Menu
 
 

Šiuolaikinio šokio menininkai vėl keliaus po Lietuvos miestelius

2022 06 06  20:29  |  Aktualijos

Šiuolaikinio šokio asociacijai (ŠŠA) vasara jau trečius metus iš eilės reiškia pasiruošimą kelionėms po Lietuvą. Šalies šokėjai ir choreografai šiemet ir vėl vyks į tradicija tapusias vasaros rezidencijas įvairiuose miestuose ir miesteliuose. Rezidencijų tikslas – suteikti erdvę menininkų kūrybai ir supažindinti vietos bendruomenes su šiuolaikinio šokio menu.

Šiuolaikinio šokio menininkai vėl keliaus po Lietuvos miestelius

Nuotrauka – D. Matvejev ©

„Per dvejus vasaros rezidencijų metus įsitikinome, kad nauda – abipusė. Didžiuosiuose miestuose susitelkę šokio kūrėjai pakeičia kūrybinę aplinką, susipažįsta su naujomis auditorijomis, mokosi pristatyti joms savo kūrybą, o gyventojai patiria kažką naujo, dažniausiai – nelabai įprasto. Juk šiuolaikinio šokio produkcija gana retai atkeliauja į mažuosius Lietuvos miestus ir miestelius,“ – apie rezidencijas pasakoja ŠŠA pirmininkė Agnietė Lisičkinaitė.

 

Šiais metais šokio kūrėjai apsilankys šešiose vietose: Kuliuose, Prienuose, Molėtuose, Joniškėlyje, Druskininkuose ir Baisogaloje.

Šiuolaikinio šokio menininkai vėl keliaus po Lietuvos miestelius

Nuotrauka – Šiuolaikinio šokio asociacijos archyvo ©

Mantas Stabačinskas ir Marius Paplauskas Prienuose kurs trumpametražius psichologinius šokio meno kūrėjo portretus bei ves šokio ir judesio edukacijos užsiėmimus vietos bendruomenei.

 

Joniškėlyje reziduos Austėja Vilkaitytė. Čia ji vietos gyventojams surengs kūrybinę laboratoriją, grįstą šokio, judesio improvizacijomis, balso ir kūno sinteze.

 

Mariaus Pinigio ir Andriaus Stakelės duetas rezidencijoje Molėtuose koncentruosis į šokio spektaklio kūrybinį procesą, o Molėtų gyventojus pakvies į įvairaus amžiaus dalyviams tinkamas judesio dirbtuves „Kūrybiško kūno anatomija“.

Šiuolaikinio šokio menininkai vėl keliaus po Lietuvos miestelius

Nuotrauka – Šiuolaikinio šokio asociacijos archyvo ©

Visagino kultūros centre reziduos Grėtė Šmitaitė, čia ji kurs solo apie baimę mylėti „Įskilimai“. Rezidencijos vietos žiūrovus kūrėja pakvies į spektaklio eskizo peržiūrą bei judesio dirbtuves.

 

Rezidencijos Kūliuose dalyviai Ema Senkuvienė, Marius Eidrigevičius ir Greta Snitkutė niekada nekūrė kartu, tad nusprendė savo rezidenciją skirti choreografiniams ieškojimams jungiant skirtingus (urban, šiuolaikinio) šokio stilius bei savo žiniomis pasidalinti su vietine bendruomene.

 

Lukas Karvelis ir Dominyka Markevičiūtė reziduos Baisogaloje. Rezidencijos tikslas – skurti trumpą šiuolaikinio šokio etiudą apie saugumą ir tarpusavio sąveika. Kūrėjai taip pat surengs šokio edukaciją Baisogalos vaikams ir paaugliams, kurios metu kvies įsiklausyti į savo kūną ir palikti mintis.

Šiuolaikinio šokio menininkai vėl keliaus po Lietuvos miestelius

Nuotrauka – M. Aleksa ©

ŠŠA vasaros rezidencijų programa rengiama su partneriais – Prienų kultūros centru, Kuklių bendruomene „Alantas“, Molėtų kultūros centru, Baisogalos kultūros centru, Joniškėlio kultūros namais. Šiuolaikinio šokio asociacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama
DNO