Menu
 
 

Lietuvos „Dizaino savaitėje 2022“ – estetikos, kokybės ir funkcionalumo įžvalgos

2022 04 19  18:09  |  Aktualijos

Jau septynioliktą kartą Lietuvos dizaino forumo organizuojama „Dizaino savaitė“, šešiuose miestuose vyksianti gegužės 23–29 d., kviečia drauge atkreipti dėmesį į pastarųjų metų dizaino pasiekimus, pažangą bei inovacijas, praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, bet ir įžvalgiam funkcionalumui ir kartu palaikyti kokybę.

Lietuvos „Dizaino savaitėje 2022“ – estetikos, kokybės ir funkcionalumo įžvalgos

Organizatoriai skelbia, jog šių metų dizaino festivalio spalva – ryški oranžinė, o tema – „Įžvalgos“. Įžvalga – tai gebėjimas pastebėti įvairius dalykus, kurie gali būti ne visiems akivaizdūs. Pati spalva – geltonos ir raudonos mišinys – perteikia šilumą, jaudulį bei entuziazmą. O šių metų tema kviečia su džiaugsmu atskleisti kilusias idėjas, su entuziazmu dalytis savo įžvalgomis ir tikslais.

Kas gi naujo šiais metais?

Prie „Dizaino savaitės“ pirmą kartą prisijungia Alytus – 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinė.

Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė teigia, kad pirmasis miesto dalyvavimas „Dizaino savaitėje 2022“ – tai būdas daugiau dėmesio skirti Alytaus dizainui, taip pat suaktyvinti kūrėjus, padovanoti miestiečiams renginių, papasakoti miesto ir jo kūrėjų, gyventojų istoriją, siekti atkreipti dėmesį į praeitį ir ateitį.

„Dizaino savaitės 2022“ dienomis veiks Alytaus įmonių produkcijos, įmonių ženklų, reklaminių gaminių parodos, bus surengtas dizaino forumas, jaunųjų Alytaus dizainerių darbų pristatymas ir gatvės meno pleneras, bus rodomi filmai, vyks įvairios kūrybinės dirbtuvės, nestandartinės audiovizualinio meno parodos, teatro kostiumų kolekcijų pristatymas ir daugybė kitų renginių.

„Kalbant apie praeities ir ateities sąjungą, pirmasis „Dizaino savaitės“ renginys bus skirtas „Alytaus tekstilei“, kuri 1969 metais buvo  didžiausia  tekstilės įmonė Lietuvoje ir didžiausia įmonė Alytuje. Parodoje „KARTU No KODAS 1967–2022“ bus pristatomi audinių piešiniai, jų kūrimo istorija, apžvelgiama audinių dizaino raida bei įtaka miesto identitetui, augimui, ekonominio, socialinio ir kultūrinio gyvenimo raidai“, – pasakoja Inesa Pilvelytė.

Pilvelytė akcentuoja ir tiltų simboliką Alytuje. Autorius Eimantas Žeimys penktąją „Dizaino savaitės 2022“ dieną surengs vizualinę parodą „Tiltai, kartu, įžvalgos“. Menas ir gamta kaip tiltas į tvaresnį ryšį su savimi, aplinka, kitais žmonėmis ir gyvenimu. Visur – nuo stambiausių dangaus kūnų judėjimo iki smulkiausių formų gamtoje – nutiesti nematomi tiltai, kurie gali mus įkvėpti. Kartu mes kuriame visatą. Kartu su savimi ir su kitais. Įžvalgos – vizualinė kelionė į meną, žmogų ir gamtą kaip priemonę atrasti ryšiui su savimi ir supančiu pasauliu.

„Kviečiame ne tik Alytaus, bet ir visos Lietuvos gyventojus bei svečius atvykti, pažinti mūsų istoriją per dizainą, kuris kūrė ir vis dar kuria miestą“, – motyvą apsilankyti renginyje pateikia I. Pilvelytė.

Pirmą kartą viešos studentų baigiamųjų darbų peržiūros „Dizaino savaitės 2022“ metu

Šiais metais Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra kviečia į viešas studentų baigiamųjų darbų peržiūras. Jos vyks visą savaitę. VDA Dizaino katedros vedėjas prof. Juozas Brundza sako, kad dalyvavimas „Dizaino savaitėje 2022“ – tai galimybė visiems norintiems pamatyti akademijos studentų darbus. Anksčiau peržiūros vyko vos dvi dienas. „Tai puiki proga miesto gyventojams ir svečiams apsilankyti Vilniaus dailės akademijoje, Dizaino katedroje, apžvelgti studentų darbus, juos įvertinti. Tai labai svarbu jauniesiems kūrėjams, todėl kviečiame visus pasižymėti „Dizaino savaitės 2022“ datą ir apsilankyti“, – sako prof. J. Brundza.

Viešos baigiamųjų darbų peržiūros taip pat vyks VDA Kauno, Klaipėdos ir Telšių fakultetuose.

Lietuvos dizaino forumas kviečia visus norinčius pildyti dalyvių paraiškas DIZAINO SAVAITĖ 2022. Paskutinė data paraiškoms pateikti – balandžio 29 diena. Organizatoriai ragina nelaukti iki paskutinės minutės ir registruotis jau dabar. Detalesnė „Dizaino savaitė 2022“ programa bus skelbiama nuo gegužės 10 d.

Lietuvos „Dizaino savaitę“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Komentuok:
*Reklama
DNO