Menu
 
 

„The Kings“ vakarėliai vienija utopinę bendruomenę Lietuvoje

2012 01 17  11:11  |  M.I.C. Pokalbiai

„The Kings“ vakarėliai

Nuotraukos: menufabrikas.lt

Jau šį penktadienį menų fabrike „Loftas“ įvyks pirmoji šiais metais jungle ir reggae muzikos mylėtojų renginių serija„The Kings“ kartu su Serial Killaz iš Didžiosios Britanijos ir daugeliu kitų svečių iš užsienio bei Lietuvos.

„The Kings“ – jau ne vieną jungle ir reggae scenos karalių pristatęs vakarėlių ciklas ir savo muzika yra vienas šviesiausių ir spalvingiausių tęstinių renginių Vilniuje.

2011 m. „The Kings“ renginiuose sugrojo ir džiunglių Madonna, ir Eltonas Johnas, ir Justinas Timberlake’as, ir netgi Lady Gaga – taip būtų galima sulyginti jungle ir reggae muzikos žvaigždes aplankusias Lietuvą menų fabrike„Loftas“.

Be to, „The Kings“ vienija utopinę bendruomenę. Daugiau apie šią bendruomenę, veganizmą, muzikos legenas ir kita specialiame interviu su pagrindiniu jau nusipelniusios „The Kings“ renginių serijos organizatoriumi, gerbiamu DJ ir radijo balsu ponu Cr-edit, taip pat žinomu Daktaro Džiunglės ir Romo Giriūno vardu.

Kokio dydžio yra jungle ir reggae muzikos mėgėjų bendruomenė Lietuvoje?

Aktyvių narių skaičius siekia keletą tūkstančių, o pasyvesnių sunku būtų ir suskaičiuoti. Anksčiau šią bendruomenė pavadinau utopine.

Kodėl ji utopinė?

Tai bendruomenė, kuri turi pakankamai didelį aktyvių narių skaičių – kiekvienas jų atneša savo indėlį, kad svajonės pildytųsi. Esant reikalui ta bendruomenė netgi „susimeta“ reikiamą sumą pinigų, kad organizatoriai galėtų atvežti geriausius jungle ir reggae scenos atlikėjus iš užsienio į Lietuvą. Ir jei anksčiau maniau, jog ši bendruomenė yra utopinė ir apie tokią galėtų svajoti kiekvienas muzikos mylėtojas, šiandien viskas tampa realu.

„The Kings“ vakarėliai

Kaip ji atsirado?

Natūraliai, iš didelės meilės muzikai ir noro ja dalintis. Esu įsitikinęs, kad nėra blogo vakarėlio, netinkamos muzikos, manau dažniausiai nutinka taip, kad netinkami žmonės atsiduria ne ten, kur jie turėtų būti…

Ar toji bendruomenė yra uždara?

Bendruomenė yra atvira, tačiau tikrai ne visiems. Bendruomenėje negalėtų būti agresyvūs ar netolerantiški žmonės. Tiesa, atranka vyksta natūrali.

Jungle, reggae muzika kilusi iš saulėtų kraštų, o Lietuvoje saulės labai trūksta. Gal dėl to ji čia taip mėgiama?

Iš tiesų, daugelis mano, kad jungle muzika yra kilusi iš saulėtų kraštų, mat ji skamba pozityviai ir vieni iš pagrindinių jos elementų – reggae ir dub muzikos žanrai – yra kilę iš Jamaikos. Tačiau pati jungle muzika užgimė darganotoje Anglijoje.

Reggae muzika žinoma daug kam, tačiau jungle dar kiek mažiau pažįstamas muzikinis žanras. Apibūdink jį žodžiais, ne garsais?

Apie jungle muziką galima būtų kalbėti labai ilgai. Šis muzikinis stilius neseniai atšventė savo dvidešimtmetį, tačiau per šiuos metus, keičiantis garsams galima būtų suskaičiuoti septynis ar aštuonis postilius, kuriuos gali vadinti jungle muzika nors ji skamba skirtingai. Pusiau juokais sakau, kad jungle iš visų stilių pasiėmė tai, kas geriausia, įskaitant ir vieną pagrindinių elementų „amen break“, kuris yra didžiosios dalies elektroninės muzikos pagrindas.

Tas, kas nesidomi jungle ir reagge muzika, nesupranta kokio lygio žvaigždes vežasi „The Kings“ renginių ciklas. Gal galėtum jas palyginti su pop žvaigždėmis?

Vien per 2011 m. būtų galima sakyti, kad „The Kings“ renginiuose sugrojo ir džiunglių Madonna, ir Eltonas Johnas, ir Justinas Timberlake’as, ir netgi Lady Gaga. „The Kings“ pagrindinė idėja – palaipsniui į Lietuvą atvežti visus geriausius jungle atlikėjus pasaulyje. Neslėpsiu, kad pagrindinis 2012 m. tikslas yra atvešti „Rebel MC“ – tai prilygtų Michaelo Jacksono koncertui Lietuvoje, jei tai būtų įmanoma. Kitą iš savo tikslų įgyvendinsime jau sausio 20-ąją, atveždami Tobbie Scopes, kitaip žinomą kaip Serial Killaz.

Dėl ko būtina jį išgirsti gyvai?

Serial Killaz yra vienas produktyviausių prodiuserių. Visa jo muzika yra hitai su geriausiais vokalistais ir nepakartojamu energijos užtaisu. Tobie yra vienas norimiausių DJ / prodiuserių visose šokių aikštelėse – tiek Senajame Žemyne, tiek už Atlanto. Kai kurie net klausia, kodėl tik dabar jis atvyksta į Lietuvą? Kodėl ne anksčiau?

Ar tiesa, kad dauguma besiklausančių reggae ir jungle yra vegetarai arba net veganai?

Ši muzika vienija labai daug žmonių ir mitybos racionas nėra tai, kas mus jungia. Tačiau šią vasarą vykusiame „Fire“ festivalyje, kuris buvo skirtas reggae ir jungle muzikai, lankytojai suvalgė tiek dešros, jog įžvelgti vegetarų ar veganų dominavimo šioje bendruomenėje neįmanoma.

Kur dar galima plėstis tiek su „The Kings“ renginių serija, tiek su visa jungle bendruomene Lietuvoje?

Džiaugiamės tuo, ką jau turime, tačiau visą laiką norime padaryti daugiau. Pavyzdžiui, atvežę jungle „Michaelą Jacksoną“, norėsis surengti koncertą, kuriame kartu grotų „Michaelas Jacksonas, kartu su „The Beatles“ bei Elviu Presley“ (juokiasi).

„The Kings“ pirmoji serija 2012 m. – jau šį penktadienį „Lofte“ kartu su Serial Killaz (Didžioji Britanija), Raggamuffin Whiteman (Belgija), Kombo Don (Belgija), Jamie Irie (Didžioji Britanija), Babilan (LT), Squadex (LT), Cr-Edit (LT).


Komentuok:
*Reklama
DNO