Menu
 
 

Ieva Baltaduonytė – „Stay Gold“ (2015–2018)

2019 07 11  20:07  |  Aktualijos

Ieva Baltaduonytė

Nuotraukos – Ievos Baltaduonytės ©

Nuo liepos 17 d. iki rugpjūčio 8 d. Adomo Mickevičiaus bibliotekos parodų erdvėje veiks Ievos Baltaduonytės fotografijų paroda „Stay Gold“.

„Stay Gold“ – jaunosios kartos fotomenininkės Ievos Baltaduonytės fotografijų serija, permąstanti šiuolaikinio jauno žmogaus tapatumą vietai, praeičiai, namams ir šeimai. Ši tęstinė fotografinė studija – tai savotiška vaizdų talpykla, kuria menininkė jaukinasi savo besikuriančią tapatybę, gyvendama svetur. Būtent gyvenimas kitoje, ne gimtoje, aplinkoje, susidūrimas su nepažįstamu kultūriniu kontekstu ir mentalitetu natūraliai pastūmėjo menininkę domėtis tapatybių temomis. Būdama 16 metų, Ieva su šeima persikraustė į Airiją, kurioje gyvena iki šiol. Jos kūryboje persipynusios migracijos ir tapatybių paieškų temos, kiekviena jų – išgyventa asmeniškai. Fotografijų serijos „Stay Gold“ pavadinimas – amerikiečių poeto Roberto Frosto eilėraščio „Nothing Gold Can Stay“ (liet. niekas negali likti amžina) trumpinys, kuriuo menininkė išreiškia nuolatos besikeičiančios tapatybės idėją. Šios serijos fotografijos – vietų, sutiktų žmonių ar aplinkos detalių įamžinti prisiminimai, siejami su „namų“ sąvoka. Vilniaus gatvių vaizdai, miškas Anykščiuose, kuriame Ieva praleido savo vaikystės vasaras, Airijos kraštovaizdis, Ievos sesers portretai, tėčio pasodinto medžio, kuris augo kieme, kai ji dar buvo vaikas, kamienas. Pasitelkdama fotografinį atvaizdą, akimirką, sustabdytą laike, menininkė analizuoja savo ir vaizduojamų objektų santykius, parodos žiūrovus kviesdama įsitraukti į jos asmeninį pasakojimą, kuriame kiekvienas įamžintas objektas tampa metafora to, ką vadiname „namais“, o visuma pasakoja psichologinę patirtį gyvenant svetur. Ši patirtis išreikšta ilgesio, nostalgijos ar neapibrėžtumo jausmu, norint sugrįžti „namo“, tačiau tuo pačiu klausiant, kurgi yra tikrieji „namai“. Pasak fotomenininkės – tai būsena, kuri artima dažnam gyvenančiajam svetur, tačiau ne taip garsiai artikuliuojama. Todėl Ieva savo kūryboje būtent ir gilinasi į psichologines ir emocines patirtis gyvenant tarp skirtingų kultūrų, kalbų ir valstybių.

Ieva Baltaduonytė – „Stay Gold“ (2015–2018)

Ieva Baltaduonytė – „Stay Gold“ (2015–2018)

Ieva Baltaduonytė – Airijoje gyvenanti ir kurianti fotomenininkė, baigusi fotografijos studijas Dublino technologijos institute. Ji savo kūrinius pristatė Airijoje, Prancūzijoje, Graikijoje ir Lietuvoje: Nidos meno kolonijoje, „Prospekto“ galerijoje Vilniuje. Taip pat festivalyje „Les Boreales“ Kanuose, Prancūzijoje, festivalyje „PhotoIreland“ Dubline. Šiais metais Ieva pakviesta rezidencijai, organizuojamai Kauno fotomenininkų sąjungos.

Paroda yra Pasaulio lietuvių vienybės dienos renginių programos dalis. Paroda organizuojama Kirtimų kultūros centro. 

Ieva Baltaduonytė – „Stay Gold“ (2015–2018)


Komentuok:
*Reklama