Menu
 
 

Judesio raiškos tyrinėjimo metodai

2022 10 03  17:04  |  Aktualijos

Kirtimų kultūros centras, inicijuojantis šiuolaikinio ir eksperimentinio meno renginius, šį rudenį pristato naują judesio raiškos tyrinėjimo seminarų programą „Guma“, kurioje skirtingais taikomais judesio tyrimo metodais ir kūrybos principais dalinsis trys šokio, tarpdisciplininio meno kūrėjos: Liza Baliasnaja, Saulė Noreikaitė ir Austėja Vilkaitytė.

Judesio raiškos tyrinėjimo metodai

Saulės Noreikaitės performanso dokumentacija, 2022 m., Helsinkis. Nuotrauka – Myymälä2 galerijos archyvo ©

Šių metų serijos seminarai atviri įvairiai auditorijai. Kai kurie iš jų skirti žmonėms, dirbantiems ar kuriantiems ne tik kūno ir judesio pagrindu, bet savo praktikose pasitelkiantiems tekstą ar garsą. Norint aktyviai dalyvauti šios programos seminaruose, nėra būtinas išskirtinis fizinis pasirengimas. Seminaruose menininkės kviečia eksperimentuoti: „Tai susitikimas, kur dalyviai galėtų sustoti, stebėti, bandyti ir nebijoti klysti ar būti pažeidžiamais.“ – akcentuoja Austėja Vilkaitytė.

Judesio raiškos tyrinėjimo metodai

Seminarų serijos plakatas, dizaineris – Studio Cryo ©

Kirtimų kultūros centro edukacinės programos sudarytoja Ieva Černiauskaitė siekia vystyti bendradarbiavimą su lietuviais menininkais, kurie judesio tyrimo ir savo kūrybos koncepcijos pagrindą formavo skirtingose užsienio aukštosiose menų mokyklose, tačiau palaiko glaudų ryšį su šokio ar tarpdisciplininio meno lauku Lietuvoje. Kviečiamos kūrėjos, tyrinėdamos judesį įvairių meno ir mokslo sričių kontekstuose, plečia šokio, kaip judesio raiškos, suvokimo ribas. Įstaigos atstovai siekia, jog šis alternatyvią kultūrą puoselėjantis centras taptų palankia erdve kurti ir dalintis žiniomis jauniesiems Lietuvos šokio ir tarpdisciplininio meno kūrėjams, kurie kuria ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Seminarų seriją pradėsime spalio mėnesio viduryje kartu su choreografe, atlikėja ir šokio dėstytoja Liza Baliasnaja, kuri šiuo metu reziduoja Briuselyje ir atvyksta į Vilnių dalintis savo kūrybiniais principais, apimančiais filosofijos mokslo ir šokio meno kontekstus. Baigusi P.A.R.T.S. (Belgija) performanso ir choreografijos mokyklą, kūrėja panėrė į filosofijos studijas. Savo kūryboje Liza ieško sąsajų bei įtampos taškų tarp filosofinių sąvokų bei jų raidos formų choreografiniame mąstyme.

Judesio raiškos tyrinėjimo metodai

Lizos Baliasnajos performansas „Trieb”, 2021 m., Swallow erdvė. Nuotrauka – Evgenija Levin ©

Judesio raiškos tyrinėjimo seminarų programą tęsime kartu su menininke Saule Noreikaite, kuri savo kūrybinėje praktikoje jungia, derina ir tuo pačiu trina ribas tarp vizualaus meno ir šokio, bei aktyviai nagrinėja, ką reiškia turėti kūną dvidešimt pirmajame amžiuje, kaip mes jį prižiūrime, juo rūpinamės ir pa(si)naudojame fizinėmis savo būties galimybėmis. Įgijusi vizualiųjų menų bakalauro laipsnį Hagos karališkoje meno akademijoje (Nyderlanduose), ji vėliau baigė socialinės antropologijos magistro studijas Vytauto Didžiojo universitete. Šios sritys susijungia menininkės praktikoje, o jos kūrinių formatu dažniausiai tampa dalyvaujamieji performansai ir instaliacijos, video darbai su performatyviais elementais, o kartais ir instrukcijos, kaip atlikti darbą.

Judesio raiškos tyrinėjimo metodai

Šokio performansas „Butas“, ATVANGA I, Autarkija projektų erdvė, 14-oji Baltijos Trienalė. Nuotrauka – S. Gerikaitė ©

Seriją užbaigsime su šokėja, performanso menininke ir choreografe Austėja Vilkaityte, kuri šokio mokėsi Salzburgo eksperimentinėje šokio akademijoje SEAD (Austrija), Helsinkio teatro akademijoje TEAK (Suomija), Islandijos menų akademijoje LHI Reikjavike, o 2019 m. Stokholmo DOCH universitete įgijo choreografijos magistro diplomą. Kūrybinėje praktikoje menininkė nagrinėja naujas fizinės raiškos formas, telkdamasi ties judesių ir šokio frazių atkūrimu, darbu su kūno atminties archyvu bei įvietintų kūrinių vystymu. Jos vedama kūrybinė laboratorija kvies išbandyti įvairias šokio meno ribas bei užribius.

Seminarų datos:

Spalio 14 ir 15 d. | Liza Baliasnaja

Spalio 27 ir 28 d. | Saulė Noreikaitė

Lapkričio 11 ir 12 d. | Austėja Vilkaitytė

Vieta: Kirtimų kultūros centras, Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius

Seminarai mokami. Būtina išankstinė registracija. Registracija vykdoma, užpildant internetinę dalyvio anketą.  Ukrainos pilietybę turintiems menininkams ir kūrėjams, esantiems Lietuvoje, dalyvavimas seminaruose – nemokamas. Susisiekite su mumis šiuo el. paštu projektai [at] kirtimukc.lt. 

Projektą organizuoja Kirtimų kultūros centras. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Draugai – Palanga Street Radio.


Komentuok:
*Reklama