platformos programą pasakoja G. Černiavskaja.

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

Nuotrauka – Johanna Hammer ©

Eksperimentų platforma ieško kūrybiškų architektūros idėjų

Nuotrauka – Bon Alog ©

Platformos programa prasidės birželio mėnesį ir baigsis spalio pabaigoje. Per šiuos penkis mėnesius programos dalyviai gaus galimybę dalyvauti paskaitose, socialiniuose susibūrimuose, skaitymo užsiėmimuose ir kitose bendrose veiklose. Visi ambicingi studentai, jauni praktikai ir entuziastai, norintys sudalyvauti Eksperimentų platformoje, kviečiami iki gegužės 8 d. aplikuoti pristatant savo motyvaciją ir idėją eksperimentui.


Komentuok:




*



Reklama