Menu
 
 

Naujamiesčio kavos oazė

2018 01 10  16:43  |  Aktualijos

Backstage Cafe

Nuotraukos – Ievos Markevičiūtės ©

Manau, kad jūs kaip ir aš – nuolat ieškote naujų vietų Vilniuje. Galbūt ramiam pasisėdėjimui, atviram pokalbiui, įdomiai knygai ar paprasčiausiai – kavos puodeliui. Kažkam patinka minimalizmas, kažkam – senamiesčio gatvelės, o šie trys žmonės jaučia estetinę trauką loftams. Tokią stiprią, kad ilgai galvoję, gyvenę Barselonoje ir fotografavę, nusprendė, kad reikia atidaryti kavinę. Lietuvoje. Ir ne bet kur, o pačioje naujamiesčio širdyje.

Nuo cukraus prie uoginių skonių

Pati „Backstage Cafe“ kavinė randasi Ševčenkos gatvėje, Naujamiestyje, loftų ir gyvenamųjų namų apsuptyje. Einant iki kavinės galvojau, jog tiesa jau seniai aiški – Naujamiestis tampa nauju traukos centru, o ir viena iš šios kavinės idėjos autorių Ieva, atsiliepia teigiamai: „Labai patikėjome Naujamiesčio rajonu, jautėme – jis bus kultūrinės traukos vieta. Mes patys, įkūrėjai, atėjome iš fotografijos srities, o šiose patalpose buvo fotostudija, todėl kitokios vietos net nenorėjome kurti. Nors galvojome apie Senamiestį, bet čia viskas buvo labai sava. Kai mes įsikūrėme, nieko šalia nebuvo, bet kol įsirenginėjome, tos vietos šalia ir atsidarė po truputį. Ateityje galbūt bus ir kita kavinė, bet kol kas tai – tik planai“.

Jaunuoliai atskleidžia, jog iš pradžių kilo kavinės atidarymo idėja, o tik tada jie susikoncentravo ties kava. Mėgstamiausia kava – iš Etiopijos, turinti uogų poskonį.

Backstage Cafe - SwO magazine

„Mes užaugome su tipinėmis kavinėmis ir įvairių skonių kavos gėrimais. Tikrą kavą atradau tada, kai pradėjau ją gerti be pieno ir cukraus. Pradėjau ieškoti kavos skonių ir domėtis kavos istorija. Iš pradžių pradėjome domėtis kavinės idėjos įgyvendinimu, o tada natūraliai susidomėjome kava. Pradžia buvo – vietos paieškos – daug dėmesio skyrėme lokacijai ir interjerui. Visa galva panirome į šią veiklą. Kalbant apie interjerą, jame netrūksta nei odinių kėdžių detalių, nei paveikslų. Turėjome ir dizainerį, kuris iš minichaoso sukūrė tvarkos ir estetikos oazę. Kaip apibūdintumėme savo kavinės interjerą? Jaukus bardakas. Loftinė erdvė yra geresnė vieta kūrybiškumui, todėl čia galima daug ką nuveikt ir sugalvoti įvairių aspektų.“ – sako idėjos autorė Ieva.

Iš tiesų, pačioje aplinkoje vyrauja jausmas, jog esi ne Lietuvoje. Užėjus į vidų pasitinka malonus kavos kvapas, kokybė, jaukumas ir neapsunkintas detalėmis interjeras. Kavinė išsidėsčiusi per du aukštus ir primena tuos madinguosius didmiesčių loftus, kuriuose kiekviena detalė atrodo įdomi ir savita.

