Menu
 
 

Interviu su Asta Valentaite

2014 04 29  17:12  |  Pokalbiai

Asta Valentaitė – ne tik mados stilistė, bet ir viena stilingiausių ir dailiausių Lietuvos moterų. Ryžtinga, kupina idėjų ir visad energinga. (Šiandien portale – ne tik interviu su Asta, bet ir jos stilizuota naujausia Roberto Kalinkino įvaizdinė fotosesija – užmeskite akį!) Paprašėme, jog ji pasidalintų su mumis savo grožio ir gyvenimo elementais. Malonių antradienio skaitinių!

Interviu su Asta Valentaite

Nuotrauka: Tomas Adomavičius

Kokia gi interviu pradžia be klausimų apie vaikystę, tiesa? Šiandien ir jūsų darbai, ir pačios nuotraukos šmėžuoja žurnaluose. Mums įdomu sužinoti, nuo ko viskas prasidėjo, kokia buvote vaikystėje, paauglystėje?

Jeigu kalbame apie madą ir stilių, – aš tai mėgau nuo mažens. Pradedant nuo lėlyčių rengimo bei jų rūbelių siuvimo. Taip pat mano mama mėgo pati sau siūti rūbus, o aš – ją visada stebėti. Karpydavau netgi jos madų žurnalus. Žinoma, ir piešti mėgau be galo, visi sąsiuviniai būdavo išpiešti princesėmis ir įvairiomis mergaitėmis. Taigi taip po truputį atsiskleidė talentas kūrybai bei piešimui. Tai pastebėję tėvai nuvedė mane į dailės mokyklą.

Klasėje buvau pakankamai aktyvi, dalyvaudavau įvairiuose piešimo projektuose. Mano pirmasis kūrybinis darbas ir laimėjimas konkurse, kurį iki šiol pamenu – dalyvavimas mokyklos projekte, kuriame reikėjo sukurti uniformą. Mano nuomone, tai buvo labai geras ir kūrybiškas konkursas vaikams.

Taigi, tokia buvo pradžia, o paskui pradėjau siūtis rūbus sau, persiūdavau šiuos iš senų mamos drabužių, kuriuos rasdavau. Buvau elegantiška, pasitempusi mokinė.

Kuo gyvenime stengiatės vadovautis? Gal turite moto?

Jeigu imiesi ko nors – daryk tai gerai. Jausdama, kad neįstengsiu padaryti darbo, aš geriau išvis jo nesiimu, nes man nepatinka vidutiniškumas. Esu perfekcionistė ir man visada norisi siekti geriausio rezultato. Taigi visada to reikalauju iš savęs bei iš kitų su manimi dirbančių žmonių.

Koks yra didžiausias gyvenimo pasiekimas, kuriuo visuomet pasidžiaugiate?

Esu patenkinta visais projektais, su kuriais teko dirbti. Apie savo pačios darbą galiu pasakyti, kad visada jį atlikdavau gerai, o kalbant apie studijas – mano akademinis darbas buvo tikrai puikiai įvertintas.

Dabar stilizuoju, darau viršelius, fotosesijas, visada džiaugiuosi rezultatais, nes turime puikią komandą, įdedame daug darbo. Niekada negaliu į tai žiūrėti paprasčiau, visada ieškau tinkamų modelių, daiktų, įdedu daug laiko bei įdarbio, todėl rezultate ir gaunu tai, ko noriu. Kiekvienas naujas mano darytas viršelis visada džiugina. Taip kad reikia džiaugtis ir didžiuotis savo darbais, nes tai yra tavo pasiekimai.

Ar be perfekcionizmo dar turite charakterio savybių, kurios jus, jūsų manymu, praverčia gyvenime ir veda teigiama linkme?

Esu optimistė. Gyvenime būna įvairių situacijų, tačiau moku nepasiduoti ir visada vėl atsistoti. Manau, jog viduje esu stipri. Taip pat – vidinis patrauklumas. Kas manęs nepažįsta, gali susidaryti kitokį vaizdą, nes viešumoje yra piešiamas visai kitoks tavo portretas, bet kas pažįsta realiame gyvenime, pamato visai kitokį žmogų, ir aš manau, jog tas šiltumas, mokėjimas bendrauti prie manęs ir pritraukia tokius pačius šiltus bei gerus žmones, žinoma, tai padeda atverti ir kelius.

Interviu su Asta Valentaite

Nuotrauka: Linas Masiokas

Kuo šiuo metu užsiimate?

Stilistės darbas atima išties daug laiko. Pasiruošimas fotosesijai užtrunka labai ilgai, taip pat yra ir fotostudijoje. Norisi geriausių rezultatų, taigi tai užtrunka. Mano naujausia veikla yra modelių, naujų bei išskirtinių veidų paieška. Mano partneriai – Niujorke esanti agentūra, kuri užsiima modelių vadyba, rūpinasi jų karjera, bendradarbiauja su garsiausiomis modelių agentūromis pasaulyje.

Ar turite ateityje dar didesnių tikslų?

