Menu
 
 

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

2022 09 14  23:23  |  Aktualijos

Rugsėjo 15 – 18 dienomis galerija (AV17) jau penktą kartą atstovauja Lietuvos šiuolaikinius skulptorius meno mugėje POSITIONS, Berlyne. Tai yra vienas iš svarbiausių meno renginių Vokietijoje, vykstantis Berlyno meno savaitės metu, suburiantis kolekcininkus, meno profesionalus, kuratorius bei meno mylėtojus. Šiemet mugėje dalyvauja 88 galerijos iš 20 pasaulio šalių. POSITIONS meno mugės lankytojai turi galimybę pamatyti ir įsigyti skulptūrų ir instaliacijų kūrėjų Rafal Piesliak, Andriaus Ermino ir Marijos Šnipaitės darbus.

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

Nuotraukos – (AV17) galerijos archyvo © Andrius Erminas. Pjūvis I. 2022

„Galerija (AV17) jau penktą kartą sugrįžo į POSITIONS meno mugę Berlyne. Džiaugiamės, jog lietuvių kūrėjų darbai yra vertinami ne tik Vokietijos, bet ir kitų šalių kolekcininkų, meno profesionalų ir mėgėjų. Kiekvienais metais sulaukiame daug komplimentų dėl stendo išskirtinumo, nes kitaip nei kiti pristatome tik skulptūrą ir instaliacijas. Šiemet lankytojai pamatys daugiausia naujus, specialiai šiai mugei sukurtus darbus. Trijų itin skirtingų autorių darbai atskleidžia kiekvienam savitus kūrybos bruožus, reprezentuojančius platų Lietuvos šiuolaikinės skulptūros lauką.“ – pasakoja galerijos direktorė Kristina Mizgirytė–Kryžauskė.

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

Marija Šnipaitė. Per ilga naktis, 2022 ©

POSITIONS meno mugėje Rafal Piesliak pristato savo naujausius šviesos objektus, analizuojančius žmogaus emocinį ryšį su jį supančia aplinka bei kuriančius unikalią atmosferą. Rafal Piesliak naujausiuose darbuose „Štrichas“ ir „Apie simbolį“ pro ekspresyvias struktūras prasiskverbianti šviesa leidžia patirti jos santykį su medžiaga ir forma. Tokiuose kūriniuose, kaip „Stuburas“, kuriuose yra išskiriamas ir sureikšminamas vienas elementas, galima pastebėti ir svarbių sociokultūrinių temų užuominas. Autorius savo darbus yra pristatęs parodose ir viešojoje erdvėje Lietuvoje bei užsienyje ir jau yra pažįstamas POSITIONS meno mugės publikai. Skulptorius 2010 m. gavo Lenkijos valstybinį apdovanojimą už nuopelnus kultūrai, o 2020 m. už instaliaciją „Sodas“ jam suteiktas geriausios ArtVilnius’20 skulptūros/instaliacijos apdovanojimas.

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

Marija Šnipaitė. Šnabždėjimas. Instaliacija, 2019 ©

Konceptualus skulptorius Andrius Erminas meno mugės lankytojams pristato naujausią seriją „Pjūvis“, kurioje subtiliai atskleidžiama riba tarp materialių ir pasąmoninių reiškinių. Pjūvis čia suvokiamas kaip plonytė linija, atverianti nematomas savybes ir leidžianti atrasti ryšius tarp tokių dialektinių sąvokų kaip gyvenimas ir mirtis, kultūra ir gamta, praeitis ir dabartis. Andrius Erminas žiūrovų pamėgtas dėl savo jautrių ir asociatyvių skulptūrinių objektų, paliečiančių kiekvienam žmogui artimas temas. Vieni svarbiausių šio menininko kūrybos principų – kalbėjimas nuorodomis, menamo naratyvo konstravimas bei kasdienių, panaudotų, lengvai atpažįstamų daiktų ir medžiagų transformavimas į naują, simbolišką skulptūrinį kūną. Jo kūryba ne kartą pristatyti Lietuvos ir užsienio publikai, o darbų yra įsigijęs MO muziejus Vilniuje bei įvairios privačios kolekcijos.

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

Rafal Piesliak. Apie simbolį, 2022 ©

POSITIONS meno mugės lankytojai pirmą kartą turės galimybę pamatyti bei įsigyti ir jaunosios kartos skulptorės Marijos Šnipaitės darbus. Autorės kūrybos procesas dažnai susideda iš įvairialypių sąsajų tarp kasdienybės ritualų, bendrakultūrinių ir vizualinių patirčių ieškojimo. Menininkės kūriniuose, tokiuose kaip „Šnibždėjimas“, žiūrovas gali lengvai atpažinti ryškias literatūros ar kino, ypač kelionių filmų įtakas. Menininkė jautriai analizuoja kasdienes, kartais nepastebimas, bet svarbias patirtis, tuo pačiu sukurdama siurrealų potyrį, kuris ypač akivaizdus kūrinyje „Per ilga naktis“. Autorės kūryboje įvairios gyvenimo detalės išlieka abstrakčios, tačiau universalios ir lengvai atpažįstamos žiūrovui. Marijos Šnipaitės kūriniai yra ne tik gerai žinomi Lietuvos publikai, tačiau pristatyti ir Vokietijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, JAV ir t.t.

Galerija (AV17) POSITIONS Berlyne pristato tris lietuvių menininkus

Rafal Piesliak. Štrichas, 2022 ©

Galerijos (AV17) stendas C11, Tempelhof Airport Hangar 3-4, Columbiadamm 10, Berlynas. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Komentuok:
*Reklama