Menu
 
 

Etno irgi madingas: šiuolaikinio folkloro koncertai FOLKLORO PARALELĖS

2012 05 20  10:19  |  Aktualijos

Etno įvaizdis Velvet fotosesijoje

Paskutinį gegužės savaitgalį, kai miestą vis dar gaubia alyvų bei kitų žydinčių medžių aromatas, įvairių tautų muzikos garsais, neįprastai gausiais renginiais bei marga tautodailininkų ir kitų amatininkų muge svaigins ir tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“, šiemet minintis didelį 40-ties metų jubiliejų. Antrus metus iš eilės šiame festivalyje vietą randa bei į bendrą tradicijų audinį įsipina ir šiuolaikinio folkloro koncertai Folkloro paralelės.

Folkloro paralelės – tai kelias dienas vykstantys koncertai, kuriuose į vieną visumą jungiasi naujas, asmeniškai išjaustas, liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių ir liaudies instrumentų garsai bei modernių technologijų galimybės. Įvairių kolektyvų muzikoje yra išreiškiamas ir jaunatviškas maksimalizmas, ir patirties brandumas…

Svarbu yra tai, jog šioje scenoje telpa tiek ilgai gyvuojančios, visų pripažintos grupės, tiek visiškai jauni kolektyvai, dar tik bandantys giliau perprasti ir perteikti liaudies dainą. Svarbu ir tai, kad bandydami savaip aranžuoti, interpretuoti bei išreikšti folklorą muzikantai pamato ypatingą liaudies dainos grožį, patiria savų etninės kultūros tradicijų trauką.

Etno įvaizdis Velvet fotosesijoje

Organizatoriai teigia, kad Folkloro paralelės – visuomet ryškios, margos ir įvairios, o kelias dienas Teatro, muzikos ir kino muziejaus kiemelyje „karaliaujantys“ muzikantai bei koncertų svečiai sukuria nepaprastai šviesią ir lengvą atmosferą, kurioje tikrai galima pajusti pulsuojantį bendruomeniškumą, draugiškumą ir vienybę. Folkloro paralelės – tai įrodymas, jog tradicijos nemiršta, jos transformuojasi į kitas formas ir visuomet pasiekia bei yra šalia tų, kurie dar nori išgirsti savo protėvių šauksmą ir į jį atsiliepti…

Etno įvaizdis Velvet fotosesijoje

Šiais metais Folkloro paralelėse skambės folk-rock‘o, eksperimentinio, akustinio folkloro ir kitų stilių muzika, kurią atliks Lietuvos atlikėjai ir svečiai iš užsienio.

 

PROGRAMA
Gegužės 25 d. (penktadienį)
17.00 Pasticcio Meticcio (Italija)
17.40 Gilė (Kaunas)
18.20 Midula (Vilnius)
19.00 Sen Svaja (Vilnius)
19.40 Kamanių šilelis (Vilnius)
20.20 Denis McLaughlin (Š. Airija)

Gegužės 26 d. (šeštadienį)
16.00 Denis McLaughlin (Š. Airija)

16.40 Pasticcio Meticcio (Italija)

17.20 Gyvužė (Vilnius)

17.50 Ritingo (Vilnius)

18.20 Baltos rankos (Vilnius)

19.00 Gyvata (Klaipėda)

19.40 Mindrauja (Zarasai)

20.20 Kreizas (Jurbarkas)

 

Rengėjas: Vilniaus etninės kultūros centras

Daugiau informacijos: www.facebook.com/Paraleles; www.etno.lt


Komentuok:
*Reklama
DNO