Žinoma, turiu ir tikslų, ir projektų, bet apie juos kalbėti dar anksti.

Į ką dabar reikėtų atkreipti dėmesį madoje?

Pasakysiu taip, kaip darau pati. Tai yra, nesivaikau mados, nesakau: „tai madinga ir reikia būtent to, išmeskite tą“. Daiktai, kuriuos turiu, yra ilgalaikiai ir jie nėra greitai išeinantys iš mados, nebent pasensta morališkai. Ratas gali apsisukti ir daiktas, kuris buvo madingas, vėl taps tokiu pačiu. Taigi mada visada sukasi ratu. Aš pati visada renkuosi tai, kas man atrodo gražu. Lygiai taip pat ir rengdama kitus stengiuosi atsižvelgti į tai, kas tam žmogui tinka, pabrėžia jį, neužgožia, atskleidžia asmenybę.

O savo išvaizda rūpinatės tik pati? Ar dar kas nors prisideda?

Ne, tik pati. Bet grožio procedūras ar plaukų dažymą, žinoma, patikiu specialistams.

Atskleiskite savo kasdienę grožio rutiną: kaip prižiūrite veidą, plaukus?

Pirmiausia, ką darau atsikėlusi, tai įšokusi į chalatą bėgu ir iš šaldymo kameros pasiimu leduką. Veidą visada juo gaivinu, tai labai sveika kraujotakai, veido odos elastingumui. Tai – tarsi mano ryto ritualas. Žinoma, po to seka kremai, minimalios kosmetinės priemonės.

Rytai kartu su ritualu, o kaip gi vakaras?

Visą dieną lakstai, dirbi ir dažniausiai vis tiek vakare, suskambinus su draugų grupele, norisi prisėsti pavakarieniauti (žinoma, jeigu tam atrandam laiko, nes kartais tenka dirbti ir iki vėlumos).

Ką patartumėte moterims ir merginoms, norinčioms visad išlikti energingoms?

Mėgstama veikla ir suteikia tos energijos. Pamatytumėt mane, jeigu užsiimčiau kažkuo, kas man nepatinka, manęs „neveža“, nežavi! Aš pasidarau visiška tinginė. Taigi domėkitės, turėkite pomėgių, sportuokite, šokite, atraskite tai, kas paįvairina kasdienybę. Tarp darbų raskite valandėlę sau. Sportas visada pakelia tonusą, nuotaiką. Kai užsiimi kuo nors aktyviu, turi mėgstamos veiklos, tada švyti, šypsaisi ir lakstai.

O kokį sportą renkatės jūs?

Aš ilgą laiką dirbau sporto salėje, žinoma, su trenerio pagalba. Dabar labiau patinka treniruotės su treneriu, kai daugumą pratimų atliekami, panaudojant savo pačios svorį ir visiškai mažuma – treniruokliais. Atostogaudama užsienyje išbandžiau jogą, labai patiko, tačiau yra labai sunku atrasti trenerį, su kuriuo galėtum jaustis gerai. Kol kas man dar niekas tokio neparekomendavo.

Taip pat dabar pradėjau šokti, nes manau, jog kiekviena moteris turi mokėti bent jau sušokti valsą.

Kvapas yra kasdienis moterų palydovas, ar turite savo mėgstamiausią?

Esu labai ištikima kvepalams, jeigu atrandu vienus, tai aš juos ilgai naudoju, tol, kol atrandu kuo juos pakeisti. Pas mane užsukę nerasite daug buteliukų, o tik vienintelį „Amouage Opus VI“. Jau sunaudojau maždaug šešis buteliukus. Tai yra mano dabartinis kvapas, kurio kol kas pakeisti negalėčiau, niekas neįtinka. Esu labai priekabi kvapams.

Tuomet atskleiskite, kaip šį kvapą atradote?

Man patinka ryškūs, charakteringi kvapai. Žinoma, būna, kad ateini į saloną vieną, kitą kartą, pabandai kvapą, bet apsisuki ir išeini. O šį įsiminiau greitai – atėjau, parodė, jog yra naujas kvapas, pabandžiau ir man jie iškart patiko.

Ko galėtumėte palinkėti Lietuvos moterims? Kad būtų laimingos, gražios ir pasiruošusios vasarai?

Žinot, kaip man atrodo? Kad kai moteris švyti, daro tai, kas jai patinka, randa laiko užsiėmimams, kurie gali atnešti gaivos, polėkio, tada ji ir būna laiminga. Žinoma, švytinti oda, plaukai – į tai irgi atkreipčiau dėmesį, nes artėjant vasarai apnuoginami pečiai, kojos, taigi taip pat reikia prižiūrėti ir kūną. O stilių bei rūbus palikčiau kiekvienai rinktis pačiai, nes ne rūbas turi puošti žmogų, o žmogus rūbą. Taigi artėjant vasarai pasirūpinkime pačios savimi, kūnu, išvaizda ir, žinoma, vidumi. Jeigu viduje bus gerai, tai ir išorė bus švytinti.

Ačiū už pokalbį!


Komentuok:
*Reklama
DNO