Menu
 
 

Iš į Lietuvą atvykstančios Ebony Bones įkvėpimo semiasi pati Rihanna (interviu)

2011 12 02  17:26  |  M.I.C. Pokalbiai

Ebony Bones

Nuotraukos: menufabrikas.lt

Vilniuje gruodžio 16-ąją menų fabrike „Loftas“ pasirodys visada ryški ir nepakartojama muzikantė, aktorė, mados ikona ir prodiuserė Ebony Bones. Tačiau ji tik iš išvaizdos atrodo lyg animacinių filmukų personažas, kurio lūpomis kalba įgarsintojai.

Iš tiesų, ši spalvinga atlikėja yra išsilavinusi moteris, todėl kalbant su Ebony reikia pasistengti ir iš savo kišenės traukti visas gudresnes ar protingesnes mintis. Jos humoro jausmas stiprus, o nuotaika kinta sulig kiekvienu klausimu.

Ebony Bones

Daugiausiai ironijos iš Ebony plūsteli kalbant apie madą. Jai pabodo kalbos, kad ji yra mados ikona, kad ji išvien su Lady Gaga nuo visko pavargusius britus pastoviai kamuoja savo akį plėšančiais ryškiais apdarais. Tačiau paneigti tai yra sunku.

Ebony mados namų projektams kurti dainas prašė pats Yves Saint Laurentas. Paryžiaus mados savaitėje ji grojo ekscentriškojo dizainerio Jeano De Castelbajaco madų šou metu, taip pat žymiosios „Diesel“ kampanijos metu „Be Stupid“ ir kitur.

Be to, panelės Ebony kostiumų idėjos neretai būna „pasiskolintos” pasaulinio lygio žvaigždžių. Pavyzdžiui, vaizdo klipe „Rude Boy” Ebony Bones tris metus nešiojamus margus ir gigantiškus karolius užsidėjo pati Rihanna.

Ebony Bones

Taigi vienintelis interviu su šia atlikėja prieš jai atvykstant į Vilnių jau gruodžio 16-ąją „Tuborg Loftas Live“ serijoje menų fabrike „Loftas“ – jūsų dėmesiui.

Šlovės prožektoriais buvai apšviesta dar iki to, kai pradėjai dainuoti.

Savo karjerą pradėjau dvylikos metų kaip jauna teatro aktorė deklamuodama Šekspyrą (o jos klasiokė buvo AA Amy Winehouse – aut. past.). Tada ir patekau į TV ekraną. Muzika niekad nebuvo mano pagrindinis siekis. Tačiau nutiko taip, kad sutikau Ratą Scabies iš „The Damned“ ir greitai po to savo pačios netikėtumui pradėjau muzikuoti su tokia grupe pavadinimu „The Slits“. Kartu su jais sudainavau savo pirmąsias virtuvėje parašytas dainas.

Tavo kūryba turi išties stiprią politinę ir socialinę potekstę. Kas nutiko, kad savo dainose pasirinkai kalbėti rimtai vietoj to, kad jas dedikuotum kokiem nors mylimiesiems, romantikai ar pan.?

Manau, kad kūrėjas yra tik atspindys to, kas jį supa. Nepaisant šių socialiai ir ekonomiškai sudėtingų laikų, kūrybiškumas tokioje nepatogioje situacijoje tik dar labiau auga. Net menkiausia žinutė, tarkime, jog visi mes esame vienaip ar kitaip susiję (ir ne tik Feisbuke) gali nugriauti kalnus.

Kas tau kuria kostiumus?

Aš vilkiu tik tai, ką pati sukuriu. Tiesa, kai kuriuos sceninius kostiumus man kuria draugai.

Kas tau labiau patinka pankiškoji Vivienne Westwood ar Chanel elegancija?

Dažnai dėviu „H&M“ pižama – ar tai skaitosi?

Ar žmonės tave atpažįsta gatvėje?

Tik jei vilkiu kažką iš Vivienne Westwood ir Chanel (juokiasi).

O kaip pasipuoši Vilniuje?

Nenorėčiau sugadinti siurprizo, tačiau esu tikra, kad tai nebus kažkas iš Chanel.

Ar buvai kada nors panke? Iš kur tas noras maištauti dainomis?

Aš visada maištauju, muzika tik terpė tai daryti garsiai. Tačiau nesu pankė. Vis dėlto tikiu, jog kiekvienas žmogus pirmiausia pats sau privalo tapti herojumi.

Kas yra Ebony sesės (taip Ebony vadina savo pritariančiąsias vokalistes)?

Išties turiu tik vieną seserį. Jos vardas – Lorraine. Tačiau prieš kažkiek metų įsigijau ir kitą šeimą – tai mano grupė. Visi jie skiriasi tiek savo būdu, tiek amžiumi, tiek stiliumi, bet mus vienija kuklumas, talentas, individualumas ir juodas humoras.

Ką paskutinį kartą esi pirkusi?

„Duracell“ elementus, riešutų sviestą ir gazuoto vandens buteliuką.

Ar vis dar gyveni Londone?

Nors daug laiko tenka praleisti centriniame Londone, esu kilusi iš pietinės dalies. Juokai juokais, tačiau Vivienne Westwood ten irgi gyveno, kitoje gatvės pusėje, priešais mano namus.

Pasirodymas Vilniuje artėja, esi čia labai laukiama.

Visa mano grupė ir aš irgi laukiame kelionės į Lietuvą. Girdėjau nerealių dalykų apie Vilnių. Didžiulė garbė groti mieste, kuris Wikipedijoje apibūdinamas kaip Lietuvos Jeruzale ir Šiaurės Europos Atėnais.

Ebony Bones


Komentuok:
*Reklama