Menu
 
 

Instagram suvestinė: #timesup ir #whywewearblack

2018 01 11  22:32  |  Aktualijos

Instagram suvestinė

Nuotrauka iš asmeninio @nportmanofficial Instagram archyvo ©

Ar kilo klausimas, kodėl garsios aktorės „Auksinių Gaublių“ apdovanojimuose vilkėjo juodą spalvą, o „Instagram“ platformoje šmėžavo grotažymės #timesup ir #whywewearblack? Juodų drabužių priežastis – solidarumas moterims visame pasaulyje, kurios patiria seksualinį priekabiavimą ir nelygybę darbo aplinkoje kiekvieną dieną.

Po kilusio seksualinio priekabiavimo skandalo, kuomet 80 moterų, dirbančių kino industrijoje pradėjo atvirai kalbėti apie 30 metų trukusią garsaus amerikiečių filmų prodiuserio Harvio Veinsteino joms sukelta seksualinę prievartą, moterys visame pasaulyje pradėjo dalintis savo patirtimi apie prievartavimą ir priekabiavimą socialinėje medijoje su grotažyme #MeToo.

Instagram suvestinė

Nuotrauka iš asmeninio @bpeppersart Instagram archyvo ©

Norėdamos palaikyti moteris Holivude, 700 tūkstančių lotynų kilmės moterų, dirbančių ūkiuose parašė solidarumo laišką, palaikantį moteris visame pasaulyje, kurios patyrė taip vadinamąjį „Harvio Veinsteino efektą“. Kaip rašoma laiške, jos ne ką blogiau supranta prievartos problemą, nes moterys dirbančios ūkiuose tai patiria dažnai, tačiau tyli taip pat, kaip ir kitos moterys, nesvarbu, kurioje industrijoje bedirbtų. Sunku pakovoti prieš žmones, kurie turi galią samdyti, atleisti ir grasinti ekonominiu, fiziniu ir emociniu saugumu.

Instagram suvestinė

Nuotrauka iš asmeninio @kendalljenner Instagram archyvo ©

Nuo moterų besisukančių pramogų versle, iki ūkininkių – problema aktuali visoms. 1 iš 3 moterų, amžiaus kategorijoje nuo 18 iki 34 metų, patiria seksualinį priekabiavimą darbe. 71 % moterų apie tai niekam nepranešė. Tik 1 iš 10 aukštų pozicijų užima moteris. Mažiau nei 1 iš 30 moterų, dirbančių aukštose pareigose, yra ne baltoji.  

Daugiau jokios tylos, jokio laukimo. Daugiau jokios netolerancijos, diskriminavimo ir priekabiavimo. Atėjo laikas.

Instagram suvestinė

Nuotrauka iš asmeninio @reesewitherspoon Instagram archyvo ©

Instagram suvestinė

Nuotrauka iš asmeninio @carrier_rachel Instagram archyvo ©


Komentuok:
*Reklama
DNO