Menu
 
 

Įgimta klasika. Max Mara ruduo-žiema 17/18

2017 02 24  23:06  |  Aktualijos

Max Mara

Nuotraukos – mados namų archyvas

Nuo Vitruvijaus iki Rasmuseno, architektūros genijai visuomet mėgo savo idėjas surinkti įspūdinguose ir ikoniškuose tekstuose, kurie iškart tampa klasika. Jau daugiau nei 65 metus formuojantys mados industriją, Max Mara mados namai taip pat yra verti manifesto. Ši pagarba kertiniams principams ir tradicijoms kažkodėl rodosi labiau šiaurietiškas nei lotyniškas bruožas – tai noras prabangos ieškoti čia pat (tai nesunku, jeigu išties pasistengi), kas atitinka ir skandinavišką demokratiško dizaino idėją.

Max Mara FW 18 - SwO magazine

Praėjusio amžiaus viduryje Švedijoje kilęs Slöjdföreningen judėjimas jaunas poras mokė pagrindinių principų, kaip kurti namus. Jų kredo sakė, kad grožis yra nuoširdumas, ir sukūrė taisykles: linoleumo grindys turi atrodyti kaip linoleumas, o ne akmuo; fotelio konstrukcija turi būti aiški ir funkcinė, o ne paslėpta po pliušu; bet kokios žvilgsnį trikdančios dekoracijos turi būti šalinamos.

Max Mara

Max Mara

Max Mara šiam požiūriui visuomet pritarė – kodėl reikėtų kašmyrą, kupranugario vilną ar alpakos kailį paversti kažkuo, kuo jam nelemta būti? Kaip juokavo Ingrid Bergman ar Anita Ekberg, šalta estetika tikrai neturi nieko bendro su vėsiu Švedijos klimatu. Bet šaltas šių moterų grožis tobulai tinka kartu su itališku temperamentu, dėl to Max Mara mados namų komanda buvo įkvėpta iš naujo atrasti milanietiškas mados tradicijas ir papildyti jas šiaurietišku prieskoniu. Šią nuotaiką palaikė ir Johnny Dynellio sukurtas garso takelis, kuriame Vivaldi melodijos susipina su skandinaviška šokių muzika ir vinguriuoja tarp Palazzo Del Senato neoklasicistinių kolonų.

Max Mara

Šį sezoną Max Mara įvaizdis (sudarytas iš klasikinių mados namų spalvų – konjako, kupranugario, pilkos, raudonos) yra tuo pačiu ir diskretiškas, ir priverčiantis atsisukti. Modeliuose galima pamatyti ponios Bergman įtaką: platus ilgas sijonas, nuo liemens krentančios klostės. Patogią prabangą kuria dvipusiai kupranugario vilnos džemperiai, sezono nuotaiką ir eleganciją kuria mezginiai ir nertos detalės.

Max Mara

Esminis Max Mara principas yra “Il Cappotto” – paltas, kiekvienas jų tampantis tobula medžiagos, formos, pasiuvimo sąjunga, kuri savo tikslu tenkintų net Slöjdföreningen. Beje, kolekcijoje yra ir naujienų – tokių, kurios klasiką sujungia su intriguojančiomis idėjomis. Pavyzdžiui, kupranugario vilna, šalia kurios atsiduria ir avikailis bei mezginiai – tai megztinio ir palto hibridas, bet atrodantis elegantiškai, moderniai, jaunatviškai. Tai daugiau nei pusės amžiaus patirties panaudojimas kažkam, kas dar nebuvo matyta.

Max Mara

Įvaizdį pabaigia naujai perkurti katės akių formos akiniai nuo saulės, dekonstruota rankinė su avikailio detalėmis, smailios noselės aukštakulniai. Max Mara visuomet palaikė stiprią moterį, sparčiai kylančią aukštyn – nesvarbu, kaip sunku jai bebūtų, Max Mara visuomet padeda jai vaizduoti, kad viskas yra paprasta. Rami, kultūringa, nesudrebinama ir išdidi – Max Mara ją tokią mato ir palydi iki pat viršūnės.

Max Mara

Max Mara

Aksesuarai ir akiniai: Max Mara

Makiažas: Tom Pecheux ir M.A.C PRO komanda

Plaukai: Sam McKnight

Muzika: Johnny Dynell

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Dekmantel Festival 2020

Birutės Stulgaitės paroda 'Erdvės kontūrai'

Mados infekcija 2020

DNO Records