Menu
 
 

Knyga iš ateities

2016 06 08  16:15  |  Aktualijos

Knyga iš ateities 2016

Nuotrauka: www.cac.lt

Martin Ebner ir Nicolas Siepen yra menininkai, 1995-1998 metais įkūrę ir kuravę kolektyvinę projektų erdvę Berlyne bei groję eksperimentinės muzikos projekte „Zigaretten Rauchen“. Tuo metu jie taip pat susidomėjo leidyba kaip menine praktika.

Martin Ebner kartu su Ariane Müller, Nikola Dietrich bei Henrik Olesen nuo 1998 m. dukart per metus leidžia žurnalą „STARSHIP“, kuriame publikuojami literatūros ir poezijos tekstai bei vizualiųjų menininkų kūriniai.

Nicolas Siepen tuo tarpu tapo vienu iš knygyno ir leidybos platformos „b_books“ įkūrėjų. „b_books“ leidžia knygas apie meno istoriją ir politiką, performanso meną, urbanizmą, queer ir filmų teoriją, aktyvizmą.

Paskaitoje Martin Ebner ir Nicolas Siepen kalbės apie galimus sąlyčio taškus tarp leidybos ir erdvinių bei socialinių ryšių, atsirandančių tarp vaizdų, tekstų ir leidinių. Skaitymo grupės susitikimo metu jie kvies dalyvius kartu skaityti ir aptarti rašytojo Haytamo El-Wardayʼaus tekstą „How to Disappear“. Šiame tekste, kurį pirmą kartą 2013 m. publikavo pelno nesiekianti leidybos iniciatyva „Kayfa ta“, kalbama apie porevoliucinį Kairo miestą. Tai – akustinių pratimų rinkinys, atskleidžiantis, kaip skaitytojas gali išnykti ir vėl atsirasti, tapti grupės nariu ir ją palikti, bei mokantis kitų naudingų įgūdžių. Tekstą lydi žodynėlis, sudarytas iš garsų, būdingų ir, atvirkščiai, nederamų Egipto viduriniosios klasės šeimose.

Renginiai vyks anglų kalba ir yra nemokami. Į skaitymo grupės susitikimą kviečiame iš anksto registruotis el. paštu: ruta@cac.lt.

Paskaita: birželio 10 d., penktadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje

Skaitymo grupė: birželio 11 d., šeštadienį, 15 val. ŠMC skaitykloje


Komentuok:
*Reklama