Menu
 
 

Eksperimentas X – „Mados infekcija“

2017 02 24  00:26  |  Aktualijos

Eksperimentas X - SwO magazine

Nuotraukos – Tautvydo Stuko

Kovo 17-18 dienomis Vilniuje siautės jau 19-as festivalis „Mados infekcija“. Pristatydami šių metų programą, organizatoriai surengė beprotišką karnavalą.

19-ą kartą vykstančio festivalio „Mados infekcija“ įvaizdžio įkvėpimo šaltinis – vos 14-a metų oficialiai Vokietijoje veikusi Bauhaus meno mokykla, ilgainiui peraugusi į vieną unikaliausių XX a. vidurio architektūros modernizmo srovių. Architektas ir Bauhaus meno mokyklos įkūrėjas Walter Gropius kaip vieną esminių minčių įvardijo visų kūrybinių industrijų priklausomybę viena nuo kitos, nes tik bendradarbiaujant galima sukurti didingą meninį rezultatą.

„Nuo festivalio „Mados infekcija“ pradžios, siekiame sukurti tokį renginį, kuriame būtų svarbi visuma, o ją kurtų savo srities profesionalai. Išeities taškas – kas įdomu šiandien, nes rytoj tai bus nebeaktualu. Šių metų ženklai trys: kvadratas, trikampis ir apskritimas, kompozicija – nenuspėjama“, – apie sumanymą pasakoja festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Eksperimentas X

Bauhaus meno mokykla garsėjo įspūdingais uždarais vakarėliais ir karnavalais, padėjusiais suburti tvirtą bendruomenę. Ekspromtu gimusios idėjos tapdavo įkvėpimu vėliau kuriamiems darbams, spektakliams, baletui. Neatsitiktinai surengtas ir linksmas karnavalas spaudos konferencijos metu.

„Mados infekcija“, kurioje kasmet dalyvauja daugiau naujų veidų, telkia vis didesnę ir įvairesnę bendruomenę. Kartu mes – galinga jėga. Intuityvūs, žaismingi eksperimentai be baimės suklysti, kaskart veikia kaip naujas variklis ir draugystės lipalas. Festivalyje išlieka didžiausi užsispyrėliai ir drąsiausios asmenybės – laisvi žmonės“, – sako S. Straukaitė.

Mados infekcija

„Mados infekcija“ atsinaujina

Šiemet dvi dienas Šiuolaikiniame meno centre vyksiantis festivalis vilioja jaunatviškomis idėjomis. Šviežienos įneš rudenį vykusiame konkurse „Injekcija“ nugalėję dizaineriai: 2RU2RA, Nikė Kotryna Kvedarauskaitė, Patricija Regesaitė, Pauliaus Leono ir Viktorijos Rosenberg tendemas, Vaida Januškevičiūtė, Živilė Aleknavičiūtė.

„Injekcijoje“ kasmet dalyvauja dešimtys kūrybingų, novatoriškais sumanymais nustebinančių asmenybių. Šiemet konkurse atsiskleidė kaip niekada daug stiprių, talentingų kūrėjų, nebuvo  paprasta išrinkti nugalėtojus. Todėl net 6 stipriausiems buvo nutiestas kelias į „Mados infekcijos“ podiumą. Džiaugiamės jaunų žmonių talentais ir inovatyviomis idėjomis. Norime paskatinti juos kurti, drąsiai pristatyti savo standartus laužančią kūrybą“, – sako S. Straukaitė.

Žiūrovai galės įvertinti ir daugiau jaunų, nuosekliai kūrybinę veiklą tęsiančių bei mados virusą sėkmingai skleidžiančių dizainerių. Kolekcijas parodys buvę „Injekcijos“ finalininkai – Thom Bara, Ugnė Martinaitytė, Morta Nakaitė, Liucija Kvašytė.

Festivalis pradžiugins ir žinomais vardais. Naujausias kolekcijas parodys ne vienerius metus „Mados infekcijoje“ dalyvaujantys, garsūs šalies dizaineriai – Laura Dailidėnienė, Kristina Kruopienytė, Diana Paukštytė, Lina Gudavičiūtė ir Sandra Straukaitė.

Talentingo kūrėjo darbai nemirtingi. Jie gyvuoja, net jei kūrėjo ir nebėra. Artimiausi draugai padės sudėlioti paskutinius taškus, kad Egidijaus Sidaro festivaliui rengta kolekcija išvystų dienos šviesą.

Šių metų festivalyje bus ir svečių iš užsienio – tai iš Lenkijos atvyksiantys Jarosław Ewert ir Klaudia Markiewicz.

Mados infekcija

Nori išgarsėti – ateik į „Mados infekcijos“ kastingą

Tradiciškai prieš festivalį organizuojamas „Infekcijos kastingas“ kasmet sulaukia didžiulio stilingo jaunimo susidomėjimo. Dizaineriai jo metu žada atsirinkti daugiau kaip 300 modelių.

„Kaip visada, į kastingą kviečiame ne tik agentūrų modelius, bet visus, tikinčius, kad jie gali sudominti dizainerius bei gerai pasirodyti ant podiumo. Tai galimybė, kuri nieko nekainuoja, o sėkmės atveju, gausite daug – neįkainojamų įspūdžių bei galimybę padirbėti su žinomais dizaineriais. O galbūt, žygiuodami podiumu, tapsite ir mylimiausiu fotografų modeliu? Laukiame pasitikinčių, energingų ir stilingų žmonių“, – kviečia festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė.

Mados infekcija

Neatsitiktinai renginio veidu šiemet pasirinktas žinomas modelis Rasa Ciūnė – unikalaus grožio bei stiprios gyvenimo istorijos savininkė.

„Infekcijos kastingas“ vyks kovo 4 dieną, šeštadienį, 12 val., prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ I aukšto hole.


Komentuok:
*Reklama