Menu
 
 

Kino studija „A24“ pristato vieną laukiamiausių metų premjerų

2021 08 18  17:37  |  Aktualijos

Kino studija „A24“ pristato vieną laukiamiausių metų premjerų

Nuotraukos – VLG FILMAI archyvo ©

Rugpjūčio 20-ąją Lietuvos kinus pasieks fantastinė David Lowery drama „Žaliasis riteris“ (angl. „The Green Knight“), tituluojama vienu iš labiausiai laukiamų 2020-ųjų filmų. Jo pagrindu tapo keltų mitologija persmelkta XIV a. poema „Seras Gaveinas ir Žaliasis Riteris“. Britų muziejuje saugomo kūrinio autorius iki šiol – nežinomas. Iš senovės anglų kalbos į šiuolaikinę anglų kalbą kūrinį 1925-aisiais išvertė garsus rašytojas, „Žiedų valdovo“ romanų serijos autorius John Ronald Reuel Tolkien. Daugiasluoksnis, aibę įvairių interpretacijų keliantis kūrinys iki šių dienų kursto smalsumą – jo pagrindu sukurta keletas spektaklių ir operų, rašomos knygos, šiemet kūrinys jau trečiąkart atgims ir kino ekrane.

Filmą „Žaliasis riteris“ pristato perspektyviausia ir įdomiausia Holivudo kino studija vadinama „A24“, įkurta vos prie aštuonerius metus. Nepriklausomos ir originalumu garsėjančios studijos „A24“ kuriami filmai kasmet patenka tarp ryškiausių ir žiūrovų labiausiai įvertintų metų premjerų bei Oskarų favoritų – jos sąskaitoje žiūrovų pamilti siaubo filmai „Saulės kultas“ ir „Paveldėtas“, dramos „Mėnesiena“ ir „Lady Bird“ bei daugelis kitų garsių kūrinių.

Kino studija „A24“ pristato vieną laukiamiausių metų premjerų

Fantastiniame D. Lowery epe „Žaliasis riteris“ sero Gaveino vaidmuo atiteko britų aktoriui Dev Patel, jo mylimąją įkūnija švedų pažiba laikoma aktorė Alicia Vikander, kino ekrane jiems talkina ir Joel Edgerton bei Ralph Ineson. Kritikai netruko įvertinti D. Lowery eksperimentus interpretuojant kūrinį „Seras Gaveinas ir Žaliasis Riteris“, jo žaidimą laiko sąvoka, spalvinę filmo gamą, kokybiškus vaizdo efektus ir stulbinančią atmosferą, stiprinamą kompozitoriaus Daniel Hart kūriniais.

Anot rugpjūčio 20-ąją Lietuvoje pradedamo rodyti filmo „Žaliasis riteris“ siužeto, legendų ir magijų epochoje, kai garbė buvo viskas, karaliais tapdavo narsiausi, seras Gaveinas (akt. Dev Patel) priima paslaptingo Žaliojo riterio (akt. Ralph Ineson) jam mestą iššūkį. Dabar Karaliaus Artūro įpėdinis, Apvaliojo stalo riteris, priverstas palikti Kamelotą ir leistis kelionėn per prakeiktomis laikomas žemes.


Komentuok:
*Reklama