Menu
 
 

J. Mendel AW 16 Couture kolekcija

2016 07 22  11:02  |  Aktualijos

J. Mendel AW 16 Couture

Nuotraukos: jmendel.com

Kažkada, labai seniai, Paryžiuje gyveno berniukas, kuris iš vaiko, suvystyto krepšelyje, išaugo į jauną vaikiną, besimokantį iš savo tėvo kaip reikia gyventi turtingą bei pasiturintį gyvenimą. Tas jaunuolis suaugo ir išvyko iš Paryžiaus į Niujorką, kur nusprendė save realizuoti kaip dizaineris. Per pirmuosius du dešimtmečius šis dizaineris – Gilles Mendel – grįžo į Paryžių pristatyti savo kolekcijos kaip svečias Chambre Syndicale de la Haute Couture.

J. Mendel AW 16 Couture

Mūsų istorijos atomazga rutuliojasi įdomiausiomis kryptimis. Žinias, kurias jis įgijo dar būdamas vaikas, Gilles panaudojo savo kolekcijos kūrimui, kurioje jis pristatė kailinių liniją – aliuziją į jo vaikystę. Šilko šifono suknelės keičia mados namų standartus su įmantriomis rankų darbo klostėmis ir itališkų blizgučių (kristalų, stiklinių karoliukų, sėklų karoliukų) įvairove.  Visuose rankų darbo gaminių raštuose vyrauja Tuileries sodų motyvai. „Mano tikslas šioje kolekcijoje buvo integruoti visus grožio aspektus, pristatyti savo stiliaus pojūtį. Kaip jaunas žmogus, maišau juos su šiuolaikiniais kodais Mendel namuose“, sakė Gilles. „Tai yra mano gyvenimas ir pasakojimas, kuriuo noriu pasidalinti su visais. Tai yra mano gyvenimo istorija, kuria aš noriu pasidalinti. Nusiveskite mane į Versalio rūmus, kuriuose aš būčiau apsirengęs paltu, pagamintu iš šermuonėlio kailių, atvėtomis, kurios būtų sušukuotos su 24 karatais aukso ir dekoruotos auksinėmis sagomis.“ Iškirptos pečių vietos audiniuose sukuria įmantrias detales, sabalo kailinių dizaine panaudotos nestandartinių gabaritų apykaklės. Lūšies paltai buvo sukurti į pagalbą pasitelkiant specialius nematomomis granulėmis inkrustuotus korsetus. Juodo aksomo spalvos šinšilos kailis, kuris krenta nuo pečių, yra prilaikomas tik petnešėlėmis. Natūralus baltas rusų šermuonėlio ir baltas šinšilos kailiai yra sujungti į vieną visumą. Viskas yra užbaigiama 24 karatų aukso sagomis.  Plisuotas su aukso kaneliūromis, bronzos ir rožinės aukso spalvos šilkas yra derinamas su Art Deco stiliaus inspiruotais kristalais ir įvairių atspalvių karoliukais, primenančiais macarons pyragaičius. Šiurkštus, tačiau įmantrus Niujorko pasaulis 1980-aisiais įkvėpė savo stiliumi: kailiais, aksomo audiniais, paltais.  Prancūzų nėriniai, kurie perteikia subtilų suknelės dizainą, raštą, buvo kruopščiai austi rankomis. Tai buvo tarsi abstraktus 1980-jų meno kūrinys, įkvėptas Keith Haring.

J. Mendel AW 16 Couture

Suknelių dizainas sukurtas iš aksomo audinio, šios tarytum reprezentuotų inžinerijos stebuklą – Eifelio bokštą. Nesvarus, geometriškai iškirptas siluetas mums vėl primena ekspresyviuosius dešimto dešimtmečio metus, tačiau reikiamas kirpimas ir dizainas puikiai tinka ir šiandienai.

J. Mendel AW 16 Couture

Tai – tarsi senojo pasaulio ir modernaus stiliaus sankryža, kuri yra perteikta subtiliai bei estetiškai. J. Mendel šį sudėtingą pasaulį paverčia į šlovingą pasaką, kurią mes galime išvysti šiandien.

J. Mendel AW 16 Couture


Komentuok:
*Reklama