Menu
 
 

G. Gelgoto simfonijos „Extracultural“ sėkmė Vokietijoje

2015 02 02  21:33  |  M.I.C. Naujienos

G. Gelgoto simfonijos „Extracultural“ sėkmė Vokietijoje

Nuotrauka: kadras iš video.

Sausio 17 d. prestižinėje „Gewandhaus“ salėje Leipcige įvyko lietuvių kompozitoriaus Gedimino Gelgoto 1-osios simfonijos „EXTRACULTURAL“ pasaulinė premjera. Leipcigo orkestro ir Vilniaus festivalio užsakymu parašytas kūrinys skambėjo Šiaurės šalių muzikai skirto „iCE“ festivalio metu. Scenoje pasirodė ne tik Gediminas Gelgotas bei jo vadovaujamas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO, bet ir Vidurio Vokietijos radijo simfoninis orkestras, kuriam dirigavo žymus estų kilmės dirigentas Kristjan Järvi.

Neįtikėtinai šiuolaikiškai skambėjusioje simfonijoje buvo galima išgirsti šiuolaikinės akademinės muzikos, klavesino garsų, nukeliančių keliais šimtmečiais į baroko laikotarpį, elektroninės ir klubinės muzikos elementų. „EXTRACULTURAL“ pasižymėjo neįprasta, simfoniniam žanrui nebūdinga kalba. Orkestro NIKO atlikėjai ne tik grojo mintinai, dainavo, rečitavo, kalbėjo bet ir judėjo pagal specialiai sukurtą minimalistinę choreografiją, į vizualią raišką įpindami ir negirdėtus garso išgavimo būdus. Prabangų įvaizdį kūrė dizainerė Kastė Svilaitė.

Gedimino Gelgoto simfonija tapo tikra sensacija ir atradimu. Nuskambėjus paskutiniams jos akordams, audringos publikos ovacijos ilgai netilo. Regis, kad orkestro NIKO gerbėjai dėl galimybės išgirsti simfoniją pasiryžo atvykti ne tik iš Lietuvos, Londono, bet ir Los Andželo. „EXTRACULTURAL“ premjera Lietuvoje yra numatyta birželio 2 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ją kartu su Naujų idėjų kameriniu orkestru NIKO atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras.


Komentuok:
*Reklama
DNO