Savitumas, Bakara ir žavesys

Neįmanoma nepastebėti logotipe esančio šuns paveikslo. Pasirodo tai – šeimininkų šuo, vardu Bakara. Paklausus, kodėl būtent jį pasirinko kavinės veidu, Ieva atsako: ,,Ilgai galvojome apie logotipą ir visi norėjome personažo. Norėjome, kad personažas, kaip ir mes, keistųsi, ir Bakara visada buvo šalia, šmirinėjo aplink, kai kūrėmės, todėl pagalvojome, kodėl tai turi būti kažkas sukurto ir kažkas svetimo? Vienas kūrybininkas labai jautriai ir taikliai perteikė jos personažą. Šuo užima labai didelę mūsų gyvenimo dalį ir mums visiems tai yra labai savas gyvūnas.“

„Kalbant apie patį darbą, ryte dažniausiai nieko nebūna ir būna labai ramu. Rytas prasideda nuo tvarkymosi. Patys ragaujame kavą, kad žinotumėme, ką pateikiame žmonėms. Vėliau po truputį renkasi žmonės ir pradėdame dirbti. Mūsų darbo žavesys – bendravimas su žmonėmis. Pas mus ateina labai įdomūs žmonės ir  viskas, kas vyksta, įvyksta labai savaime, nes mūsų vieta yra labai dinamiška, kiekvieną dieną įvyksta kažkas naujo. Net kai pradėjome skelbti informaciją apie savo kavinę socialiniuose tinkluose, kažkokių konkrečių pastangų nedėjome. Fotografavome interjerą, šunį, kavą. Labai natūraliai viskas atsitiko – žmonės patys susidomi, susiranda, tas labai smagu.

Maži ritualai, paįvairinantys mano kasdienybę – kavos pupelių skonis, pasivaikščiojimas su Bakara parke. Pati kavinė yra mūsų gyvenimas. Ir tai yra labai gražu, kaip ir tai, kad sutinki daug ir gražių žmonių“ – apie darbo žavesį ir išskirtinumą pasakoja Ieva.

Backstage Cafe - SwO magazine

Azija, tikslai ir vietos būti

Kalbant apie kavą, kavos gėrimo įpročius ir keliones, apžvelgėme ir kavos įpročius Lietuvoje bei svetur. Pati Ieva pasakoja, jog lietuvių kavos gėrimo kultūra gerokai skiriasi nuo azijiečių. Keliavę penkis menėsius, draugai mėnesį praleido Tailande, mėnesį motociklu keliavo po Vietnamą ir patyrė ne tik daug nuotykių, bet ir rado laiko paragauti, kuo gyvena tų vietų virtuvė ir pasigilinti į jų įpročius. ,,Tai labai skiriasi nuo mūsų kavos kultūros. Vietnamiečiai geria labai saldžią kavą su kondensuotu pienu. Tailande populiarios įvairaus skonio šaltos kavos. Vietname kava patiekiama coffee-pinuose – tai filtriukas, per kurį lašinama kava. Jeigu pažvelgsime arčiau – italai geria kavą greitai, skubėdami, o čia pas mus žmonės sėdi. Kava jiems tarsi pokalbio ar susitikimo ritualas, italai visai kitaip geria kavą. Taip ir atsiranda savotiška kultūra“.

Backstage Cafe - SwO magazine

Iš tiesų, galima pastebėti, jog šioje vietoje labai lengva susikaupti – neblaško nei gatvės garsai, nei bėgančių ir skubančių žmonių vaizdiniai. Šioje vietoje labai lengva susikoncentruoti, o besirenkantys žmonės – skaito knygas, dirba darbus, generuoja idėjas. Esant tokioje aplinkoje tikrai kyla noras kažką nuveikti, sugalvoti ar galbūt – įgyvendinti. Užsiminus apie ateitį, „Backstage Cafe“ įkūrėjai galvoja apie kavos skrudinimą.

Manau, tai puikus pavyzdys, kaip noras kurti gali tapti savita ir ypatinga verslo idėja. Jeigu dar nežinote, kur perskaityti senai atverstą knygą, parašyti laišką arba pabūti stilingoje aplinkoje – „Backstage Cafe“ dirbantys žmonės iš visos širdies jums paruoš skaniausią kavą. Kartais juk tik to tereikia, tiesa?

Ačiū už šiltą pokalbį Ievai Markevičiūtei.


Komentuok:
*Reklama
DNO